راهنمای کیف پول UniSat: اولین کیف پول پشتیبانی شده از BRC-20

راهنمای کیف پول UniSat: اولین کیف پول پشتیبانی شده از BRC-20

دنیای کریپتو در حال تماشای توکن BRC-20 و موج بیت کوین Ordinals است.
برای جلوگیری از، از دست دادن هر شرط BRC-20، در زیر دستورالعمل های کاملی برای خرید، فروش و ضرب توکن های BRC-20 در کیف پول UniSat آورده شده است.

UniSat چیست؟

در کنارِ یونی ست، بسیاری از پروژه های کیف پول، برای حمایت از کاربران برای دسترسی به اکوسیستم NFT و DeFi بیت کوین است. کیف پول UniSat که به طور رسمی در 23 آوریل شروع به کار کرد، اولین کیف پول پشتیبانی شده توسط BRC-20 است.

توافق کلی این بود که اگرچه بیت کوین ممکن است برای پرداخت استفاده شود، اما لازم نیست و نباید به عنوان یک محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد. با انتشار BRC-20، بسیاری از بازیکنان ارتش معمولی این تقلید از ERC-20 را به سخره گرفتند، زیرا تفاوت قابل توجهی بین یک رشته ساده از کدهای JSON و یک قرارداد هوشمند وجود دارد.

UniSat روی ادغام BRC-20 کار می کرد در حالی که همه مشتاق تصویر بیت کوین NFT بودند.

UniSat مسئول موفقیت BRC-20 است. UniSat، اولین انسانی که خرچنگ خورد، یکی از معدود شرکت هایی است که از این شانس یک بار در زندگی استفاده کرد.

ممکن است استدلال کنید که BRC به طور اتفاقی این دایره را شکست تا بتواند به «فصل میم» برسد یا اینکه شهرت BRC برای مدت طولانی دوام نخواهد آورد، اما جوایز UniSat واقعی هستند. کارآفرینان و توسعه‌دهندگان در محفظه‌های اکو توسط مسیر و اکوسیستم مشخص سازمان احاطه شده‌اند و تلاش می‌کنند تا معجزه بعدی را از طریق چرخ‌سازی تکراری در شرکت ارز دیجیتال موجود ایجاد کنند.

با اشاره به BRC-20، بیایید کمی در مورد این استاندارد توکن بیاموزیم.

توکن BRC-20 چیست؟

کیف پول UniSat یک افزونه کروم منبع باز برای ذخیره و انتقال Ordinals NFT و توکن های BRC-20 است. Ordinals NFT توکن‌های غیرقابل تعویضی هستند که از طریق پروتکل ترتیبی روی بلاک چین بیت‌کوین ثبت می‌شوند. توکن های BRC-20 توکن های قابل تعویضی هستند که ممکن است در شبکه بیت کوین استفاده شوند. کیف پول UniSat به شما امکان می دهد فورا NFT های تایید نشده را مشاهده کنید، بدون استفاده از یک گره کامل، در حین پرواز ثبت کنید، و توکن های BRC-20 را ذخیره، برش و انتقال دهید. کیف پول UniSat همچنین کیف پول رسمی Ordinal Protocol است.

قبل از آغاز سال 2023، تنها یک دارایی در بلاک چین بیت کوین وجود داشت: بیت کوین. علیرغم بحث های زیاد در مورد تنوع بخشیدن به دارایی ها مانند سایر بلاک چین ها، همه چیز هنوز مثبت به نظر نمی رسد.

یک توسعه‌دهنده ناشناس به نام Domo استاندارد توکن BRC-20 را تا مارس 2023 با استفاده از پروتکل Ordinals و مکانیسم Inscriptions طراحی کرد و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا توکن‌ها را در شبکه بیت‌کوین نصب، ضرب و انتقال دهند.

BRC-20 ممکن است به عنوان معادل ERC-20 بیت کوین در نظر گرفته شود. با این وجود، از آنجایی که اخیراً شکل گرفت، تا زمان نگارش (مه 2023)، این استاندارد قراردادهای هوشمند را به همان روشی که ERC-20 انجام می دهد، فعال نمی کند.

اگرچه تنها 2 ماه پیش ایجاد شد، اما تاکنون بیش از 25000 توکن استاندارد BRC-20 با سرمایه کل بیش از 500 میلیون دلار در بازار ظاهر شده است که گاهی اوقات به بیش از 1 میلیارد دلار می رسد.

در چنین مواردی، ارزش توکن ORDI بیش از نیمی از کل ارزش بازار BRC-20 را تشکیل می دهد. اولین توکن BRC-20، ORDI، با هدف ایجاد یک استاندارد توکن جدید تأسیس شد. پس از آن، محبوبیت ORDI در حال افزایش است، زیرا توسعه دهندگان بیشتری “گیر” کردند و توکن های جدیدی برای آزمایش سیستم ایجاد کردند.

چه چیزی کیف پول UniSat را منحصر به فرد می کند؟

  • NFT های معمولی باید ذخیره و منتقل شوند.
  • NFT های تایید نشده را همین حالا، 100% منبع باز ببینید.
  • بدون نیاز به فول گره، در حال حرکت ثبت کنید.
  • ذخیره سازی، ضرب کردن و انتقال BRC-20.

با دموکراتیک شدن Ordinals و BRC-20، تعداد فزاینده ای از برنامه ها در حال توسعه هستند. در واقع، ساخت کتیبه‌ها قبلاً به روشنفکران محدود می‌شد.

علاوه بر این، خرید NFT Ordinals OTC (Over The Counter) اتفاق افتاد که باعث ایجاد مشکلات جدی در عدم تمرکز و اعتماد شد. UniSatis ایجاد، ذخیره سازی و انتقال NFT Ordinals را بدون نیاز به گره کامل امکان پذیر می کند. این کیف پول اکنون از ارسال BRC-20 در نسخه 1.1.15 پشتیبانی می کند.

در نهایت، یک بازار غیرمتمرکز برای خرید و فروش توکن های BRC-20 فراهم می کند. متاسفانه این بازار هنوز در مراحل اولیه خود است. در نتیجه باید با احتیاط انجام شود.

با این حال، ضروری است که هنگام سرمایه گذاری در BRC-20 احتیاط کنید زیرا اکثر آنها شیت کوین هایی با ارزش پایین هستند. در نتیجه، ضروری است که احتیاط کنید و هرگز مبالغ قابل توجهی را سرمایه گذاری نکنید. علاوه بر این، UniSat هنوز در مرحله آزمایشی است، به این معنی که ممکن است در برابر خطاها و حملات مخرب آسیب پذیر باشد. در نتیجه توصیه می‌شود که احتیاط را به کار ببرید و بیش از حدی که می‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید.

با این حال، این گرایش جدید به سادگی به نفع شبکه بیت کوین نیست. علاوه بر این، افزایش علاقه به Ordinals و BRC-20 تعداد تراکنش های روزانه بیت کوین را افزایش داده است. طبیعتاً شبکه در نتیجه این رشد شلوغ شد.

پیشنهاد مطالعه: نحوه ساخت NFT چیست؟

چگونه یک کیف پول UniSat بسازیم؟

جدا از Ordinals Wallet، محبوب ترین کیف پول برای دسترسی به توکن های BRC-20 UniSat است. برای ایجاد کیف پول UniSat مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مرحله 1: برای دریافت کیف پول به https://unisat.io/ بروید (کیف پول را مستقیماً از طریق Chrome Extension اضافه کنید یا آن را از Github دانلود کنید.)

  • مرحله ۲: «دانلود از فروشگاه Chrome»، سپس «افزودن به Chrome» را انتخاب کنید. و منتظر بمانید تا دستگاه به طور خودکار برنامه افزودنی را دانلود و نصب کند.
  • مرحله 3: پس از اینکه افزونه به درستی نصب شد، باید یک کیف پول جدید ایجاد کنیم. اگر قبلاً دارید، فقط عبارت Recovery را در کیف پول UniSat خود وارد کنید. پس از ایجاد یک کیف پول موفق، می توانید از طریق آدرس کیف پول خود از صرافی یا کیف پول دیگری پول شارژ کنید.

نحوه ضرب کردن، خرید و فروش توکن های BRC-20

فهرستی از توکن‌های BRC-20 را می‌توانید در https://unisat.io/brc20 پیدا کنید. سکه هایی با پیشرفت 100 درصدی دیگر نمی توانند ضرب شوند. لطفاً به بخش در حال پیشرفت بروید تا بررسی کنید کدام توکن‌ها هنوز به حداکثر مقدار خود برای ضرب نرسیده‌اند.

Mint توکن های BRC-20

مرحله 1: اگر در مورد یک توکن تصمیم گرفته اید، روی آن و سپس روی mint کلیک کنید.

Mint توکن های BRC-20

مرحله 2: تعداد توکن هایی را که قرار است برش داده شود وارد کنید. و دکمه ادامه را بزنید.

مرحله 2: تعداد توکن هایی را که قرار است برش داده شود وارد کنید. و دکمه ادامه را بزنید.

مرحله 3: آدرس کیف پول را وارد کنید، هزینه گاز را انتخاب کنید و دکمه تایید را بزنید.

مرحله 3: آدرس کیف پول را وارد کنید، هزینه گاز را انتخاب کنید و دکمه تایید را بزنید.

مرحله 4: نهایی را برای mint تایید کنید.

مرحله 4: نهایی را برای mint تایید کنید.

مرحله 5: پس از ضرب کردن، می توانید کیف پول خود را برای توکن های BRC-20 بررسی کنید.

مرحله 5: پس از ضرب کردن، می توانید کیف پول خود را برای توکن های BRC-20 بررسی کنید.

Buy/sell BRC-20 tokens

برای خرید/فروش (معامله) توکن های BRC-20، به آدرس https://unisat.io/market بروید، کیف پول خود را متصل کرده و تجارت را شروع کنید. با این حال، بازار UniSat از شما می خواهد که یکی از دو معیار را داشته باشید:

  • پاس OG را نگه دارید (در حال حاضر قیمت پایه 0.25 BTC است. می توانید آن را در اینجا بررسی کنید: https://ordinalswallet.com/collection/unisat-og-pass)
  • 20 نقطه UniSat وجود دارد (هر توکن BRC-20 برادر ضرابخانه معادل 1 نقطه UniSat است)

اگر الزامات UniSat را برآورده کنید، می توانید ترند توکن BRC-20 را شروع کنید.

نتیجه گیری

اگرچه یک استاندارد توکن در مقایسه با استانداردهایی مانند ERC-20، BEP-20، TRC-20 و غیره بسیار دیر متولد شد، BRC-20 تبی را ایجاد کرده است که کل بازار ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد.

Unisat یکی از پروژه هایی است که به لطف توسعه BRC-20 در حال پیشرفت است.

پس از اینکه کیف پول Unisat خود را با موفقیت ایجاد کردید، می توانید تجارت را شروع کنید. نحوه استفاده از کیف پول Unisat مشابه کیف پول Metamask است.

منبع  CryptoRank.io