سؤالات متداول ادغام اتریوم

سؤالات متداول ادغام اتریوم

این پرسش‌های متداول به رایج‌ترین سؤالات درباره ادغام اتریوم و تأثیر آن بر کاربران لجر پاسخ می‌دهد.
ادغام اتریوم کامل شد!
ادغام کامل شد! اتریوم اکنون یک بلاک چین POS است.
سرویس اتریوم (ارسال و مبادله) برای مدت کوتاهی در Ledger Live در طول ادغام متوقف شد. اما اکنون به حالت عادی از سر گرفته شده است.
برای اینکه بدانید ادغام چگونه بر کاربران لجر تأثیر می گذارد، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادغام تأثیر قابل توجهی بر نحوه استفاده از حساب Ledger Ethereum شما نخواهد داشت.
قبل، حین و بعد از ادغام، نگه داشتن توکن‌های ETH، NFT و ERC20 در حساب Ledger Ethereum کاملاً ایمن است.
در روز ادغام، Ledger Live خدمات اتریوم را (مستقیماً در برنامه و همچنین از طریق بخش Discover) برای کمترین زمان ممکن متوقف می‌کند و در عین حال مطمئن می‌شود که شبکه پایدار و ایمن است.
اگرچه همچنان می‌توانید از طریق سرویس‌های شخص ثالث مانند Metamask به حساب Ledger Ethereum خود دسترسی داشته باشید، اکیداً توصیه می‌شود در طول ادغام از تراکنش‌های با ارزش بالا و نقل و انتقالات NFT خودداری کنید.
رویدادهای مهمی مانند Merge آهنربایی برای کلاهبردارانی است که سعی می کنند به عبارت بازیابی 24 کلمه ای شما دسترسی پیدا کنند. مراقب باشید! نیازی نیست حساب های اتریوم خود را با عبارت بازیابی 24 کلمه ای خود که منجر به ادغام می شود، به روز رسانی/ارتقا/همگام سازی/ مهاجرت کنید.

ادغام بدون شک مهمترین نقطه عطف در تاریخ اتریوم تا به امروز است. ادغام روش اجماع شبکه اتریوم را تغییر خواهد داد. اجماع به معنای توافق در مورد نحوه تولید و سفارش بلاک های جدید در بلاک چین اتریوم است.
اتریوم در حال حاضر برای ایجاد و سفارش بلاک‌های جدید به اثبات کار (POW) متکی است. پس از ادغام، POW “بازنشسته” خواهد شد. و اثبات سهام (POS) به مکانیسم اجماع جدید تبدیل خواهد شد. در اینجا می توانید درباره ادغام اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بله، کاملاً ایمن است و توصیه می‌شود در طول ادغام، توکن‌های ETH، NFT و ERC20 خود را در حساب Ledger Ethereum خود بگذارید. ادغام بر دارایی‌های شما تأثیری نخواهد داشت.

نه، شما ایردراپ نخواهید داشت. ادغام اینگونه نیست. در عوض، حساب Ledger Ethereum شما در Ledger Live دقیقا همان موجودی ETH، NFT و ERC20 را نمایش می‌دهد.
مراقب کلاهبردارانی باشید که سعی می کنند شما را فریب دهند تا ایردراپ های مخرب را بپذیرید.

نه. متأسفانه، Merge برای ارزان‌تر کردن اتریوم برای استفاده طراحی نشده است.

نه واقعا. در سیستم فعلی POW، به طور متوسط هر 13 ثانیه یک بار، بلوک های جدید تراکنش به بلاک چین اضافه می شود. پس از ادغام، بلوک های جدید در یک بازه زمانی 12 ثانیه ای منظم اضافه می شوند. اگرچه این باید به یک افزایش بسیار جزئی سرعت ترجمه شود، اما بعید است که تغییر محسوس باشد.

این پیچیده است. اقلیتی از ماینرهای اتریوم تمایل خود را برای ادامه استخراج در زنجیره قدیمی پس از ادغام ابراز کرده اند. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین باشد.
حتی اگر زنجیره POW از ادغام جان سالم به در ببرد، Ledger Live تا زمانی که مطمئن نباشیم استفاده از آن بی خطر است. و هش ریت کافی برای ایمن بودن را جذب کرده باشد، از آن پشتیبانی نمی کند. این بدان معناست که پس از ادغام نمی‌توانید موجودی ETHW (ETHpow) و سایر دارایی‌های POW اتریوم را در Ledger Live ببینید. 

بله، اگر Ethereum POW راه‌اندازی شود، می‌توانید با دستگاه Ledger و نرم‌افزار شخص ثالث مانند Metamask به حساب(های) POW اتریوم خود دسترسی پیدا کنید. با این حال، اکیداً توصیه می‌کنیم قبل از ایمن شدن استفاده از زنجیره، از انجام تراکنش‌ها در Ethereum POW خودداری کنید. 

خیر، شبکه اتریوم در طول ادغام به کار خود ادامه خواهد داد.

با این حال، در روز ادغام، Ledger Live خدمات اتریوم (ارسال/دریافت/به اشتراک گذاشتن ETH، توکن‌ها و NFTها، و همچنین Dapp‌های اتریوم در بخش Discover) را تا حد ممکن برای مدت کمتر متوقف می‌کند.
در حالی که مطمئن شوید شبکه پایدار و ایمن برای استفاده است.

اگرچه همچنان می‌توانید از طریق سرویس‌های شخص ثالث مانند Metamask به حساب Ledger Ethereum خود دسترسی داشته باشید، اکیداً توصیه می‌شود در طول ادغام از تراکنش‌های با ارزش بالا و نقل و انتقالات NFT خودداری کنید.

خیر، حساب اتریوم شما و دارایی‌های ETH، NFT و ERC20 قبل یا بعد از ادغام نیازی به به‌روزرسانی/ارتقا/ مهاجرت/انتقال/همگام‌سازی ندارند.
با این حال، ممکن است Ledger Live و برنامه Ethereum در دستگاه Ledger شما در حوالی زمان ادغام نیاز به به‌روزرسانی داشته باشند، اما این به‌روزرسانی نیازی به استفاده از عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای شما ندارد.

هیچ، stETH (و Lido) شما پس از ادغام به عملکرد عادی خود ادامه خواهند داد. شما همچنان به دریافت جوایز staking stETH در حساب اتریوم خود ادامه خواهید داد. شما همچنان می توانید stETH را با ETH در Ledger Live از طریق Paraswap یا 1inch تعویض کنید.

منبع  Ledger Support