هزینه های Crypto Gas چیست؟

هزینه های Crypto Gas چیست؟

هزینه های Crypto Gas چیست؟

نکات کلیدی هزینه های Crypto Gas :
– کارمزدهای گاز دقیقاً میزان توان محاسباتی مورد نیاز هر تراکنش را قبل از ثبت در شبکه بلاک چین اندازه گیری می کند.

– برای پرداخت هزینه های گاز هنگام تراکنش در اتریوم به ETH نیاز دارید.

– اتریوم به دلیل هزینه‌های گاز فوق‌العاده بالای آن به دلیل افزایش ترافیک شبکه و همچنین حجم عظیم داده‌های در حال انتقال، تحت نظارت است.

– ساختار هزینه گاز به لطف پروتکل های جایگزین مانند Cardano و Polkadot که پایداری و مقرون به صرفه بودن را به کاربران خود ارائه می دهند، در حال تکامل است.

آیا وارد دنیای اتریوم شده اید؟ و تعجب می کنید که کارمزدهای کریپتو گاز (هزینه های Crypto Gas ) چیست؟ آنها برای چه استفاده می شوند و چرا اینقدر سنگین هستند؟ 

بیا با آن روبرو شویم؛ هیچ کس هزینه بنزین را دوست ندارد.

و به همین دلیل است که باید برای آن هزینه کنید. درک معنای پرداخت هزینه های گاز بسیار ساده است. اگر می‌خواهید تقریباً هر نوع تراکنشی را روی اتریوم انجام دهید، اساساً مستقیماً با ماینرهای شبکه مذاکره می‌کنید.

آنچه شما از ماینرها می‌پرسید ساده است. شما از آنها می خواهید که با مهربانی در ازای کارمزد گاز، تراکنش شما را انجام دهند. هر چه تقاضای محاسباتی مورد نیاز تراکنش شما بیشتر باشد، کارمزد گاز بیشتری را باید خفه کنید.

گاز به سادگی واحدی است که میزان قدرت محاسباتی تراکنش شما برای ثبت در شبکه بلاک چین مانند اتریوم را اندازه می گیرد.

هر بار که در یک تراکنش شرکت می کنید، حتی اگر به سادگی ارسال رمزنگاری به مادر بهترین دوستتان باشد، همیشه به قدرت محاسباتی یا انرژی نیاز دارد. متأسفانه این انرژی نیاز به هزینه دارد.

علاوه بر این، برای پوشش این هزینه‌های گاز، یک دسته اتر (ETH) یا یک توکن بومی دیگر را تحویل خواهید داد. (در این مورد کمی بعد بیشتر توضیح می دهیم.)

یک نکته داخلی

برای به حداکثر رساندن صرفه جویی در هزینه بنزین، همیشه قبل از انجام هر نوع معامله Etherscan را بررسی کنید. این تضمین می کند که در زمان مناسب روز معامله می کنید. در حالی که قیمت‌های بنزین را به‌طور کلی پیگیری می‌کنید، زیرا آنها اغلب تغییر می‌کنند.

مشاهده یک تراکنش همانطور که در اتریوم اتفاق می‌افتد، جالب است که ببینید یک کاربر ممکن است در هزینه‌های واقعی گاز پرداخت کند. از آنجایی که این کارمزدها معمولاً کسری کوچک از یک اتریوم (اتر) هستند، برای استفاده از چیزی که «gwei» نامیده می شود، هزینه پرداخت می شود. واقعاً معامله بزرگی نیست. یک واحد gwei به عنوان یک میلیاردم (یا یک نانو) اتر تعریف می شود. بنابراین 1 Gwei برابر با 0.000000001 ETH است.

گاز را دقیقاً روی چه چیزی می توان استفاده کرد؟

هر زمان که کریپتو ارسال یا دریافت می کنید، هزینه گاز پرداخت می کنید. همین امر در مورد انجام معاملات کریپتو (سوآپ) و اجرای هر نوع فرآیندی که نیاز به قراردادهای هوشمند دارد، مانند استخراج NFT ها نیز صدق می کند.

بنابراین هرگونه دخالت در یک تراکنش از طریق یک شبکه بلاک چین که مقداری داده – بزرگ یا کوچک – را ارسال یا دریافت می‌کند، احتمال دارد که هزینه‌های گاز را پرداخت کنید.

کارمزد کیف پول لجر -Gas  یا هزینه های شبکه را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ساخت NFT چیست؟

جنجال گاز اتریوم و هزینه های Crypto Gas

اتریوم در اصل بوگاتی بلاک چین است. یعنی قدرت و هدفی باورنکردنی ارائه می‌کند در حالی که پیشگام واقعی در کلاس خود است.

با این حال – آنقدر محبوب شده است که با هزاران تراکنش گرفتار شده است. همه برای ورود به بلوک بعدی رقابت می کنند. آنچه به طور قابل توجهی بر هزینه های گاز اتریوم تأثیر می گذارد، ترافیک موجود در شبکه و اندازه داده های در حال حرکت در خود شبکه است.

در حال حاضر، اتریوم تنها می تواند حدود 15 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. ابتدا ماینرها را به بالاترین قیمت پیشنهاد می‌دهد. این یکی از دلایل اصلی است که اتریوم برخی از بالاترین هزینه‌های گاز کریپتو را دریافت می‌کند. در شلوغ‌ترین زمان‌های روز، تراکنش‌ها می‌توانند تا 29 گیگاوی هزینه داشته باشند، در حالی که برای ساعات غیر اوج مصرف تنها 5 گیگاوی است.

در نتیجه، رقابت برای ورود به هر بلوک جدید فوق‌العاده سخت است.

ناامید نشو؛ بلاک چین در حال پیشرفت است.

بدون شک، اولویت شماره یک شما همیشه باید این باشد که چگونه سرمایه گذاری خود را به حداکثر برسانید، درست است؟

دقیقاً به همین دلیل است که اتریوم با استفاده از راه حل مورد انتظار ETH 2.0 خود در حال ارتقاء سطح است. ارتقایی که سرعت، کارایی و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد. این وعده افزایش شدید تراکنش ها، کاهش ازدحام و حذف هزینه های بالای گاز را می دهد.

در یک نکته متفاوت، کریپتو به طور پیوسته سبز می شود. سکه های جدیدتر مانند ADA (Cardano) و DOT (Polkadot) با کارمزدهای گاز بسیار پایین خود بازار ارزهای دیجیتال را تکان می دهند. ارائه جایگزین های پایدار برای همتایان مصرف کننده انرژی.

حتی متاورس NFT شروع به پذیرش راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری پایدار و کم‌هزینه کرده است. این به دنبال گرمای جدی طرفداران محیط زیست، هنرمندان NFT و کلکسیونرها است.

تکامل فرا می خواند و کیف پول شما از شما تشکر خواهد کرد.

دانش قدرت است