کیف پول سخت افزاری لجر چگونه کار می کند

کیف پول سخت افزاری لجر چگونه کار می کند

کیف پول سخت افزاری لجر چگونه کار می کند

نکات کلیدی کیف پول سخت افزاری لجر چگونه کار می کند:
– کیف پول سخت افزاری Ledger به شما کمک می کند از دارایی های خود با مالکیت کامل محافظت کنید. تمرکز بر تامین امنیت و حفظ امنیت بی‌نظیر.
– کیف پول‌های سخت‌افزار لجر به دلیل مدل امنیتی لجر و کار سختی که تیم‌های فناوری و محصول انجام می‌دهند بسیار امن هستند.
– اجزای دستگاه Ledger شما به‌طور یکپارچه با هم کار می‌کنند تا دارایی‌های شما را در برابر پیچیده‌ترین حملات ایمن نگه دارند.

کیف پول لجر - Ledger خرید لجر‌ نانو‌ ایکس Ledger‌ Nano‌ X، به صرفه بودن قیمت لجر‌ نانو‌ ایکس به نسبت امکانات و امنیت این کیف‌ پول سخت افزاری

اگر کیف پول لجر دارید، احتمالاً فکر کرده اید که چگونه کار می کند. در حالی که کریپتو ممکن است گاهی دلهره آور به نظر برسد، چند عنصر کلیدی برای نحوه عملکرد کیف پول های لجر و نحوه انجام تراکنش ها وجود دارد. بر کسی پوشیده نیست که کیف پول های لجر برای امنیت ساخته شده اند، اما اطمینان از ایمن بودن تراکنش های رمزنگاری آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست.

کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر به لطف اجزا و ویژگی‌های بی‌شماری که به‌طور یکپارچه با هم کار می‌کنند، بسیار امن هستند. همه این عناصر حیاتی مدل امنیتی لجر را تشکیل می‌دهند که آنقدر قوی است که هیچ دستگاه لجر هک نشده است! این گواهی بر کار سخت تیم های فناوری و محصول و تعهد لجر برای حفظ امنیت خود است.

اما کیف‌پول‌های لجر دقیقا چگونه کار می‌کنند و چرا تا این حد امن هستند؟ 

کیف پول سخت افزاری لجر چگونه کار می کند؟

اگر به طور کلی با کیف پول های کریپتو آشنایی ندارید، حتما مقاله کامل در مورد نحوه عملکرد کیف پول های کریپتو را بخوانید.
اما اگر به طور خاص در مورد فناوری پشت دستگاه های لجر کنجکاو هستید، بیایید به جزئیات بپردازیم.

دستگاه های Ledger عبارت seed (عبارت بازیابی مخفی) شما را به صورت ایمن تولید می کنند

اولین گام یک کیف پول ایمن، تولید عبارت seed شما است که به عنوان عبارت بازیابی مخفی نیز شناخته می شود، به طور ایمن.

کیف پول های لجر کیف پول های قطعی سلسله مراتبی (HD) هستند، به این معنی که هر حساب را با استفاده از یک عدد واحد به نام آنتروپی ایجاد می کنند.
عبارت بازیابی مخفی شما و آنتروپی یکی هستند: تنها تفاوت این است که عبارت بازیابی مخفی به گونه‌ای قالب‌بندی شده است که انسان بتواند بخواند.
دستگاه های Ledger آنتروپی را با استفاده از یک مولد اعداد تصادفی که توسط یک آزمایشگاه خارجی آزمایش و تایید شده است تولید می کنند.
این روش تضمین می کند که هیچ انسانی یا رایانه ای نمی تواند آن را حل کند.

دستگاه های Ledger کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین در یک تراشه Secure Element ذخیره می کنند.

سپس، دستگاه‌های Ledger کلیدهای خصوصی شما را در یک تراشه Secure Element جدا از اتصال اینترنت شما ذخیره می‌کنند.

همانطور که احتمالاً می دانید، هر کسی که به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد می تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.
کیف پول های داغ (که به عنوان کیف پول های نرم افزاری شناخته می شوند) کلیدهای خصوصی را به صورت آنلاین ذخیره می کنند، به این معنی که در برابر هکرها آسیب پذیر هستند.
دستگاه های Ledger این خطر را با جداسازی کلیدهای شما از اینترنت در یک تراشه کامپیوتری در یک دستگاه فیزیکی کاهش می دهند.

تراشه Secure Element همان تراشه ای است که در کارت بانکی و پاسپورت بیومتریک خود پیدا می کنید.
این تراشه کامپیوتری با امنیت بالا عملاً ضد دستکاری است و در برابر هک‌های فیزیکی بی‌شماری مانند اشکال محافظت می‌کند.

صفحه امن به طور مستقیم توسط عنصر امن کنترل می شود

دستگاه های لجر همچنین دارای یک صفحه نمایش امن هستند، یک صفحه نمایش ضد دستکاری که از اتصال اینترنت جدا شده است.
صفحه نمایش مستقیماً توسط تراشه Secure Element کنترل می شود، به این معنی که می توانید به جزئیاتی که نشان می دهد اعتماد کنید.
این به شما امکان می دهد تا از صحت آدرس گیرنده مورد نظر تراکنش اطمینان حاصل کنید.
حتی اگر دستگاه متصل به اینترنت شما به بدافزار آلوده شده باشد، صفحه امن دستگاه لجر شما آدرس دقیق مورد نظر را نشان می دهد.

BOLOS، سیستم عامل سفارشی لجر، برنامه های شما را از یکدیگر جدا نگه می دارد

Ledger یک سیستم عامل سفارشی به نام Blockchain Open Ledger Operating System یا BOLOS توسعه داده است.
این سیستم عامل در تراشه Secure Element کار می کند تا هر برنامه را اجرا کند و اطمینان حاصل کند که آنها جداگانه از یکدیگر کار می کنند.
این بدان معنی است که هیچ نقطه شکستی در کیف پول وجود ندارد.

کد پین تضمین می کند که فقط شما می توانید معاملات را امضا کنید

تنها راه برای باز کردن قفل دستگاه دفتر کل و استفاده از آن برای امضای تراکنش ها از طریق کد پین است.
فقط یک نفر پین کد را می داند و آن شما هستید! تنها راه ایجاد پین کد زمانی است که یک دستگاه لجر جدید راه اندازی می کنید. در اصل، تضمین می کند که هیچ کس به جز صاحب کیف پول نمی تواند تراکنش را انجام دهد.
این کار کیف پول شما را در برابر دزدان در دنیای فیزیکی ایمن نگه می دارد: حتی شخصی که به دستگاه لجر شما دسترسی فیزیکی دارد نمی تواند به وجوه شما دسترسی داشته باشد.

Ledger Live یک برنامه همراه امن است که با Blind Signing مبارزه می کند.

دستگاه‌های Ledger از طریق Ledger Live، یک برنامه همراه امن، به دستگاه میزبان شما متصل می‌شوند. این نرم افزار بر روی گوشی هوشمند یا لپ تاپ شما نصب می شود و به شما امکان می دهد تراکنش ها را آغاز کرده و با بلاک چین ارتباط برقرار کنید.

Ledger Live همچنین آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی را که توسط تیم فنی درجه یک ما و Ledger Donjon ارائه شده است، ارائه می‌کند. برای اطمینان از اینکه یک فرآیند امن است. Ledger Live می تواند اعتبار دستگاه شما را تأیید کند.

فراتر از آن، Ledger Live دروازه ای امن به برنامه ها و خدمات بلاک چین بی شماری ارائه می دهد. هر برنامه در Ledger Live دارای یک افزونه Clear Signing است. به زبان ساده، به شما امکان می‌دهد هر تراکنش را به زبانی قابل خواندن برای انسان بخوانید – به این ترتیب که بدون اطلاع از دارایی‌های خود امضا نمی‌کنید.

کیف پول های سخت افزاری لجر چگونه تراکنش ها را پردازش می کنند؟

اکنون شما همه چیز را در مورد مهم ترین اجزای یک دستگاه لجر می دانید، بیایید همه آنها را کنار هم بگذاریم و ببینیم کیف پول لجر چگونه یک تراکنش را پردازش می کند.

شما تراکنش را از طریق برنامه Ledger Live راه اندازی می کنید

برای تنظیم اولیه تراکنش با کیف پول لجر، باید فرآیند تراکنش را از برنامه Ledger Live در دستگاه متصل به اینترنت، مانند تلفن هوشمند یا لپ تاپ، شروع کنید.

Ledger Live این هدف را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را تأیید یا رد کنید.

هنگامی که تراکنش را از طریق Ledger Live (یا رابط کیف پول شخص ثالث) تأیید می کنید، از شما خواسته می شود که این عمل را به صورت فیزیکی در دستگاه Ledger خود تأیید کنید.

در این مرحله، آدرس مقصد نیز در صفحه امن Ledger شما نشان داده می شود. این به شما امکان می‌دهد دوبار بررسی کنید که آدرس مقصد در صفحه امن کیف پول Ledger با دستگاه متصل به اینترنت شما مطابقت داشته باشد. اگر مطابقت نداشته باشد، دستگاه متصل به اینترنت شما احتمالاً به بدافزار آلوده شده است: همیشه می‌توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه Ledger مقصد صحیح را نشان می‌دهد.

تأیید فیزیکی تراکنش در دستگاه تضمین می کند که فقط شخصی که به دستگاه شما دسترسی فیزیکی دارد می تواند تراکنش را تأیید کند. فقط شما می توانید قفل دستگاه خود را با کد پین باز کنید، بنابراین هیچ کس نمی تواند از راه دور به وجوه شما دسترسی داشته باشد.

تراکنش با استفاده از کلید خصوصی ذخیره شده در تراشه Secure Element امضا می شود.

این تراکنش در تراشه Secure Element، یک محیط کاملا آفلاین، امضا شده است.
این تضمین می‌کند که کلیدهای خصوصی شما از طریق نرم‌افزارهای جاسوسی در دستگاه متصل به اینترنت شما در برابر ناظران احتمالی ایمن می‌مانند.
Secure Element همچنین ضد دستکاری است و به عنوان لایه ای از امنیت در برابر هک های فیزیکی عمل می کند.

دستگاه Ledger شما تراکنش امضا شده را به دستگاه متصل به اینترنت شما ارسال می کند.

هنگامی که تراکنش را در دستگاه Ledger خود امضا کردید، تراکنش امضا شده را از طریق بلوتوث یا کابل USB-C به دستگاه متصل به اینترنت شما برمی گرداند.
از آنجایی که معامله قبلا امضا شده است، نمی توان آن را دستکاری کرد. از آنجا، برای دستگاه متصل به اینترنت شما ایمن است که تراکنش را به بلاک چین پخش کند.

شما فقط به اندازه کیف پول رمزنگاری خود ایمن هستید

دستگاه های لجر شامل اجزا و ویژگی های زیادی هستند که آنها را از سایر دستگاه های موجود در بازار متمایز می کند. مدل امنیتی پلاس لجر که در نبرد آزمایش شده است بسیار فراتر از دستگاه های آن است.

به یاد داشته باشید، شما فقط به اندازه کیف پول رمزنگاری خود ایمن هستید – و در نتیجه عبارت بازیابی مخفی که از آن محافظت می کند.
مهم نیست که چگونه با آن اکوسیستم تعامل دارید – چه در حال کاوش در dApps و DeFi باشد، یا مدیریت دقیق رمزارزها – مهم است که بفهمید هر بار که تأیید را می‌زنید چه اتفاقی می‌افتد.
دستگاه‌های دفتر کل کلیدهای خصوصی شما را ایمن نگه می‌دارند و برای دارایی‌های خود نمایندگی به شما می‌دهند.
پس چرا صبر کنیم؟
کاوش فناوری بلاک چین را از امنیت اکوسیستم لجر شروع کنید، جایی که فقط شما کنترل می کنید که چه اتفاقی برای رمزنگاری شما می افتد.

منبع کیف پول سخت افزاری لجر چگونه کار می کند :  Ledger