نحوه ذخیره NFT ها: راهنمای نهایی 2022

نحوه ذخیره NFT ها: راهنمای نهایی 2022

درست مانند هر دارایی دیجیتال دیگر، NFT ها باید به روشی امن و قابل اعتماد ذخیره شوند. چند گزینه مختلف برای انجام نحوه ذخیره NFT، وجود دارد. و بهترین گزینه برای شما به نیازها و نیازهای خاص شما بستگی دارد.

یکی از گزینه ها استفاده از کیف پول اختصاصی NFT است. این کیف پول ها به طور خاص برای ذخیره و مدیریت NFT ها طراحی شده اند و تعدادی ویژگی و اقدامات امنیتی را ارائه می دهند که آنها را برای این منظور ایده آل می کند.

گزینه دیگر استفاده از یک کیف پول رمزنگاری استاندارد است که از NFT ها پشتیبانی می کند. در حالی که همه کیف پول‌ها از NFT پشتیبانی نمی‌کنند، تعداد فزاینده‌ای از گزینه‌ها وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند.

با یک کیف پول لجر، بلاک چین به هنرمندان این امکان را می دهد که نسخه های اصلی را بسازند. و تأیید کنند تا بتوانند بدون شخص ثالث کنترل دارایی خود را در محیطی که نیازی به اعتماد ندارد، در دست بگیرند.

این توسعه راه را برای یک بازار شکوفا – نه فقط در هنرهای دیجیتال، بلکه در املاک و مستغلات، هویت‌ها و بازی‌ها – در دهه آینده هموار می‌کند. از آنجایی که مالکیت دیجیتال به دارایی‌های با ارزش گسترش می‌یابد، ذخیره NFT‌ها به درستی برای جلوگیری از گم شدن یا سرقت حیاتی می‌شود.

مهم ترین ملاحظات برای ذخیره سازی NFT ها امنیت و قابلیت اطمینان است. هنگام انتخاب گزینه ذخیره سازی، باید به دنبال راه حلی باشید که هر دوی این ویژگی ها را ارائه دهد.

کیف پول های اختصاصی NFT یکی از گزینه هایی هستند که هم امنیت و هم قابلیت اطمینان را ارائه می دهند. این کیف پول ها به طور خاص برای ذخیره و مدیریت NFT ها طراحی شده اند و تعدادی ویژگی و اقدامات امنیتی را ارائه می دهند که آنها را برای این منظور ایده آل می کند.

گزینه دیگر استفاده از یک کیف پول رمزنگاری استاندارد است که از NFT ها پشتیبانی می کند. در حالی که همه کیف پول‌ها از NFT پشتیبانی نمی‌کنند، تعداد فزاینده‌ای از گزینه‌ها وجود دارد که این کار را انجام می‌دهند.

هنگام انتخاب کیف پول یا راه حل ذخیره سازی، حتماً در مورد اقدامات امنیتی که برای محافظت از NFT های شما وجود دارد تحقیق کنید. آخرین چیزی که می خواهید این است که NFT های خود را به دلیل سرقت یا نقض امنیت از دست بدهید.

بازار رو به رشد NFT ها

طبق گزارش اخیر، انتظار می‌رود بازار جهانی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از ۲۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به ۳۴۱ میلیون دلار تا سال ۲۰۲۵ با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) ۷۴.۲ درصد افزایش یابد. این گسترش بازار توسط تعدادی از عوامل از جمله پذیرش فزاینده فناوری بلاک چین، محبوبیت فزاینده NFTها و افزایش سرمایه گذاری در پروژه های NFT انجام می شود.

با گسترش سریع بازار NFT، داشتن یک راه حل ذخیره سازی که بتواند همگام با این رشد باشد، مهم است. کیف پول های اختصاصی NFT یکی از گزینه هایی هستند که هم امنیت و هم قابلیت اطمینان را ارائه می دهند. این کیف پول ها به طور خاص برای ذخیره و مدیریت NFT ها طراحی شده اند و تعدادی ویژگی و اقدامات امنیتی را ارائه می دهند که آنها را برای این منظور ایده آل می کند.

فروش کریستی در ماه مارس یک اثر هنری مبتنی بر NFT از مایک وینکلمن، که با نام بیپل نیز شناخته می‌شود، به قیمت 69.3 میلیون دلار خبرساز شد و در سرتاسر جهان خبرساز شد و توجه به پتانسیل NFTها را جلب کرد. این فروش اولین بار بود که یک NFT در حراجی توسط یک خانه حراج بزرگ فروخته شد و به احتمال زیاد در آینده شاهد فروش های بیشتری از این نوع خواهیم بود.

با افزایش محبوبیت و ارزش NFT ها، مهم است که راه حلی برای ذخیره سازی انتخاب کنید که هم امنیت و هم قابلیت اطمینان را فراهم کند. کیف پول های اختصاصی NFT یکی از گزینه هایی است که این ویژگی ها را ارائه می دهد و هنگام انتخاب راه حل ذخیره سازی برای NFT های خود باید آنها را در نظر گرفت.

چرا ذخیره صحیح NFT ها مهم است؟

توکن‌های غیرقابل تعویض اخیراً به دارایی‌های کمیاب با ارزش تبدیل شده‌اند که سرمایه‌گذاران را جذب می‌کنند و همچنین به هدف هکرهایی تبدیل می‌شوند که به دنبال سرقت آثار هنری دیجیتال یا اطلاعات کارت اعتباری برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر هستند. در نتیجه، یافتن راه حل های ذخیره سازی امن برای NFT ها اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

NFT ها روی بلاک چین ذخیره می شوند، که یک دفتر کل دیجیتال است که نمی توان آن را تغییر داد یا دستکاری کرد. این NFT ها را بسیار ایمن می کند، اما همچنین به این معنی است که اگر کلید خصوصی خود را گم کنید – که مانند رمز عبور NFT های شما است – برای همیشه دسترسی به NFT های خود را از دست خواهید داد.

به همین دلیل، انتخاب یک راه حل ذخیره سازی که هم امنیت و هم قابلیت اطمینان را ارائه می دهد، مهم است. کیف پول های اختصاصی NFT یکی از گزینه هایی است که این ویژگی ها را ارائه می دهد و هنگام انتخاب راه حل ذخیره سازی برای NFT های خود باید آنها را در نظر گرفت.

همانطور که NFT ها همچنان در حال رشد هستند، انواع جدیدی از کیف پول های رمزنگاری شده به طور خاص برای ذخیره داده های NFT ایجاد شده اند. این کیف پول ها تعدادی ویژگی و اقدامات امنیتی را ارائه می دهند که آنها را برای ذخیره NFT ایده آل می کند.

اگر به دنبال راه حل ایمن ذخیره سازی برای NFT های خود هستید، حتماً در مورد گزینه های مختلف موجود تحقیق کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ساخت NFT چیست؟

چه نوع ذخیره سازی در دسترس است؟

ذخیره سازی ایمن NFT ها به همان اندازه مهم است که امنیت ارزهای دیجیتال شما را تضمین می کند. اگر آنها را در یک پلتفرم صرافی یا بازار رها کنید، ممکن است قربانی یک هک، فعالیت کلاهبرداری توسط صرافی یا یک نقطه شکست شوید.

تعدادی گزینه ذخیره سازی برای NFT ها وجود دارد و بهترین گزینه برای شما به نیاز شما بستگی دارد. در اینجا برخی از محبوب ترین راه حل های ذخیره سازی برای NFT ها آورده شده است:

  • کیف پول های کریپتو
  • کیف پول NFT
  • ذخیره سازی فیزیکی
  • فضای ذخیره ابری
  • ذخیره سازی غیر متمرکز

1. کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول های ارز دیجیتال ، برنامه های نرم افزاری هستند. که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کنند. و به شما امکان می دهند با بلاک چین تعامل داشته باشید. آنها در اشکال مختلف، از جمله کیف پول آنلاین، آفلاین، موبایل و سخت افزار وجود دارند.

2. کیف پول NFT

کیف پول NFT نوعی کیف پول ارز دیجیتال است. که به طور خاص برای ذخیره و مدیریت داده های NFT طراحی شده است. این کیف پول ها تعدادی ویژگی و اقدامات امنیتی را ارائه می دهند. که آنها را برای این منظور ایده آل می کند.

3. ذخیره سازی فیزیکی

برخی از افراد ترجیح می‌دهند NFT‌های خود را به‌صورت آفلاین در دستگاه‌های ذخیره‌سازی فیزیکی، مانند درایوهای USB یا هارد دیسک‌ها ذخیره کنند. این گزینه می تواند ایمن تر از نگهداری NFT ها در یک صرافی یا پلت فرم بازار باشد، اما مهم است که مطمئن شوید دستگاه ذخیره سازی فیزیکی به درستی رمزگذاری شده و در مکانی امن ذخیره می شود.

4. ذخیره سازی ابری

راه حل های ذخیره سازی ابری همچنین می توانند برای ذخیره داده های NFT استفاده شوند. این گزینه می تواند راحت باشد، اما مهم است که یک ارائه دهنده خدمات معتبر و مطمئن را انتخاب کنید.

5. ذخیره سازی غیر متمرکز

راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز نوعی ذخیره سازی ابری هستند که از شبکه ای از رایانه ها برای ذخیره داده ها استفاده می کنند. این گزینه می تواند امنیت و افزونگی را افزایش دهد، اما انتخاب یک ارائه دهنده خدمات معتبر و ایمن مهم است.

رایج ترین روش های ذخیره سازی NFT ها

کیف پول های نرم افزاری

کیف پول‌های رمزنگاری برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می‌کنند و به شما امکان می‌دهند با بلاک چین تعامل داشته باشید. آنها در اشکال مختلف، از جمله کیف پول آنلاین، آفلاین، موبایل و سخت افزار وجود دارند.

کیف پول NFT نوعی کیف پول رمزنگاری است که به طور خاص برای ذخیره و مدیریت داده های NFT طراحی شده است. این کیف پول ها تعدادی ویژگی و اقدامات امنیتی را ارائه می دهند که آنها را برای این منظور ایده آل می کند.

سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS)

IPFS یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز است که از شبکه ای از رایانه ها برای ذخیره داده ها استفاده می کند. این گزینه می تواند امنیت و افزونگی را افزایش دهد، اما انتخاب یک ارائه دهنده خدمات معتبر و ایمن مهم است.

فضای ذخیره ابری

راه حل های ذخیره سازی ابری همچنین می توانند برای ذخیره داده های NFT استفاده شوند. این گزینه می تواند راحت باشد، اما مهم است که یک ارائه دهنده خدمات معتبر و مطمئن را انتخاب کنید.

سوالات متداول

یکی از شناخته شده ترین کیف پول های رمزنگاری شده، کوین بیس است. این به شما امکان می دهد نه تنها انواع مختلفی از ارزهای رمزپایه، بلکه کلکسیون های NFT خود را نیز ذخیره کنید. این در iOS و Android قابل دسترسی است، جایی که زمانی به عنوان کیف پول Tosh شناخته می شد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری ذخیره‌سازی سرد، که به عنوان بهترین و ایمن‌ترین گزینه برای نگه‌داشتن NFT‌های شما در نظر گرفته می‌شوند، بالاترین سطح حفاظت را برای دارایی‌های دیجیتال شما ارائه می‌کنند، زیرا تمام داده‌های حساس شما به صورت آفلاین نگهداری می‌شوند. تمام داده‌های شما بیشتر با رمز عبور محافظت می‌شوند تا سطح بیشتری از امنیت را ایجاد کنند.

بله پاسخ کوتاه است. به همان روشی که دارایی‌های ارز دیجیتال از کیف پول‌ها و صرافی‌های آنلاین گرفته می‌شوند، دارایی‌های شما می‌توانند در NFT هک شوند. به گفته The Verge، یک NFT یا «توکن غیرقابل تعویض» از نظر تئوری می‌تواند هر چیزی دیجیتالی مانند تصاویر، تصاویر متحرک GIF، موسیقی یا کالاهای بازی ویدیویی را در خود جای دهد.

کیف پول سخت افزاری گزینه ایده آلی برای ذخیره NFT است زیرا آفلاین است. کیف پول نرم افزاری یا IPFS گزینه های بیشتری هستند. استفاده از یک VPN قوی و یک آنتی ویروس روش های توصیه شده برای محافظت از دارایی های NFT شما هستند. قبل از سرمایه گذاری در پروژه های NFT باید مطالعه عمیق انجام شود.

NFT های شما توسط Coinbase NFT ذخیره نمی شوند. در عوض، NFT های شما در بلاک چینی که در آن قرار دارد ذخیره می شوند و می توانید با استفاده از آدرس کیف پول و کلیدهای خصوصی خود به آنها دسترسی داشته باشید و مدیریت کنید.

NFTها به طور بومی در رابط کاربری قابل مشاهده نیستند، اما می توانند به عنوان نشانه های سفارشی در برنامه افزودنی وب اضافه شوند. NFTها در بخش مجموعه‌های MetaMask Mobile قابل مشاهده هستند. لطفاً به خاطر داشته باشید که برخی از NFT ها ممکن است به درستی نمایش داده نشوند یا اصلاً در بخش کلکسیون ها در برنامه تلفن همراه ظاهر نشوند.

اکثر سرمایه گذاران، سازندگان و جمع آوری کنندگان NFT به Ledger X، بزرگترین کیف پول سخت افزاری موجود در حال حاضر، اعتماد دارند تا دارایی های دیجیتال خود، از جمله NFT ها و ارزهای دیجیتال را ایمن نگه دارد. برای محافظت از NFT های خود، این کیف پول که در وب سایت Ledger فقط 149 دلار قیمت دارد، ارزش قیمت آن را دارد.

خرید یک کیف پول سخت افزاری ذخیره سازی سرد و انتقال دارایی های دیجیتال به آنجا بهترین گزینه برای ذخیره NFT به صورت آفلاین است. کیف پول برای کی لاگرها و هکرها قابل دسترسی نخواهد بود زیرا همیشه آفلاین خواهد بود. علاوه بر این، هر کیف پول سخت افزاری شامل رمز عبور و شناسه برای امنیت بیشتر است.

نتیجه گیری

وقتی نوبت به ذخیره NFT های شما می رسد، تعدادی گزینه در دسترس است. بهترین گزینه برای شما بستگی به نیاز شما دارد. حتماً در مورد گزینه‌های مختلف تحقیق کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

منبع (mpost.io)