جلوگیری از اسکم NFT با کیف پول لجر

جلوگیری از اسکم NFT با کیف پول لجر

جلوگیری از اسکم NFT با کیف پول لجر

جلوگیری از اسکم NFT با کیف پول لجر

ممکن است ایردراپ های ناخواسته NFT دریافت کنید که به نظر کوپن هستند. و در صورت بازخرید در یک وب سایت شخص ثالث، وعده پول رایگان را می دهند. این NFTها اغلب حاوی لینک هایی به سایت های خارجی هستند.

جلوگیری از اسکم NFT با کیف پول لجر
جلوگیری از اسکم NFT با کیف پول لجر

هشدار دهید: این کوپن های NFT کلاهبرداری هستند. هدف آنها این است که شما را به سایت‌ها یا برنامه‌های شخص ثالث بکشانند، جایی که از شما خواسته می‌شود عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای خود را به اشتراک بگذارید یا یک تراکنش مخرب را با دستگاه Ledger خود امضا کنید و به کلاهبردار اجازه دسترسی به حساب‌های شما را می‌دهد.

با توجه به ماهیت شفاف آدرس های بلاک چین، توقف این کلاهبرداری ها غیرممکن است. حتی ایجاد یک حساب کاربری جدید کمکی نخواهد کرد. با این حال، می توانید با چند مرحله بسیار ساده از خود محافظت کنید.

 

هنگامی که با یک کوپن NFT ناخواسته با پیوند مواجه می شوید، بهتر است قوانین زیر را رعایت کنید:

  • هرگز عبارت بازیابی 24 کلمه ای خود را در هیچ وب سایت یا برنامه ای به اشتراک نگذارید یا تایپ نکنید. این عبارت کلید اصلی تمام حساب های شما است. هر کسی که به آن دسترسی پیدا کند می تواند حساب های شما را به خطر بیاندازد و وجوه شما را بدزدد.
  • از هرگونه تعامل با پیوندها یا وب سایت های مرتبط با NFT خودداری کنید.
  • NFT را به حساب دیگری یا آدرس رایتر ارسال نکنید. انجام این کار مستلزم تعامل با قرارداد هوشمند اساسی NFT است که ممکن است مخرب باشد.
  • به سادگی NFT را در Ledger Live با کلیک راست روی NFT و سپس انتخاب Hide NFT Collection پنهان کنید.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ساخت NFT چیست؟

من پیوندی را به یک وب سایت مخرب دنبال کردم

کلیک کردن یا دنبال کردن یک پیوند تعبیه شده در یک NFT مخرب برای به خطر انداختن کیف پول شما کافی نیست. تنها سناریوهایی که کیف پول شما را در معرض خطر قرار می دهد، اشتراک گذاری یا تایپ عبارت بازیابی 24 کلمه ای یا امضای یک تراکنش مخرب با دستگاه Ledger است.

اگر مشکوک هستید که یک تراکنش مخرب را با استفاده از دستگاه Ledger خود امضا کرده اید، سریع عمل کنید. از revoke.cash برای لغو فوری تمام مجوزهای مرتبط با حساب خود استفاده کنید و سپس برای کمک بیشتر با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید.

منبع  Ledger Support