والت برنر Burner چیست ؟

والت برنر Burner چیست ؟

والت برنر Burner چیست ؟

موارد کلیدی والت برنر  (کیف پول Burner )

– کیف پول های رمزنگاری ابزاری ضروری برای مدیریت دارایی های شما و اتصال شما به دنیای ارزهای دیجیتال است.

– از آنجایی که کلاهبرداران و سایر بازیگران بد به دنبال سوء استفاده های جدید برای استفاده از آن هستند، امنیت کیف پول مناسب برای همه افرادی که با قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز تعامل دارند، حیاتی است.

– استفاده از کیف پول رایتر می تواند به محافظت از حریم خصوصی و دارایی های ارزشمند شما کمک کند و در عین حال به شما امکان می دهد آزادانه در دنیای وب 3 حرکت کنید.

در ساده ترین حالت، کیف پول کریپتو رابطی است که برای دسترسی و مدیریت دارایی های رمزنگاری استفاده می کنید. اما این روزها کیف پول خیلی بیشتر از اینهاست.

به لطف رشد شبکه‌های سازگار با قراردادهای هوشمند مانند اتریوم و سولانا، کیف پول‌های رمزنگاری به پیوند مهم‌تری به دنیای غیرمتمرکز تبدیل شده‌اند.
به طور خاص، آنها برای اتصال به برنامه های غیرمتمرکز (dApps) که از قراردادهای هوشمند برای عملکرد استفاده می کنند، ضروری هستند.

قراردادهای هوشمند می‌توانند نقش‌های مختلفی را ایفا کنند. و مهم‌تر از همه، اگر با امضای دیجیتال خود تأییدیه بدهید، می‌توانند عملکردهای خاصی را با کیف پول شما از طرف شما انجام دهند.
این ریسک را معرفی می کند، زیرا تأیید قرارداد هوشمند اشتباه می تواند منجر به کنترل یک بازیگر بد بر کیف پول و دارایی های شما شود. در واقع، کلاهبرداری های مربوط به قراردادهای هوشمند مخرب برخی از رایج ترین موارد در کریپتو هستند.

توجه به این نکته مهم است که این خطرات صرف نظر از نوع کیف پولی که استفاده می کنید وجود دارد.
در حالی که دستگاه های لجر از شما در برابر هکرها محافظت می کنند، نمی توانند از شما در برابر اشتباهات شما محافظت کنند. تنها اقدامات امنیتی مناسب می تواند این خطرات را کاهش دهد.

خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از خود و دارایی‌هایتان در حین کاوش در اکوسیستم بلاک چین در حال گسترش انجام دهید.
یکی از این راه‌ها این است که یاد بگیرید چگونه از کیف پول رایتر کریپتو استفاده کنید. – چیزی که دستگاه‌های لجر به شما امکان می‌دهند به راحتی انجام دهید.

اما والت برنر Burner چیست ؟ و چگونه متوجه می شوید که به آن نیاز دارید؟ این مقاله به این سوالات پاسخ می دهد و به شما نشان می دهد که چگونه به راحتی یک والت برنر تولید کنید.

والت برنر چیست ؟ کیف پول Burner

کیف پول Crypto Burner چیست؟

کیف پول Burner یک حساب رمزنگاری یکبار مصرف است. هدف آن اتصال به برنامه های بالقوه مخرب بلاک چین است.
به این ترتیب، هرگز نباید حاوی مقدار زیادی رمزارز یا دارایی باشد. در عوض، یک والت برنر، فقط باید حاوی مقدار ارز دیجیتال لازم برای پوشش تراکنش باشد که برای آن تنظیم شده است.
به طور مشابه، نباید هیچ نشانگری (مانند دامنه ENS) داشته باشد که آن را به راحتی به صاحبش پیوند دهد.

والت برنر، بسیار شبیه تلفن سوزاننده است، زیرا قرار است پس از رسیدن به هدف خود دور انداخته شود.
اگرچه برخلاف تلاش‌های اضافی که برای تهیه یک تلفن کاملاً جدید نیاز است، یک کیف پول رایتر معمولاً می‌تواند به سرعت و به راحتی مستقیماً از دستگاه لجر شما ایجاد شود.

برای توضیح، کیف پول‌های قطعی سلسله مراتبی (HD) می‌توانند تعداد تقریباً نامحدودی از حساب‌های متمایز ایجاد کنند که همه با یک عبارت بازیابی مخفی قابل دسترسی هستند.
البته، همه دستگاه‌های لجر از فرآیند تولید کلید HD استفاده می‌کنند، به این معنی که شما می‌توانید از دستگاه خود برای ساختن والت برنر، به اندازه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید.

کیف پول Crypto Burner چگونه کار می کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، یک دستگاه Ledger یا سایر کیف پول HD قادر به ایجاد حساب های تقریبا نامحدود است. در حالی که هر یک از این حساب‌های مجزا مجموعه‌ای از کلیدهای خصوصی خود را دارند، همه حساب‌هایی که از یک کیف پول منشا می‌گیرند توسط یک عبارت بازیابی مخفی مدیریت می‌شوند. به عبارت دیگر، لازم نیست هر بار که یک والت برنر تنظیم می کنید، نگران ثبت عبارت بازیابی مخفی جدید باشید. این باید شما را تشویق کند که هر زمان که به والت برنر،  نیاز دارید راه اندازی کنید، زیرا اگر می خواهید با dApps تعامل داشته باشید، این برای محافظت از دارایی های شما حیاتی است.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که یک عبارت بازیابی مخفی به شما امکان می دهد به همه این حساب ها دسترسی داشته باشید، یک حساب در معرض خطر نمی تواند به حساب اصلی بازگردد. یعنی یک حساب در معرض خطر به این معنی نیست که کل کیف پول در معرض خطر است. این زیبایی راه اندازی کیف پول برنر است.

بهترین روش برای استفاده از کیف پول برنر شامل تفکیک دارایی های رمزنگاری خود بین چندین حساب مدیریت شده توسط یک کیف پول واحد است. این روش مستلزم ایجاد سه نوع حساب است: یک حساب خزانه برای ذخیره دارایی های شما، یک حساب فروش برای تجارت و یک حساب رایتر. از آنجایی که آنها کیف پول HD هستند، می توانید تمام این حساب های مختلف را با استفاده از یک دستگاه راه اندازی کنید.

با به کارگیری این استراتژی، می توانید دارایی های ارزشمند خود را از کیف پول مشعل که برای امضای قرارداد استفاده می کنید جدا نگه دارید. به این ترتیب دارایی‌های ارزشمند شما امن می‌مانند، حتی اگر به طور تصادفی یک قرارداد هوشمند مخرب با کیف پول رایتر خود امضا کنید.

بنابراین اکنون می دانید که کیف پول Burner چیست و چگونه کار می کند، اما چرا در وهله اول از کیف پول Burner استفاده کنید؟

چرا می خواهم از والت برنر استفاده کنم؟

کیف پول Burner برای مواردی که می خواهید از استفاده از کیف پول رمزنگاری اولیه خود برای تعامل با یک پلتفرم خاص یا قرارداد هوشمند خودداری کنید، عالی است. سناریوهای زیادی وجود دارد که ممکن است چنین باشد، که همه آنها به حفظ حریم خصوصی و امنیت دارایی های شما مربوط می شود.

حریم خصوصی

اولین دلیلی که ممکن است بخواهید از کیف پول Burner استفاده کنید حفظ حریم خصوصی است. همانطور که قبلاً می دانید، بلاک چین های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم کاملاً شفاف هستند. هر کسی می تواند تراکنش های قبلی را از کل تاریخچه شبکه جستجو کند.

این سیستم تا حد زیادی به ماهیت غیرقابل اعتماد بلاک چین کمک می کند، زیرا هر کسی می تواند وجود هر تراکنش را تأیید کند. از سوی دیگر، ردیابی تاریخچه تراکنش ها و دارایی های یک فرد را نیز بسیار آسان می کند.

یک کیف پول Burner به شما امکان می دهد بدون اینکه افراد به راحتی حرکات شما را ردیابی کنند، تراکنش کنید. این می تواند برای معامله گران کریپتو که نمی خواهند استراتژی معاملاتی خود را افشا کنند عالی باشد. علاوه بر این، یک والت برنر، می‌تواند به جلوگیری از باقی ماندن ردپای دیجیتال یا ردیابی شدن توسط پلتفرم‌هایی که آدرس‌های کیف را که با آنها در تعامل است نظارت می‌کنند، کمک کند.

در یک یادداشت مشابه، برخی از افراد ممکن است از یک کیف پول سوزان برای کمک به محافظت از ناشناس بودن کلی خود در فضای بلاک چین استفاده کنند. اینها می توانند شخصیت های عمومی با مشخصات بالا یا افرادی باشند که ممکن است به دلایل حرفه ای یا حتی به دلیل کشور محل اقامت خود بخواهند استفاده از رمزنگاری خود را محتاطانه نگه دارند.

دسترسی به برنامه ها و پلتفرم های جدید و آزمایش نشده بلاک چین

این مورد بیشتر برای افرادی که فعالانه دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال یا NFT را معامله می‌کنند، کاربرد دارد. چنین معامله گرانی اغلب پلتفرم های جدیدی مانند صرافی های غیرمتمرکز (DEX) یا بازارهای NFT را امتحان می کنند. اغلب این نوع پلتفرم‌ها، ایردراپ‌های رمزی را برای تشویق کاربران جدید در اختیار دارند.

مشکل پلتفرم های جدید این است که ممکن است لزوماً آنطور که کاربر انتظار دارد عمل نکنند. به عنوان مثال، یک قرارداد هوشمند بررسی نشده ممکن است دارای اشکالاتی باشد که شما را از برداشت وجوه خود باز می دارد. حتی بدتر از آن، قراردادهای هوشمند معیوب می تواند شما را در معرض کلاهبردارانی قرار دهد که می توانند از اشکالات برای سرقت وجوه کاربران سوء استفاده کنند. ناگفته نماند که یک پلتفرم کاملاً جدید می تواند یک کلاهبرداری آشکار با یک قرارداد هوشمند مخرب باشد. به همین دلیل است که استفاده از کیف پول مشعل هنگام آزمایش با پلتفرم های اثبات نشده همیشه برای ایمن نگه داشتن کیف پول اصلی شما کلیدی است.

و صحبت از کلاهبرداری…

تعامل با قراردادها یا برنامه های هوشمند بالقوه مخرب

دلیل شماره یک که باید از والت برنر استفاده کنید، جلوگیری از از دست دادن سرمایه در قراردادهای هوشمند مخرب است.

متأسفانه، کلاهبرداری های مربوط به قراردادهای هوشمند مخرب برخی از رایج ترین کلاهبرداری ها در کریپتو هستند. معمولاً، این کلاهبرداری‌ها افراد را به بازدید از یک پلتفرم با وعده برخی پاداش‌های مالی بالقوه مانند ضرابخانه‌های توکن جدید یا ایردراپ کریپتو ترغیب می‌کنند. پس از ورود به پلتفرم، کاربرانی که عجله دارند تا پاداش تبلیغ شده را دریافت کنند، در نهایت بدون درک کامل، تأییدیه های قرارداد هوشمند را امضا می کنند. در غیر این صورت به عنوان امضای کور نیز شناخته می شود، این امر کیف پول آنها را در معرض تخلیه قرار می دهد.

نمونه بارز این موضوع در اوج بازار گاوی NFT بود، زمانی که ضرابخانه‌ها یک اتفاق روزمره بودند. بسیاری از افرادی که برای پیوستن به این هیجان فریاد می زدند قربانی قراردادهای هوشمند مخربی شدند که قبل از اینکه متوجه شوند کیف پول آنها خالی می شد.

و این حملات از بین نرفته است. به عنوان مثال، در اواخر دسامبر 2023، گروه هکری بدنام Pink Drainer با موفقیت از یک حمله فیشینگ برای فریب یک قربانی ناآگاه برای امضای تابع “افزایش تایید” در کیف پول خود استفاده کرد. این به هکرها دسترسی کامل داد. در نتیجه، Pink Drainer توانست 4.33 میلیون دلار توکن Chainlink (LINK) را از کیف پول قربانی سرقت کند.

حتی اخیراً در 2 ژانویه 2024، برخی از کاربران درگیر کلاهبرداری ای شدند که شامل یک ایردراپ جعلی تقلید از ایردراپ توکن کمتر هزینه و گاز (LFG) بود. یک کاربر پس از امضای یک قرارداد هوشمند مخرب، در نهایت 52 stETH (به ارزش حدود 125000 دلار در آن زمان) را از دست داد.

رواج این کلاهبرداری ها نشان می دهد که چگونه استفاده از کیف پول برنر برای امضای قراردادهای هوشمند یک استراتژی هوشمند است.

پرداخت حضوری با کریپتو

مکان‌هایی مانند جلسات و کنفرانس‌های رمزنگاری، که ممکن است امکان پرداخت حضوری با استفاده از رمزنگاری در دستگاه تلفن همراه را داشته باشید، حوزه دیگری است که در آن استفاده از کیف پول رایتر به طور اساسی امنیت را بهبود می‌بخشد.
مشکل در این رویدادها ممکن است قراردادهای هوشمند مخرب نباشد، بلکه خطر دسترسی هکرها به کیف پول تلفن شما باشد.
بنابراین، با استفاده از یک کیف پول سوزان، همچنان می توانید راحتی انجام این تراکنش های کوچک را بدون ریسک های غیر ضروری داشته باشید.

خطرات استفاده از کیف پول Crypto Burner

حتی با وجود اینکه والت برنر  ابزاری عالی برای امنیت است، شما همچنان باید مراقب باشید که از آنها به درستی استفاده کنید. تا از خطرات ناشی از استفاده از آنها جلوگیری کنید.

یکی از معایب بالقوه استفاده از کیف پول های Burner ، مدیریت چندین حساب است.

خوشبختانه، امروزه بیشتر کیف‌پول‌ها کیف‌پول‌های HD هستند، به این معنی که می‌توانید تعداد تقریباً نامتناهی حساب را با همان کیف پول مدیریت کنید. شما همچنین می توانید همه آنها را با یک SRP بازیابی کنید.
با این حال، اگر از نوع دیگری از کیف پول مانند کیف پول کاغذی استفاده می کنید، باید کلید خصوصی هر حساب را ضبط کنید.
و اگر آن رکورد را از دست بدهید، دسترسی به وجوه خود را از دست خواهید داد.

در مورد استفاده از کیف پول رایتر در رویدادهای حضوری، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که می تواند توانایی شما را برای دسترسی به رویدادها یا خدمات دارای دروازه توکن محدود کند.
در این سناریو، می‌توانید به سادگی توکن خاصی را که نیاز دارید به کیف پول Burner خود منتقل کنید و پس از دریافت دسترسی مورد نیاز، آن را منتقل کنید.
البته، آن توکن در معرض خطر از دست دادن خواهد بود، اما شما حداقل می توانید از بقیه دارایی های خود محافظت کنید.

یکی از رایج‌ترین اشتباهات در مورد والت برنر، استفاده از یکی برای چندین تراکنش است.
این هدف خود را شکست می دهد، زیرا شما شروع به ساختن یک تاریخچه تراکنش می کنید که می تواند راحت تر کیف پول رایتر شما را به کیف پول اصلی شما پیوند دهد.

در نهایت، مهم است که هرگز مقدار زیادی از دارایی خود را در والت برنر خود باقی ندهید.
هنگام استفاده از کیف پول Burner ، بهتر است فرض کنید که هر وجهی در آن کیف پول در معرض از دست رفتن است.
پس از همه، نکته کیف پول Burner این است که شما فقط وجوه لازم را برای انجام تراکنش خاصی که نیاز دارید را در آن قرار می دهید.
پس از اتمام کار، باید تمام دارایی های ارزشمند را به کیف پول اصلی خود بازگردانید.

چگونه یک کیف پول کریپتو رایتر تنظیم کنم؟

خوشبختانه، راه‌اندازی کیف پول Burner در Ledger Live ساده‌تر نبود. شما فقط باید مراحل زیر را انجام دهید:

“Accounts” را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید. (اگر “Accounts” خاکستری است، ابتدا باید “Portfolio” را انتخاب کنید.
روی «افزودن حساب» کلیک کنید.
رمز ارزی را که می خواهید برای آن حساب اضافه کنید از منوی کشویی انتخاب کنید.
دستگاه Ledger خود را متصل و باز کنید. پس از اینکه Ledger Live برنامه لازم را نصب کرد، برنامه را در دستگاه Ledger خود باز کنید.
کادر زیر «افزودن حساب جدید» را علامت بزنید (اگر قبلاً حسابی برای آن ارز دیجیتال دارید که هیچ تراکنشی روی آن نداشته است، این گزینه در دسترس نخواهد بود).
پس از انتخاب حساب های خود، روی «افزودن حساب(ها)» کلیک کنید.
می‌توانید با انتخاب «افزودن بیشتر» حساب‌های بیشتری اضافه کنید، در غیر این صورت برای تکمیل فرآیند روی «انجام شد» کلیک کنید.

Burner Wallets: فقط یک قدم به سمت امنیت

در حالی که امنیت کیف پول برای هر کسی که تصمیم به دستیابی به دارایی‌های رمزنگاری می‌کند، اولویت بالایی دارد، لازم نیست که تلاشی ترسناک باشد.

در واقع، لجر کسب دانش و ابزارهای مورد نیاز برای ایمن نگه داشتن دارایی های خود را آسان تر از همیشه می کند. این شامل این می شود که به شما توانایی بسازید تا جایی که می توانید والت برنر بسازید و به شما این امکان را می دهد که دنیای هیجان انگیز کریپتو را با اطمینان کشف کنید.

زیرساخت کیف پول HD دستگاه های لجر به شما این امکان را می دهد که دارایی های خود را به یک کیف پول فروش برای تجارت، یک کیف پول خزانه برای ذخیره سازی سرد دارایی ها و یک کیف پول Burner (یا کیف پول ماینت) تفکیک کنید و همه آنها را به طور یکپارچه با استفاده از دستگاه لجر خود مدیریت کنید. و Ledger Live.

پس برای چی منتظری؟ یکی از بهترین اقداماتی را که می توانید برای محافظت از حریم خصوصی خود و ایمن سازی دارایی های خود در بلاک چین بردارید: یک دستگاه Ledger را بردارید تا شروع به استفاده صحیح از کیف پول Burner کنید.

منبع  Ledger