چگونه NFT ها را در سال 2022 ایمن کنیم؟ ایمن سازی NFT

چگونه NFT ها را در سال 2022 ایمن کنیم؟ ایمن سازی NFT

 ایمن سازی NFT 

بازار NFT در چند سال گذشته منفجر شده است و حجم NFT تنها در سال 2021 در حدود 24.9 میلیارد دلار بوده است.
این یک صحنه هیجان انگیز است و پتانسیل آن تنها با درگیر شدن بخش ها و صنایع سنتی بیشتر با آن در حال رشد است.

بهترین روش ها برای ایمن سازی NFT ها

افزایش محبوبیت NFT ها نه تنها هنرمندان، جوامع و خریداران را به خود جلب کرده است، بلکه توجه کلاهبرداران را نیز به خود جلب کرده است. این بازیگران بد شروع به استفاده از شیوه های پیچیده برای کلاهبرداری از کاربران کرده اند. در این مقاله، ما به بهترین روش‌ها برای ایمن کردن NFT‌ها و محافظت از دارایی‌های شما در برابر کلاهبرداری نگاه می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ساخت NFT چیست؟

1) کلیدهای خصوصی NFT خود را به صورت آفلاین ایمن کنید.

دارایی های دیجیتال به صورت آنلاین زندگی می کنند، اما کلیدهای خصوصی شما نباید اینطور باشند. کلیدهای خصوصی مالکیت بر دارایی های بلاک چین شما را مشخص می کند. نحوه ذخیره آنها، امنیت دارایی ها را تعیین می کند.

بسیاری از افراد کلیدهای خصوصی خود را در کیف پول های آنلاین یا کیف پول های داغ ذخیره می کنند. این به افراد اجازه می دهد تا به راحتی دارایی های دیجیتال خود را تجارت، خرید، فروش و جابجایی کنند. عالی به نظر می رسد، درست است؟

خوب، نه کاملا. در حالی که کیف پول‌های آنلاین سهولت تجارت و تعامل راحت را ارائه می‌دهند، به قیمت امنیت تمام می‌شود. این به این دلیل است که کیف پول های آنلاین را می توان از راه دور هک کرد. این بدان معنی است که مهم نیست که چه اقدامات امنیتی وجود دارد، کلیدهای خصوصی شما در برابر حمله آسیب پذیر هستند.

رهبران بزرگ صنعت مانند Metamask و Phantom کلیدهای خصوصی شما را در رابطی که به صورت آنلاین زندگی می کند نگه می دارند – که از خطر هک مصون نیست. در آگوست 2022، شبکه سولانا مورد حمله قرار گرفت و هکر توانست با 6 میلیون دلار حمله از زمین خارج شود. حساب‌های Phantom و Slope – هر دو کیف پول آنلاین – تحت تأثیر این حمله قرار گرفتند که آدرس‌ها را از طریق افزونه مرورگر هدف قرار داد.

بنابراین جایگزین چیست؟

کلیدهای خصوصی خود را در یک کیف پول آفلاین ایمن کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger Nano توسط هک‌های دیجیتالی مانند مورد بالا کاملاً غیرقابل لمس هستند – زیرا از اتصال اینترنت شما جدا هستند و بنابراین به سادگی نمی‌توان به آنها دسترسی پیدا کرد. بنابراین اگرچه یک کیف پول سخت افزاری ممکن است چند ثانیه بیشتر طول بکشد تا تراکنش های شما را تأیید کند، اما این تنها راه برای اطمینان از اینکه NFT های شما در برابر هک ها ایمن هستند، هستند.

2) هرگز مبادلات NFT را کور نکنید. (blind sign)

بسیاری از کیف پول ها قادر به استخراج و نمایش جزئیات کامل تراکنش های قرارداد هوشمند نیستند، زیرا داده ها برای نمایش کیف پول بسیار پیچیده هستند.
از آنجایی که این وضعیت بسیار رایج است، بسیاری از کاربران Web3 فکر می‌کنند که امضای تراکنش طبیعی است، حتی اگر نمی‌توانند ببینند با چه چیزی موافقت می‌کنند – آنها تصمیم را به جای تأیید، بر اعتماد استوار می‌کنند.

این نقطه کور به کلاهبرداران فرصتی عالی برای دسترسی به NFT های شما می دهد – با مخفی کردن یک تراکنش مخرب در موقعیتی که «به نظر می رسد» عادی است، و از شما می خواهد که به آنها اجازه دسترسی به کیف پول خود را بدهید.

دستگاه‌های Ledger Nano با نمایشگر قابل اعتماد ساخته شده‌اند. تا جزئیات کامل و قابل اعتماد قرارداد هوشمند را برای تعداد فزاینده‌ای از تراکنش‌ها به شما نشان دهند. استفاده از این مورد در هر زمان ممکن (هر زمانی که از یک برنامه در Ledger Live استفاده می کنید) از شما در برابر امضای چیزهای مخرب محافظت می کند زیرا قادر به دیدن همه جزئیات نبودید.

اگر نمی توانید تمام جزئیات را در Ledger Nano خود مشاهده کنید، همچنان می توانید خطرات امضای کور خود را به حداقل برسانید.

  • 100% مطمئن شوید که فقط با dApp ها و پلتفرم های معتبر معامله می کنید.
  • همیشه دوبار بررسی کنید که URL واقعی باشد.
  • هرگز به پیام های خصوصی در Discord یا Twitter پاسخ ندهید.

3) خواندن توابع قرارداد هوشمند را بیاموزید.

دیدن جزئیات یک قرارداد هوشمند بسیار مهم است، اما این تنها بخشی از معادله است. شما همچنین باید بتوانید آنچه را که می خوانید درک کنید.

آیا قراردادی را امضا می کنید که به شخصی اجازه دسترسی به حساب بانکی شما را بدهد؟ البته شما این کار را نمی کنید! اما اگر قرارداد به زبان خارجی نوشته شده بود و فکر می کردید که برای کمک مالی کوچک به امور خیریه امضا می کنید، چه؟

این سناریو برای عملکردهای قرارداد هوشمند است. بسیاری از مردم مطمئن نیستند که چگونه آنها را تفسیر کنند، و این به کلاهبرداران فرصت بزرگی برای دسترسی به کیف پول شما می دهد.

در جولای 2022، سایت ثبت نام ضرابخانه PreMint هک شد. کلاهبردار یک پاپ آپ ایجاد کرد که ادعا می کرد یک “تأیید کیف پول” بی گناه است.

تراکنش مورد بحث به کلاهبردار اجازه دسترسی به کیف پول قربانیان را می داد، با اینکه ظاهری بی ضرر نشان می داد. اما هر کسی که می توانست جزئیات دقیق پنجره بازشو را تفسیر کند، متوجه می شد که هزینه گاز ضمیمه شده است – به این معنی که واقعاً یک معامله بود.

درس؟ یادگیری خواندن توابع قرارداد هوشمند یک مهارت ضروری برای Web3 است – اختیاری نیست! خوشبختانه، آکادمی Ledger با ارائه یک دوره آموزشی در مورد سواد وب 3، هزینه های degens را در همه جا هدایت می کند، بنابراین شما می توانید از خود محافظت کنید.

4) هرگز عبارت بازیابی خود را به کسی ندهید.

کلاهبرداران از مهندسی اجتماعی برای صحنه سازی سناریوهایی استفاده می کنند که در آن اطلاعات خصوصی مانند عبارت بازیابی خود را ارائه می دهید.

عبارت بازیابی شما که به عنوان عبارت seed شما نیز شناخته می شود، تنها پشتیبان دارایی های رمزنگاری و NFT شما است و فقط شما باید به آن دسترسی داشته باشید. این کلید اصلی است و باید مخفی، ایمن و آفلاین بماند. لجر هرگز عبارت بازیابی شما را نمی خواهد. اگر کسی عبارت بازیابی شما را بخواهد، این یک پرچم قرمز است و باید با نهایت احتیاط به تعامل ادامه دهید.

اجتناب از کلاهبرداری های فیشینگ و مهندسی اجتماعی از جایی شروع می شود که شما به آن اعتماد دارید. یادگیری خواندن قراردادهای هوشمند و به دست آوردن هر چه بیشتر اطلاعات نیز می تواند به شما کمک کند از خطرات غیرقابل مشاهده در حملات مهندسی اجتماعی جلوگیری کنید. هرچه بیشتر بدانید، بیشتر می‌دانید کجا باید نه بگویید.

ایمن سازی NFT - از این کار خوشحال خواهید شد.

پذیرش کامل دنیای دارایی های دیجیتال به این معنی است که امنیت را در اولویت خود قرار دهید. آفلاین نگه‌داشتن کلیدهای خصوصی، یادگیری در مورد Web3 و نحوه تفسیر آن، راه‌های مهمی برای اطمینان از ماندن NFT‌های شما در کیف پول شما هستند.

لجر با هر دو از شما حمایت می کند. با دستگاه های Ledger Nano برای آفلاین نگه داشتن کلیدهای خصوصی و عبارت بازیابی. در همین حال، آکادمی لجر پایگاه داده ای از دانش رمزنگاری را ارائه می دهد که به طور مداوم با کلاهبرداری ها در حال تکامل است،و تیم تهران لجر تمام مقالات و آموزش ها را ترجمه و در بلاگ خود برای مطالعه شما قرار می دهد. بنابراین شما همه چیز لازم را برای ایمن سازی صحیح NFT های خود دارید. ما اینجا هستیم تا مطمئن شویم که به سرعت ادامه می دهید!

منبع  Ledger