توکن های اتریوم و ERC20 در ترزور Trezor

توکن های اتریوم و ERC20 در ترزور Trezor

توکن های اتریوم و ERC20 در ترزور Trezor

مدیریت ERC20 در ترزور – توکن های اتریوم Trezor

اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز و منبع باز مبتنی بر بلاک چین است که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز (dapps) را فراهم می کند.
این یک زیرساخت امن و شفاف برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز را بسازند و اجرا کنند که دقیقاً طبق برنامه‌ریزی‌شده بدون هیچ گونه خرابی، سانسور یا تداخل اشخاص ثالث اجرا می‌شوند.

نحوه استفاده از اتریوم با Trezor (ERC20 در ترزور )

 

پشتیبانی از سیستم عامل (دستگاه).(دستگاه). 1.4.0. (Trezor Model One), 2.0.5. (Trezor Model T), 2.6.3 (Trezor Safe 3)
در ترزور سوئیت موجود است؟Yes
کیف پول های شخص ثالثExodus, MyEtherWallet, MetaMask, Frame

ترزور سوئیت

اتریوم به صورت بومی در Trezor Suite پشتیبانی می شود. برای دسترسی به حساب‌های اتریوم خود، لطفاً این مراحل را دنبال کنید:

 • روی علامت مثبت [+] در سمت چپ کلیک کنید:
توکن های اتریوم و ERC20 در ترزور Trezor

اتریوم را از لیست انتخاب کنید، با کلیک بر روی Find my Ethereum accounts، انتخاب را تأیید کنید:

توکن های اتریوم و ERC20 در ترزور Trezor

حساب اتریوم شما اکنون در میان حساب های پیش فرض شما فهرست شده است:

توکن های اتریوم و ERC20 در ترزور Trezor

کیف پول های شخص ثالث برای مدیریت ERC20 در ترزور

اتریوم را می‌توان به‌طور ایمن با کیف پول‌ها و خدمات شخص ثالث خاص، با کلیدهای seed و خصوصی به‌طور کامل توسط دستگاه Trezor مورد استفاده قرار داد. کیف پول های شخص ثالث مناسب شامل موارد زیر است:

 • MyEtherWallet
 • MetaMask
 • Exodus
 • Frame

 

قراردادهای هوشمند و مدیریت ERC20 در ترزور

قراردادهای هوشمند اتریوم (ETH) قراردادهایی هستند که خوداجرایی می شوند و شرایط توافق بین خریدار و فروشنده مستقیماً در خطوط کد نوشته می شود.

این قراردادها بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شوند، یک پلت فرم غیرمتمرکز که امکان ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می کند. کد قرارداد به صورت عمومی در دسترس است، بنابراین همه طرف‌های درگیر می‌توانند دقیقاً نحوه کار و انجام آن را ببینند.

زمانی که شرایط خاصی برآورده شود، قرارداد به طور خودکار اجرا می شود و امکان انجام تراکنش های ایمن، شفاف و بدون دستکاری در شبکه اتریوم بدون نیاز به واسطه را فراهم می کند.

توکن های اتریوم، اتر و گاز

اتریوم شبکه‌ای است که از فناوری بلاک چین پشتیبانی می‌کند و ETH (اتر) چیزی است که آن را به کار نگه می‌دارد. هنگامی که از شبکه اتریوم استفاده می کنید، به عنوان مثال با ارسال توکن، استفاده از قرارداد، یا صرفاً انجام کار دیگری، باید برای قدرت محاسباتی لازم برای انجام آن اقدام هزینه کنید. این پرداخت گاز نامیده می شود و با استفاده از ETH پرداخت می شود.

مهم نیست که آیا تراکنش موفقیت آمیز است یا خیر، شما همچنان باید برای قدرت محاسباتی استفاده شده بپردازید. این به این دلیل است که ماینرهایی که تراکنش ها را تأیید و اجرا می کنند، هنوز باید کار خود را انجام دهند، حتی اگر تراکنش با شکست مواجه شود.

در وب سایتی مانند etherscan.io می توانید ببینید چقدر باید برای تراکنش بپردازید. این هزینه به Trezor پرداخت نمی‌شود، بلکه به استخراج‌کنندگانی پرداخت می‌شود که از قدرت محاسباتی خود برای استخراج تراکنش‌ها، قرار دادن آنها در بلوک‌ها و حفظ امنیت شبکه اتریوم استفاده می‌کنند.

کارمزدها

کارمزد معامله به صورت قیمت گاز * حد گاز محاسبه می شود.

محدودیت گاز

محدودیت گاز به حداکثر مقدار مصرف کننده گازی که مایل است برای یک تراکنش خاص خرج کند اشاره دارد. محدودیت گاز بیشتر به این معنی است که برای اجرای قرارداد هوشمند باید کارهای محاسباتی بیشتری انجام شود. یک انتقال استاندارد ETH به محدودیت گاز 21000 واحد گاز نیاز دارد.

واحدهای گاز لازم برای یک تراکنش قبلاً با میزان کد اجرا شده در بلاک چین تعریف شده اند. اگر کاربر نمی خواهد آنقدر برای بنزین خرج کند، کاهش سقف بنزین کمکی نخواهد کرد. کاربر باید گاز کافی برای پوشش منابع محاسباتی مورد استفاده را وارد کند، در غیر این صورت تراکنش به دلیل خطای “Out of Gas” ناموفق خواهد بود.

تمام گازهای استفاده نشده (gwei) در پایان تراکنش به کاربر بازپرداخت می شود.

قیمت گاز

قیمتی که کاربر برای هر واحد می پردازد، سرعت استخراج تراکنش را افزایش یا کاهش می دهد.

در طول دوره های ایجاد توکن، این هزینه ها به دلیل عرضه / تقاضا به سرعت بالا می روند:

ماینری که بلوک را استخراج می کند، کارمزد تراکنش را دریافت می کند و تصمیم می گیرد که کدام تراکنش ها را در بلوک قرار دهد. کاربر معمولاً قیمت بنزینی را به اندازه‌ای بالا تعیین می‌کند که ماینرها بخواهند آن را لحاظ کنند.

ماینرها عمدتاً شامل تراکنش‌هایی می‌شوند که دریافت کرده‌اند از بالاترین قیمت گاز به پایین‌ترین تا زمانی که بلوک پر شود یا تا زمانی که به معامله‌ای برسند که قیمت گاز آن پایین‌تر از آن چیزی است که می‌خواهند در نظر بگیرند، طبقه‌بندی شده‌اند.

خطا: به دلیل کمبود بودجه امکان ارسال وجود ندارد.

توکن‌های ERC-20، ارزهای دیجیتال سفارشی کاربر هستند که بر اساس استاندارد توکن موفق ERC-20 بر روی اتریوم ایجاد شده‌اند.
در حال حاضر، بیش از 500000 توکن ERC-20 وجود دارد که اکثر آنها ارزش بازاری ندارند. لیست کامل را در اینجا ببینید.

نحوه استفاده از توکن های ERC-20 با Trezor

توکن های ERC-20 روی بلاک چین اتریوم کار می کنند. می توانید آنها را با استفاده از حساب اتریوم خود در Trezor Suite ذخیره کنید.

هر توکن ERC-20 را می توان با استفاده از دستگاه Trezor ذخیره کرد، همانطور که در راهنمای گام به گام زیر توضیح داده شده است:

 1. باز کردن Trezor Suite (نسخه رومیزی یا مرورگر)
 2. اتریوم را از My accounts  در سمت چپ انتخاب کنید.
 3. به تب Receive بروید.
 4. روی “نمایش آدرس کامل Show full address” کلیک کنید.
 5. بررسی کنید که آدرس نشان داده شده در Suite با آدرس نمایش داده شده در Trezor شما مطابقت داشته باشد.
 6. آدرس دریافت کننده را کپی کنید و از آن به عنوان آدرس مقصد برای ارسال توکن های ERC-20 خود استفاده کنید.
 7. پس از ارسال تعدادی نشانه به آدرس، به منوی Tokens بروید.
 8. اگر نشانه‌های شما در آنجا فهرست نشده‌اند، می‌توانید آنها را به صورت دستی اضافه کنید: روی سه نقطه کلیک کنید و «افزودن نشانه» را انتخاب کنید، سپس آدرس قرارداد را وارد کنید. آدرس قرارداد همه توکن ها را می توان در https://etherscan.io/tokens یافت

استفاده از Etherscan برای یافتن آدرس قرارداد توکن

اگر آدرس قرارداد نشانه‌ای را که می‌خواهید اضافه کنید نمی‌دانید، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر آن را در Etherscan جستجو کنید:

 1. در نوار جستجو، علامت سکه خود را تایپ کنید. “ZRX” برای 0x یا “UNI” برای Uniswap.
 2. مطمئن شوید که مورد صحیح را انتخاب کرده‌اید، زیرا چندین توکن می‌توانند از یک تیک‌دار استفاده کنند.
 3. آدرس قرارداد را در سمت راست خواهید دید.
 4. آدرس را در سایت رسمی پروژه توکن بررسی کنید و مطمئن شوید که درست است، زیرا ممکن است برخی از توکن ها از چندین قرارداد هوشمند استفاده کنند.

به طور کلی، آدرس قرارداد مورد نظر شما در کنار عرضه، قیمت و سایر اطلاعات نشان داده می شود. قراردادهایی که به تنهایی برای عملکرد استفاده می شوند، عموماً آن اطلاعات را نشان نمی دهند.

منبع Ethereum (ETH) and ERC-20 tokens on Trezor hardware wallets