حل مشکل Pending در زمان ارسال کاردانو به لجر

چکیده : بلاک‌چین کاردانو درگیر ترافیک و تراکم زیادی شده و ممکن است ثبت تراکنش در این بلاک‌چین تا یک ساعت هم زمان ببرد.
حل مشکل Pending در زمان ارسال کاردانو به لجر

حل مشکل Pending در زمان ارسال کاردانو به لجر

تراکنش در حال Pending  – مشکل Pending  یا معامله در حال تعلیق گیر کرده است. مشکل ارسال کاردانو به لجر – 

خلاصه:  بلاک‌چین کاردانو درگیر ترافیک و تراکم زیادی شده و ممکن است ثبت تراکنش در این بلاک‌چین تا یک ساعت هم زمان ببرد.

معامله در حال تعلیق گیر کرده است.

اگر تراکنش شما در حال تعلیق است.(تراکنش در حال Pending )، این مقاله شما را از طریق تسریع یا لغو تراکنش راهنمایی می‌کند.

گاهی اوقات یک تراکنش می تواند برای مدت طولانی، تا چند روز، در لیست آخرین عملیات معلق بماند. زمان قبل از دریافت اولین تایید تراکنش به موارد زیر بستگی دارد:

 • نرخ کارمزد شبکه یا گاز موجود در معامله.
 • بار فعلی تراکنش های معلق در شبکه بلاک چین.

وضعیت تراکنش را بررسی کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد تراکنش، می توانید وضعیت تراکنش را در اکسپلورر شبکه بررسی کنید:

 • در Ledger Live، روی تراکنش در لیست آخرین عملیات کلیک کنید.
  پنجره جزئیات عملیات ظاهر می شود.
 • روی دکمه View in explorer کلیک کنید تا تراکنش را در یک کاوشگر شبکه شخص ثالث جستجو کنید.
تراکنش در حال Pending - مشکل Pending

تراکنش در حال Pending : وضعیت معامله در حالت تعلیق است.

در این حالت، وضعیت معامله در حالت تعلیق است. اگر تراکنش شما معلق است، می توانید یکی از راه حل های زیر را امتحان کنید:

صبر کنید تا معامله حذف شود.

 • می‌توانید انتخاب کنید که منتظر تأیید باشید. معامله ممکن است تایید شود، حتی اگر چند روز طول بکشد.
 • همچنین می‌توانید منتظر بمانید تا تراکنش توسط شبکه حذف شود، اگرچه بسته به شبکه خاص، این احتمال زیاد نیست.
 • وقتی تراکنش حذف شد، از آخرین عملیات شما ناپدید می شود.

تسریع در معامله

تراکنش در حال Pending

برای ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین، می توانید هزینه های شبکه را افزایش دهید تا تراکنش خود را تسریع کنید.

این قابلیت جایگزینی با کارمزد (RBF) نامیده می شود. و در آخرین نسخه های Ledger Live، این ویژگی به طور پیش فرض در هنگام ارسال تراکنش در Ledger Live فعال است.

تراکنش در حال Pending - مشکل Pending

برای سرعت بخشیدن به تراکنش گیر کرده یا تراکنش در حال Pending ، باید همان تراکنش را با کارمزد بالاتر دوباره ارسال کنید. سپس تراکنش جدید تراکنش موجود را بازنویسی می کند. و سریعتر توسط شبکه پردازش می شود.

در حال حاضر، این ویژگی در Ledger Live پشتیبانی نمی شود. شما باید از دستگاه Ledger خود با کیف پول شخص ثالث دارایی استفاده کنید که از افزایش سرعت تراکنش پشتیبانی می کند.

به عنوان مثال، برای بیت کوین، می توانید از Electrum شخص ثالث و برای Litecoin می توانید از Electrum-LTC استفاده کنید.

برای ارزهای دیجیتال، مشابه اتریوم، می توانید از MyEtherWallet برای تسریع تراکنش خود استفاده کنید. MyEtherWallet به شما امکان می دهد تراکنش معلق خود را با یک تراکنش جدید جایگزین کنید. این تراکنش جدید باید دارای شناسه تراکنش مشابه تراکنش معلق و قیمت گاز بالاتر باشد. برای تأیید سریع، توصیه می شود قیمت gas را برابر یا بیشتر از قیمت سریع توصیه شده توسط  ETH gas station تنظیم کنید.

حل مشکل Pending : معامله را لغو کنید.

تراکنش در حال Pending

تراکنش‌های اتریوم به ترتیب عددی شناسه‌های تراکنش پردازش می‌شوند. هر شناسه تراکنش منحصر به فرد است. اگر دو تراکنش دارای شناسه تراکنش یکسان باشند، تراکنش با قیمت گاز بالاتر ابتدا پردازش می شود. و تراکنش دیگر رد می شود.

به عنوان مثال، می توانید از MyEtherWallet برای ارسال یک تراکنش 0 ETH به آدرس خود استفاده کنید. این تراکنش جدید باید دارای شناسه تراکنش مشابه تراکنش معلق و قیمت گاز بالاتر باشد. تراکنش جدید ابتدا پردازش می شود و تراکنش معلق را لغو می کند.

منبع  Ledger Support

مشکل Pending در زمان ارسال کاردانو از لجر

مشکل ارسال کاردانو به لجر:

وقتی تراکنشی ثبت می‌کنم (مثل ارسال ADA یا یک توکن، ثبت توکن در یک استخر استیک یا برداشت پاداش‌های استیکینگ) با پیام Transaction pending به معنای تراکنش در حال اجرا روبرو می‌شوم. اما پس از گذشت مدتی طولانی این پیام تغییری نمی‌کند و مشخص نیست که تراکنش ثبت شده یا خیر. راه حل چیست؟

راه حل ارسال کاردانو به لجر : 

زمانی که بلاک‌چین به شدت مشغول باشد، ممکن است اجرای تراکنش‌ها بیشتر از حالت عادی زمان ببرد. به این دلیل که در یک بلاک‌چین شلوغ، ممکن است تراکنش‌ها نیاز به انتظار بیشتر در صفی به اسم مم پول داشته باشند.

مشکل Pending - ارسال کاردانو از لجر

خوشبختانه تقریباً همه تراکنش‌ها بالاخره تأیید می‌شوند. اما ممکن است تأیید شدن آنها تا 1 ساعت زمان ببرد تا بالاخره در بلاک‌چین اکسپلورر یا تاریخچه تراکنش والت شما (در تب Send) یا در تاریخچه استیکینگ/پاداش‌های شما (در تب Staking) مشاهده شوند.

اگر یک ساعت گذشته و تراکنش شما هنوز تأیید نشده باشد، Adalite آن را منقضی می‌کند. و پس از آن هم تراکنش شما نمایش داده نمی‌شود.

 • توصیه ما این است که تا یک ساعت صبر کنید.
 • و بعد تاریخچه تراکنشتان را بررسی کنید.
 • و اگر تراکنش در تاریخچه مشاهده نشد، دوباره سعی کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که وقتی بلاک‌چین دچار تراکم باشد، ممکن است با وجود تأیید تراکنش، پیام Transaction error را مشاهده کنید.

از آنجایی که ممکن است نمایان شدن یک تراکنش موفق در تاریخچه تراکنش‌ها یا در بلاک‌چین اکسپلورر تا یک ساعت زمان ببرد، توصیه می‌کنیم که تا یک ساعت صبر کرده و تاریخچه تراکنش را بررسی کنید و بعد در صورت لزوم دوباره سعی کنید.

وقتی به Adalite لاگین می‌کنم، موجودی خودم را نمی‌بینم.

اگر آدرسی که موجودی در آن قرار دارد را نمی‌بینید، به احتمال زیاد وارد یک والت متفاوت شده اید. و تنها راه دسترسی به موجودی لاگین کردن به والت اصلی است. همچنین تب Accounts را بررسی کنید. تا مطمئن شوید که موجودی در یک اکانت متفاوت از والت Adalite شما نباشد.

برای لاگین از عبارت یادآور استفاده می‌کنم

اگر آدرسی که موجودی در آن قرار دارد را نمی‌بینید، به احتمال زیاد وارد یک والت متفاوت شده اید. و تنها راه دسترسی به موجودی لاگین کردن به والت اصلی است. همچنین تب Accounts را بررسی کنید تا مطمئن شوید که موجودی در یک اکانت متفاوت از والت Adalite شما نباشد.

اگر برای لاگین از عبارت یادآور (mnemonic) استفاده می‌کنید، باید همان عبارتی که هنگام مشاهده آدرس داشتید را وارد کنید.

برای لاگین از والت سخت‌افزاری استفاده می‌کنم

اگر از والت سخت‌افزاری استفاده می‌کنید چه والتی که در این بین ریست شده و با یک عبارت یادآور متفاوت کار می‌کند چه وقتی از یک عبارت عبور استفاده می‌کنید – باید مطمئن شوید که برای لاگین از همان عبارت یادآور و عبارت عبور مربوطه استفاده می‌کنید.

والت‌های سخت‌افزاری

مشکل Pending

راهکارهای قابل بررسی پیش از تماس با پشتیبانی

 • غیرفعال کردن همه ادبلاکرها برای AdaLite
 • آپدیت کردن میان افزار لجر/ترزور و اپلیکیشن‌های لجر با جدیدترین نسخه
 • آپدیت کردن مرورگر و نصب جدیدترین نسخه
 • اطمینان از اینکه هیچ اپلیکیشن/سایت دیگری (مثل لجر لایو برای لجر یا والت trezor.io برای ترزور) در حال تعامل با والت سخت‌افزاری شما نیست.
 • تلاش برای تنظیم دوباره لجر در AdaLite با مرورگرهای کروم و فایرفاکس در حالت Incognito (کروم)/ Private (فایرفاکس)

اگر پیام Windows Security Verification در انجام این کار تداخل ایجاد کرده، این پیام را نادیده گرفته و ادامه دهید (یا می‌توانید با کشیدن پیام آن را جابجایی کنید – تعامل با این پیام باعث لغو شدن ارتباط با لجر می‌شود).

سعی کنید از والت سخت‌افزاری در مسیر https://myetherwallet.com یا هر والت تحت وب دیگری که از والت سخت افزاری شما پشتیبانی می‌کند، استفاده کنید. اگر این روش هم جوابگو نبود، احتمالاً این مشکل ارتباطی با AdaLite ندارد و توصیه می‌کنیم که با پشتیبانی فروشنده والت سخت افزاری خودتان تماس بگیرید (و توضیح بدهید که مشکل شما مختص یک والت تحت وب نیست).

ترزور

مشکل عبارت خالی در صفحه لاگین ترزور

نسخه 2.4.0 میان افزار ترزور با عبارت عبور خالی درست کار نمی‌کند (دائماً هشدار مربوط به عبارت عبور نمایش داده می‌شود). مشکل در نسخه بعدی میان افزار ترزور حل خواهد شد. در حال حاضر می‌توانید:

عبارت عبور را در https://wallet.trezor.io غیرفعال کنید.

پیام نمایش داده شده را تأیید کنید تا وقتی که بالاخره امکان لاگین پیدا کنید (معمولاً پس از 5 تا 8 بار امکان لاگین را خواهید داشت).

ترزور را به نسخه قبلی میان افزار یعنی 2.3.6 برگردانید که این باگ را ندارد.

مشاهده خطای "Firmware error" هنگام امضای تراکنش با ترزور مدل T

مشکل Pending

این مشکل ناشی از عدم پردازش بهینه تراکنش‌ها (از نظر سایز بایتی) در میان افزار ترزور برای کاردانو است. در حال حاضر یک راهکار برای حل این مشکل اجرای چند تراکنش متشکل از مقادیر کمتری ADA است که باعث می‌شود تراکنش‌های کوچکتری با ورودی‌های کوچکتری داشته باشید که ترزور می‌تواند آنها را پردازش کند.

مشکلات والت ترزور با مرورگر بریو

گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه ترزور به خوبی با مرورگر بریو کار نمی‌کند به خصوص اینکه Trezor Bridge با وجود نصب بودن قابل شناسایی نیست. معمولاً غیرفعال کردن Brave Shields (کلیک کردن روی آیکن شیر در سمت راست نوار مرور) برای Adalite این مشکل را حل می‌کند.

لجر

اگر برای برقراری ارتباط یا امضای تراکنش‌ها مشکل دارید، می‌توانید قابلیت Connect with WebUSB را امتحان کنید (دکمه پایین Unlock with Ledger). برای مواقعی که حالت پیش فرض درست کار نمی‌کند، AdaLite یک گزینه فال بک برای اتصال به دستگاه لجر فراهم کرده است. برای اینکه WebUSB در ویندوز درست کار کند، ممکن است نیاز به جایگزینی درایور خودتان با استفاده از یک ابزار خاص به اسم Zadig داشته باشید هنگام اجرای فایل  .exe، گزینه Nano S/X interface 2 و درایور winUSB را انتخاب کنید.

خطای Wallet initialization error یا گیرکردن در پیام Waiting for Commands… هنگام اتصال به لجر نانو S/x

اگر با لینوکس کار می‌کنید، بررسی کنید که مجموعه قوانین مناسب udev را داشته باشید. برای انجام این کار توصیه می‌کنیم این مخزن را دانلود کرده و فایل ./add_udev_rules.sh در پوشه دانلود شده را اجرا کنید.

در ویندوز 10 (بیلد 1903) گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه AdaLite با لجر نانو S/X کار نمی‌کند. این جزء مشکلات کلی لجر است که راهکار آن در این مقاله ارائه شده است. به طور کلی حتماً جدیدترین نسخه میان افزار لجر را نصب داشته باشید و اگر پیامی مشاهده می‌کنید مبنی بر اینکه با دستگاه U2F خودتان تعامل داشته باشید، می‌توانید آن را نادیده بگیرید چون مانع از عملکرد درست لجر یا AdaLite نمی‌شود. اگر باز هم مشکل دارید، با پشتیبانی تماس بگیرید. این مشکل موقتی است و زمانی که آپدیت جدید توسط لجر منتشر شود حل خواهد شد.