ضد جداسازی و ضد دستکاری – راه حل حمله زنجیره تامین

ضد جداسازی و ضد دستکاری - راه حل حمله زنجیره تامین

ضد جداسازی و ضد دستکاری – راه حل حمله زنجیره تامین

راه حل حمله زنجیره تامین کیف پول سخت افزاری

حمله زنجیره تامین چیست؟

مهندسان کیف پول های سخت افزاری را به گونه ای طراحی کردند که از بهترین امنیت ممکن برخوردار باشند و در واقع تقریباً تمام کیف پول های سخت افزاری در صورتی امن هستند که مردم از آن ها به شیوه صحیح استفاده کنند. با این حال، بسیاری از مهندسان یک نقطه حمله را کنار گذاشته‌اند، و جای تعجب نیست زیرا این نقطه حتی قبل از اینکه کاربر بتواند از محصول خود استفاده کند، رخ می‌دهد.

قبل از اینکه کیف پول سخت افزاری به دست شما برسد، ممکن است افراد زیادی قبل از شما آن را مدیریت کرده باشند. این افراد می توانند شامل شرکت حمل و نقل، خرده فروش، شخص حمل و نقل و بسیاری دیگر باشند. اگر هر یک از آنها هکر باشد، می‌تواند کیف پول سخت‌افزاری را اصلاح کند، چند بدافزار نصب کند، آن‌ها را دوباره کنار هم بگذارد و برای شما ارسال کند. این بدافزار یا اصلاح یک هدف دارد: سرقت رمز ارزی که شما را در کیف پول سخت افزاری جدید خود ایمن کنید.

حمله زنجیره تامین می تواند برای بسیاری از کیف پول های سخت افزاری، حتی محبوب ترین Ledger X اتفاق بیفتد. مطالعه صرافی Kraken نشان می دهد که حتی Ledger X شناخته شده را می توان قبل از اینکه به دست مشتری برسد، چه سخت افزاری و چه نرم افزاری، در یک حمله زنجیره تامین تغییر داد.

حمله زنجیره تامین چیست؟

جلوگیری از حملات زنجیره تامین با ضد دستکاری و جداسازی قطعات

یک راه موثر برای جلوگیری از حمله زنجیره تامین، ممانعت از دسترسی هکرها به نرم افزار و سخت افزار است.
ویژگی های Anti-Tamper و Anti-Disassembly کیف پول سرد ELLIPAL Titan نمونه ای عالی از این است که چگونه یک طراحی ساده می تواند در برابر حملات زنجیره تامین و به طور کلی حملات فیزیکی بسیار موثر باشد.
(در ابتدا لازم به ذکر است ELLIPAL Titan هیچ پورت اتصالی ندارد.
برای نصب بدافزار، هکرها باید راهی برای ورود به سخت افزار کیف پول پیدا کنند و کل سیستم را اصلاح کنند.)

ویژگی Anti-Tamper مکانیسم ELLIPAL Titan را توصیف می کند که به طور خودکار داده های دستگاه را در صورت نقض و غیرقابل استفاده شدن دستگاه حذف می کند. اگر یک هکر زنجیره تامین سعی کند کیف پول را برای دسترسی به سخت افزار باز کند، این رخنه شناسایی می شود و دستگاه را غیرقابل استفاده می کند. بنابراین، هکر آن را به شما منتقل نمی کند، یا اگر این کار را می کرد، شما فقط یک دستگاه خراب دریافت می کنید. اگر ELLIPAL Titan شما به سرقت برود، این ویژگی نیز مفید است. خیالتان راحت باشد که هکرها نخواهند توانست وارد شوند و به نوعی کلیدهای خصوصی شما را استخراج کنند.

یکی دیگر از ویژگی های آن قابلیت Anti-Disassembly است. این ویژگی توانایی تایتان ELLIPAL را برای مقاومت در برابر باز کردن اجباری توسط هکرها توصیف می کند. ELLIPAL Titan از 1 قطعه فلزی جامد تشکیل شده است و صفحه نمایش آن با مهر و موم ضد گرد و غبار و مایعات دارای استاندارد IP65 محکم بسته شده است. حتی اگر هکرها با موفقیت دستگاه را باز کنند، زخم های ظاهری روی دستگاه باقی می ماند. بنابراین، هکرها چاره ای نخواهند داشت جز اینکه دستگاهی پر از خراش و ترک را به شما منتقل کنند که بدیهی است از آن استفاده نخواهید کرد.

از خود در برابر حملات زنجیره تامین محافظت کنید

حمله زنجیره تامین یکی از رایج ترین حملات به کیف پول سخت افزاری است.
این به این دلیل است که به احتمال زیاد تنها زمانی است که هکرها می توانند بدون اطلاع شما به کیف پول سخت افزاری جدید شما دسترسی داشته باشند و به راحتی می توانند شما را غافلگیر کنند.
برای کیف پول‌های سخت‌افزاری که دارای ویژگی‌های Anti-Tamper و Anti-Disassembly مانند کیف پول ELLIPAL Titan نیستند، کاربران ممکن است مجبور باشند برای تشخیص بی‌نظمی یا آثار هک با کیف پول سخت‌افزاری جدید خود، چه در نرم‌افزار و چه در سخت‌افزار، توجه بیشتری داشته باشند.

منبع ellipal.com