راهنمای NFT ها و نحوه ساخت ونحوه استفاده از NFT در CoolWallet Pro

راهنمای NFT ها و نحوه ساخت ونحوه استفاده از NFT در CoolWallet Pro

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم در OpenSea با CoolWallet

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) کمک کرده‌اند تا بازار ارزهای دیجیتال را در سال 2021 به بالاترین حد خود برساند و کلکسیونرهای مشتاق را از داخل و خارج از فضای کریپتو برای فناوری مخرب خود جذب کند.
که پلی بین مالکیت دارایی های دیجیتال و دنیای واقعی در تعداد زیادی از صنایع و موارد استفاده ایجاد می کند.

بازار NFT از 250 میلیون دلار در سال 2020 به بیش از 2.5 میلیارد دلار در سال 2021، به لطف فروش رکورددار سری NFT CryptoPunks (مانند Covid Alien به قیمت 11.9 میلیون دلار) و آثار هنری دیجیتالی مانند «Everydays: The» از رشد قابل توجهی در فروش برخوردار بوده است. 5000 روز اول، توسط هنرمند بیپل، با رکورد 69 میلیون دلار در ماه مارس. دیگر چیز جدیدی نیست که ببینیم حراج‌خانه‌هایی مانند ساتبی و کریستیز فرش قرمز این مجموعه دارایی‌های دیجیتال را پهن می‌کنند.

با محبوبیت جریان اصلی، NFT های با قیمت مقرون به صرفه تر نیز به اوج خود رسیده اند، که توسط پلتفرم هایی مانند NBA Top Shot رهبری می شود.
Ve Ve/ Ecomi (که اخیراً همکاری خود را با مارول اعلام کرده است) و Axie Infinity، پیشگام Play-to-Earn، بسیاری امیدوارند قبل از اشباع شدن بازار، پول نقد کنند.

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم در OpenSea با CoolWallet

NFT ها همچنین به طور فزاینده ای در بازی ها و واقعیت افزوده مورد استفاده قرار می گیرند و پلتفرم هایی مانند Axie Infinity میلیون ها درآمد برای بازیکنان کشورهای جهان سوم ایجاد می کنند.

با این حال، مانند سایر ایده ها در نوآوری بلاک چین، باید قبل از سرمایه گذاری یا حتی ایجاد NFT خود، تحقیق کنید تا بفهمید چگونه کار می کند. اگر در چند ماه گذشته بازارهای ارزهای دیجیتال و NFT را دنبال کرده باشید، می‌دانید که بسیاری از پروژه‌های امیدوارکننده به دلیل نقدینگی کم و شرایط نزولی بازار، شاهد افت قیمت‌های عظیم بوده‌اند. بنابراین، باید با احتیاط پیش بروید.

ما مفهوم NFT ها را در این مقاله ساده کرده ایم تا پس از پایان کار، باید اطلاعات کافی در مورد چیستی NFT، نحوه کارکرد و نحوه ایجاد و فروش اولین NFT خود داشته باشید.

NFT چیست؟

کریپتوپانک های رکورد شکن (منبع:larvalabs.com)
کریپتوپانک های رکورد شکن (منبع:larvalabs.com)

NFT یک دارایی دیجیتال مبتنی بر داده است که به عنوان گواهی مالکیت منحصر به فرد برای دارایی های دنیای واقعی و دیجیتال در حوزه موسیقی، هنر، بازی های رایانه ای و کلیپ های ویدیویی عمل می کند.
ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها، آن‌ها را غیرقابل تعویض می‌کند، برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، که همگی ویژگی‌های یکسانی دارند (مانند پول) و بنابراین قابل تعویض با سایر بیت‌کوین‌ها هستند.

همه NFT های روی زنجیره (آنهایی که ابرداده های خود را مستقیماً روی یک بلاک چین ذخیره می کنند) دائمی و شفاف هستند.
به این معنی که هر کسی می تواند منشا یک NFT را ردیابی کند، ببیند چه کسی آن را ایجاد کرده است، دارنده فعلی آن کیست و چند بار فروخته شده است.

نوآوری بلاک چین اعتبار و تغییر ناپذیری NFT ها را تضمین می کند. این ویژگی‌ها منجر به تبدیل گسترده دارایی‌های منحصربه‌فرد و کمیاب مانند آثار هنری، موسیقی، کلکسیون‌ها و حتی دارایی‌ها به NFT شده است.

NFT ها چگونه کار می کنند؟

پلتفرم مبتنی بر واقعیت افزوده VeVe دارای NFT های دارای مجوز رسمی از DC Comics، Marvel و غیره است.

NFTs اساساً یک ابزار صدور گواهی دیجیتال است که به شما امکان می‌دهد از یک دارایی اصلی کپی کنید و آن‌ها را در بلاک چین توکن کنید.
این با استفاده از یک شناسه برای رمز و ابرداده که حاوی جزئیات مربوط به دارایی است، انجام می شود.

به عنوان مثال، اگر NFT ID# 10033 با یک کفش نشان داده شود، ابرداده حاوی اطلاعاتی در مورد کفش، ویژگی‌های آن مانند رنگ، طرح، اندازه و جزئیات دیگر است.

دستورالعمل های گام به گام ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم در OpenSea با CoolWallet
پلت فرم OpenSea

ایجاد NFT بسیار ساده است، اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ابتدا باید پلتفرمی را برای ایجاد توکن انتخاب کنید.
چند بلاک چین عمومی (بیشتر آنها از پشتیبانی بومی CoolWallet Pro یا به زودی برخوردار می شوند)، مانند اتریوم، پولکادوت، کاسموس، کاردانو و زنجیره هوشمند بایننس همگی از ایجاد NFT ها پشتیبانی می کنند.

توجه داشته باشید که هیچ یک از بلاک چین هایی که در حال حاضر از NFT ها پشتیبانی می کنند، به هم مرتبط نیستند. این به این معنی است که برای مثال، وقتی یک NFT در کاردانو می‌سازید، نمی‌توانید آن را در بلاک چین تزوس معامله کنید.

بلاک چین اتریوم با بیش از 80 درصد بازار تسلط دارد. در زیر، دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه ایجاد اولین NFT خود در بلاک چین اتریوم را ارائه خواهیم داد.

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم

برای ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم، به موارد زیر نیاز دارید:

 • یک حساب کاربری با بازار NFT مبتنی بر اتریوم (مانند Rarible، OpenSea یا Mintable)
 • یک کیف پول ERC-721 یا ERC-1155 (مانند MetaMask یا Coinbase)

هنگامی که در بازار NFT ثبت نام کردید و کیف پولی با پشتیبانی NFT راه اندازی کردید، باید:

 • اتر را به کیف پول پشتیبانی شده خود واریز کنید.
 • در بازار NFT انتخابی خود، «Create» را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد، از شما خواسته می شود که کیف پول خود را به بازار NFT متصل کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید پیامی را به عنوان بخشی از فرآیند تأیید کیف پول به صورت دیجیتالی امضا کنید.
 • پس از فرآیند تأیید، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن باید آثار هنری را که توسط NFT نشان داده می‌شود (هنر، مجموعه‌ها، آهنگ‌ها، تصاویر و غیره) بارگذاری کنید. در طول این فرآیند، می‌توانید با افزودن کمبود یا ویژگی‌های خاص که NFT را منحصربه‌فرد می‌کند، بهبودهای سفارشی را ایجاد کنید.
 • اکنون باید متادیتا را وارد کنید که شامل مواردی مانند نام اثر هنری و توضیحات است.
 • پس از آپلود و اصلاح اثر هنری، روی “Create” کلیک کنید تا فرآیند ضرب NFT شروع شود.
 • برای تایید تولید NFT باید یک امضای دیجیتال دیگری در کیف پول خود ارائه دهید. پس از مجوز، NFT شما باید در کیف پول شما حک شده و قابل دسترسی باشد.

توجه داشته باشید که هزینه های استخراج NFT در همه پلتفرم های بلاک چین به دلیل پروتکل های اجماع متفاوت آنها یکسان نیست.
هزینه‌های بالای ماینینگ در اتریوم به این معنی است که NFTها هزینه‌ای بسیار بالاتر از پروتکل بلاک چین دیگری مانند بیت‌کوین کش ایجاد می‌کنند.
این مهم است که قبل از انتخاب پلت فرم ضرب NFT خود در نظر بگیرید.

نحوه فروش NFT

مجموعه NFT "Everydays" Beeple به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد!

نحوه فروش NFT تا حد زیادی به بازاری که از NFT پشتیبانی می کند بستگی دارد. با این حال، مراحل زیر برای اکثر بازارها اعمال می شود.

 1. هنگامی که کیف پول خود را به بازار وصل کردید، باید NFT را که می خواهید بفروشید انتخاب کنید و روی “Put on Sale” کلیک کنید.
 2. اکنون نام NFT خود و یک توضیحات را وارد کنید.
 3. حق امتیاز خود را تنظیم کنید – اگر دوباره در بازار ثانویه بفروشد، به دریافت حقوق خود ادامه خواهید داد. این مبلغ با قیمت فروش فعلی تعیین می شود.
 4. در مرحله بعد، باید کیف پول خود را وصل کنید.
 5. سپس، باید هزینه گاز را برای لیست پرداخت کنید.
 6. در نهایت، باید با استفاده از کیف پول خود، سفارش فروش را به صورت دیجیتالی امضا کنید.

نحوه استفاده از NFT در CoolWallet Pro

CoolWallet Pro یک کیف پول سخت افزاری نسل بعدی با پشتیبانی پیشرفته از پروتکل های DeFi، staking، DApps، airdrops و دیگر محصولات و خدمات رمزنگاری نوظهور است. این شامل کلکسیون های NFT نیز می شود. تیم CoolWallet در حال حاضر در حال ایجاد پشتیبانی جامع از NFT ها در سه ماهه سوم 2021 است و یک کیسه شگفتی بزرگ برای طرفداران NFT و کلکسیونرهای امسال و 2022 دارد.

همچنین کول ولت پرو از ایردراپ اخیر APENFT Tron، که تا سال 2022 اجرا خواهد شد و توسط CoolWallet Pro پشتیبانی می‌شود، پشتیبانی می‌کند، که اشتراک بومی TRX را ارائه می‌کند.

چگونه NFT ها را در OpenSea با استفاده از CoolWallet ایجاد کنیم؟

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم در OpenSea با CoolWallet
لطفاً توجه داشته باشید که از سال 2022، OpenSea خط مشی خود را تغییر داده است که به کاربران اجازه می دهد اکنون NFT ها را به صورت رایگان در شبکه اصلی اتریوم ایجاد کنند.

ایجاد NFT در OpenSea (بلاک چین اتریوم)

برای ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم، به موارد زیر نیاز دارید:

 • ETH را در CoolWallet خود اضافه کنید. ( داشتن آدرس ETH)
 • یک کیف پول ERC-721 یا ERC-1155 (مانند CoolWallet Pro)

1. به “Marketplace” –> “OpenSea” بروید

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم در OpenSea با CoolWallet

2. روی Create در صفحه اصلی OpenSea ضربه بزنید.

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم در OpenSea با CoolWallet

3. تصویر / ویدیو / صوتی خود را به صورت NFT آپلود کنید.

4. نام ورودی NFT و توضیحات (اختیاری)

5. ETH را به عنوان بلاک چین انتخاب کنید.

6. روی Create ضربه بزنید.

ایجاد NFT در بلاک چین اتریوم

7. آفرین! اکنون NFT خود را در OpenSea دارید.