نحوه سواپ با کیف پول لجر – کلید خصوصی آفلاین

چکیده : ایمن بودن معاملات در کیف پول لجر (سواپ در لجر): هنگامی که کلید خصوصی ارز دیجیتال آفلاین است، چگونه می توانید معاملات آنلاین را امضا کنید؟

نحوه سواپ با کیف پول لجر – کلید خصوصی آفلاین

ایمن بودن معاملات در کیف پول لجر (سواپ در لجر): هنگامی که کلید خصوصی ارز دیجیتال آفلاین است، چگونه می توانید معاملات آنلاین را امضا کنید؟

  •  ارزهای دیجیتال ذاتاً آنلاین با تراکنش‌های بلاک چین است که در اینترنت زندگی می‌کنند، اما اینترنت کمی مکان خطرناک است و هک و حمله باعث آسیب‌پذیری صندوق‌های دیجیتال آنلاین می‌شود.
  • کیف پول‌های سخت‌افزاری به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کلیدهای خصوصی را از اینترنت دور نگه می‌دارند و از نقاط اتصال آنلاینی که هکرها می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند، دور نگه دارند. بنابراین چگونه می توان معاملات آنلاین را امضا کرد؟
  • Ledger از یک سیستم کاملاً منحصر به فرد استفاده می کند که هم از برنامه Ledger Live و هم از نانو استفاده می کند، که به شما امکان می دهد تراکنش ها را در مراحل جداگانه تأیید کنید. این بدان معناست که کلیدهای خصوصی شما ایمنی خود را حفظ می کنند. در اینجا نحوه عملکرد این سیستم و تفاوت آن با سایر کیف پول ها را توضیح می دهیم.
  • چرا باید به روش دیگری معامله کنید؟ این تنها راه واقعاً مطمئن برای تکمیل تراکنش رمزنگاری است و در اینجا دلیل آن را توضیح می دهیم.

خانه شما پناهگاه شماست – مکانی که گرانبهاترین دارایی خود را در آن ذخیره می کنید و می توانید کاملاً مطمئن باشید که هیچ کس دیگری نمی تواند وارد شود.

بنابراین تصور کنید که در خانه گرانبهای خود را قفل کنید، کلید را زیر تشک بگذارید و از آنجا دور شوید… هنوز مضطرب هستید؟

یک کلید آفلاین تنها کلید است. سواپ در لجر

ممکن است دنیای متفاوتی به نظر برسد، اما این سناریو با نحوه مدیریت رمزنگاری خود فاصله زیادی ندارد. هنگامی که یک آدرس بلاک چین ایجاد می کنید، مالکیت شما بر هر چیزی که در آنجا ذخیره می شود به کلیدهای خصوصی شما بستگی دارد. اگر شخص دیگری آن کلیدها را دریافت کرد، در نظر بگیرید که چیزهای شما از بین رفته است.

و درست مانند زندگی واقعی، بیشتر تهدیدات کلیدهای خصوصی شما از طرف فرصت طلبانی است که به دنبال دسترسی آسان به آدرس شما هستند. برای ارزهای دیجیتال، این فرصت طلبان تمایل دارند به صورت آنلاین زندگی کنند – بنابراین نگه داشتن کلیدهای شما در یک کیف پول آنلاین می تواند یک دعوت آزاد برای هکرهایی باشد که به دنبال دسترسی به آدرس بلاک چین شما هستند.

کلید ذخیره شده آنلاین به سادگی ایمن نیست. و این ممکن است پیچیده باشد.

LEDGER: کلیدهای آفلاین

چه در حال مرور NFT باشید، چه از یک صرافی استفاده کنید یا از اکوسیستم رو به رشد dApps و DeFi لذت ببرید، کم و بیش همه گزینه های رمزنگاری شما از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. تنها چیزی که نیاز دارید یک کیف پول، مقداری ارز دیجیتال و آن کلیدهای خصوصی مهم است.

و مگر اینکه زیر یک سنگ پنهان شده باشید، می دانید که کل ماموریت لجر محافظت از کلیدهای خصوصی شما با نگه داشتن آنها به صورت آفلاین و ایمن در دستگاه شما است. اما هنوز یک سوال باقی می ماند.

اگر کلیدهای شما همیشه آفلاین هستند، Ledger Nano شما چگونه تراکنش‌ها را با اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های آنلاین تکمیل می‌کند؟

در این مقاله، دقیقاً توضیح می‌دهیم که چگونه تراکنش‌ها در Ledger Nano شما انجام می‌شوند – و چگونه سیستم لجر به شما امکان می‌دهد با طیف رو به رشد پلتفرم‌های آنلاین تعامل داشته باشید، در حالی که کلیدهای شما آفلاین می‌مانند.

وقتی یک معامله کریپتو را امضا می کنم چه اتفاقی می افتد؟

بیایید با یک قدم به عقب شروع کنیم: ما در اینجا در تهران لجر در مورد ارز دیجیتال زیاد صحبت می کنیم، اما چیزی که به ندرت به آن می پردازیم این است که در هنگام امضای تراکنش در کیف پول شما چه اتفاقی می افتد. بنابراین بیایید اکنون این روند را تجزیه کنیم.

عملکرد سواپ در لجر

صحنه را تصور کنید: NFT را که ماه‌ها دنبال آن بودید، دیده‌اید و دکمه «خرید» را روی صفحه فشار داده‌اید. دقیقاً چه چیزی بین پلتفرم تراکنش و نانو شما در حال ارتباط است؟

یک معامله – با هر تنوع – دارای دو عنصر است. اول، شامل نگاه کردن به شرایط قرارداد، اطمینان از رضایت شما از آن و دادن رضایت می شود. اما همچنین شامل نهایی شدن توافق و اجرای فعالانه توسط طرف مقابل می شود.

مانند یک تراکنش معمولی، تراکنش های کریپتو نیز به دو بخش تقسیم می شوند:

هدف: این جزییات تراکنش است که کاربر باید با امضای رمزنگاری با آن موافقت کند.
انتقال تراکنش امضا شده به بلاک چین.
وقتی با یک کیف پول داغ تراکنش آنلاین انجام می‌دهید، کلیدهای شما از قبل آنلاین هستند – بنابراین این مراحل می‌توانند به طور همزمان انجام شوند.

چگونه اکوسیستم منحصر به فرد LEDGER شما را ایمن نگه می دارد

اما وقتی از کیف پول لجر استفاده می کنید، روند کمی متفاوت است. به جای اینکه به طور همزمان اتفاق بیفتد، لجر تراکنش را به یک بخش «آفلاین» و یک بخش «آنلاین» تقسیم می‌کند و این کار را با استفاده از دو جزء کلیدی سیستم، خود نانو و رابط Ledger Live انجام می‌دهد. بیایید بررسی کنیم که چگونه آنها امن ترین محیط را برای تراکنش در ارز دیجیتال ایجاد می کنند.

انواع کیف پول لجر ایمن - تفاوت لجر نانو اس و ایکس

1) هدف یا INTENT سواپ در لجر

هنگامی که یک تراکنش ارز دیجیتال را شروع می کنید، رابط کیف پول شما (برنامه کیف پول داغ یا Ledger Live اگر از نانو استفاده می کنید) چیزی را ایجاد می کند. که به عنوان یک هدف یا INTENT شناخته می شود. هدف، ارتباطی بین dAppی است که استفاده می‌کنید. و کیف پول شما، و حاوی جزئیات توافقنامه است که باید تأیید کنید. این در اصل یک پیشنهاد الکترونیکی است.

در جایی که از یک کیف پول آنلاین استفاده می کنید، هدف یا INTENT  در رابط کیف پول نمایش داده می شود. و با استفاده از همان رابط با امضای خود موافقت می کنید.

اما در سواپ در لجر، یک مرحله اضافی وجود دارد، زیرا کلیدهای شما، که برای تأیید تراکنش نیاز دارید، به صورت آفلاین ذخیره می شوند.

اینجاست که سیستم دو قسمتی منحصربه‌فرد لجر وارد می‌شود.

همانطور که از فرآیند راه‌اندازی به یاد دارید، برنامه Ledger Live کیف پول لجر، برای برقراری ارتباط با لجر نانو  طراحی شده است، و این موضوع در طول تراکنش‌ها نمایان می‌شود.

  • برنامه Ledger Live هدف را (از طریق بلوتوث یا اتصال فیزیکی) به دستگاه آفلاین شما منتقل می کند.
  • جزئیات آنچه را که امضا می کنید در صفحه نمایش معتمد Nano خواهید دید.
  • با استفاده از کلید خصوصی خود، می توانید آن را به صورت رمزنگاری در داخل دستگاه امضا کنید.

ما به این ذخیره‌سازی آفلاین (همچنین به عنوان ذخیره‌سازی سرد شناخته می‌شود.) به عنوان اصل جداسازی اشاره می‌کنیم.

به این معنی که کلید خصوصی شما از لحاظ امنیتی ایزوله است. و هرگز در معرض اینترنت یا رایانه‌ای که به آن متصل هستند قرار نمی‌گیرد.

2) انتقال معامله سواپ در لجر

از اونجا فاز دو! اگرچه شما اکنون هدف یا INTENT را امضا کرده اید، تراکنش هنوز کامل نشده است – برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید به رابط Ledger Live و در نهایت به بلاک چین منتقل شود. این فرآیند که به صورت آنلاین اتفاق می افتد. در همین حال، خود کلیدهای خصوصی می توانند در داخل دستگاه باقی بمانند.

بنابراین در اصل، سیستم دو بخشی لجر، تراکنش‌ها را به اجزا تقسیم می‌کند و از رابط Ledger Live برای برقراری ارتباط با dApp مربوطه استفاده می‌کند و جزئیات تعامل شما را ایجاد می‌کند، در حالی که خود دستگاه همه چیز مربوط به کلیدها و امضای رمزنگاری شده را میزبانی می‌کند. توافق.
نتیجه؟
یک تراکنش کامل، ایمن و بدون درز که امنیت کلیدهای شما را به خطر نمی اندازد. همیشه

انواع کیف پول ارز دیجیتال: مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری ایمن

ایمن ترین راه برای انجام معاملات

کلید آفلاین تنها کلید است! اکنون که این فرآیند را به اجزاء تقسیم کرده ایم، به نظر می رسد بسیار احمقانه است که شما این کار را به روش دیگری انجام دهید. بله – اکوسیستم کریپتو روز به روز در حال گسترش است – اما این مطلقاً به این معنی نیست که شما باید امنیت خود را به خطر بیندازید. و لجر مطمئن می شود که شما نیازی به این کار ندارید.

تلفن در جیب شما و رایانه روی میز شما از همه کلیدهای خصوصی مهم در برابر مهاجمان محافظت نمی کند – اما Ledger Nano این کار را می کند، در حالی که برنامه Ledger Live شما را آزاد می گذارد تا در جهان گزینه های رمزنگاری خود را کشف کنید.

منبع  Ledger