بهترین کیف پول‌های غیر کاستدی برای ذخیره‌سازی راحت و امن ارز دیجیتال

بهترین کیف پول‌های غیر کاستدی برای ذخیره‌سازی راحت و امن ارز دیجیتال

پذیرش ارزهای دیجیتال در حال افزایش است، و همراه با آن این سوال حیاتی در مورد چگونگی ذخیره ایمن کلیدهایی که قفل دسترسی به این دارایی های دیجیتال را باز می کند، در حال افزایش است. در حالی که علاقه مندان ممکن است به بهترین کیف پول های غیرکاستدی برای حداکثر امنیت و مالکیت اشاره کنند، برای مبتدیان می تواند دلهره آور باشد که مستقیماً بدون درک اهمیت حضانت وارد آن شوند. برای شروع، ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال در دو دسته کلی قرار می‌گیرد: راه‌حل‌های ذخیره‌سازی کاستدی و غیرکاستدی .

روش نگهداری کاستدی، کیف پول هایی هستند که کنترل کلیدهای خصوصی شما را به طرف دیگری واگذار می کنند.
شما به شخص ثالث اعتماد می کنید. که دارایی های شما را ایمن نگه دارد. و هر زمان که نیاز به معامله آنها یا انتقال آنها به جای دیگری داشته باشید به شما دسترسی می دهد، ترتیبی شبیه به نگهداری پول شما در بانک.

در حالی که کیف‌پول‌های غیرکاستدی راحتی و سهولت استفاده را برای شما فراهم می‌کنند، اعتماد به امنیت دارایی‌هایتان به شخص دیگری با خطر از دست دادن همراه است.

جایگزین امن تر، کیف پول غیر کاستدی است. به این ترتیب شما کنترل انحصاری کلیدهای خصوصی و در نتیجه دارایی های دیجیتال خود را دارید. اما اینکه مسئول ارز دیجیتال خود هستید به این معنی است که شما تنها مسئول حفظ امنیت کلیدهای خود و حفظ امنیت دارایی های خود هستید.

این مقاله به بررسی بهترین کیف پول‌های غیرکاستدی و ویژگی‌هایی می‌پردازد که این افتخار را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

کیف پول غیرکاستدی چیست؟

یک کیف پول غیرکاستدی، به شما امکان می دهد کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال خود را در اختیار داشته باشید. و آن ها را کنترل کنید. و امکان دسترسی کامل به وجوه شما را فراهم می کند.

اصل اساسی این است که کاربران کلیدهای خصوصی حساب های خود را کنترل می کنند. ارائه‌دهنده کیف پول غیرکاستدی نباید به کلیدها دسترسی داشته باشد. و بنابراین نمی‌تواند دارایی‌های شما را به هیچ وجه مسدود یا مدیریت کند. برای شفاف سازی، کیف پول ها در واقع ارزهای دیجیتال را ذخیره نمی کنند. آنها صرفاً کلیدهای خصوصی و عمومی را نگه می دارند و به کاربران رابطی برای تعامل با دارایی های دیجیتالی خود ارائه می دهند که به طور غیرمتمرکز در دفتر کل عمومی یا بلاک چین نگهداری می شوند.

چرا کیف پول غیرکاستدی استفاده کنیم؟

در حالی که اجازه دادن به شخص ثالث برای مدیریت و ایمن کردن ارزهای رمزپایه شما راحت است. کنار گذاشتن کنترل می‌تواند امکان جلوگیری از کلاهبرداری، هک و سرقت را ایجاد کند.

داستان آموزنده Mt. Gox، یک صرافی پیشرو بیت کوین را در نظر بگیرید که در فوریه 2014 اعلام ورشکستگی کرد. Mt. Gox اعلام کرد که حدود 850000 بیت کوین متعلق به مشتریان و شرکت – به ارزش تقریباً 450 میلیون دلار در آن زمان – مفقود شده است.
یک حفره ی امنیتی نشان داد که بیت‌کوین‌های گمشده مستقیماً از کیف پول‌های ارز دیجیتال Mt. Gox از سال 2011 به سرقت رفته‌اند.

به غیر از خطر فاجعه بار از دست دادن ناشی از واگذاری کنترل دارایی های شما به شخص ثالث، همانطور که در Mt. Gox نشان داده شده است، دلایل دیگری برای استفاده از کیف پول غیرکاستدی وجود دارد.

یک ارائه‌دهنده کیف پول کاستدی ، می‌تواند حداکثر محدودیت برداشت یا هزینه‌هایی را برای استفاده از خدمات خود تعیین کند.
اگر پلتفرم دارای مشکلات فنی باشد، می توانید به طور موقت دسترسی به رمزنگاری خود را از دست بدهید.
اساساً، اگر صاحب کلیدهای خود نباشید، دارایی های شما در اختیار شخص دیگری است. از این گذشته، همانطور که می گویند، “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما.”

از سوی دیگر، یک کیف پول غیرکاستدی، به شما مسئولیت کامل دارایی های دیجیتالی را که به سختی به دست آورده اید، می دهد. شما قوانین خود را تعیین می کنید و با سرمایه خود هر طور که می خواهید رفتار کنید. با این حال، شما به تنهایی مسئول ایمنی کلیدهای خود هستید. از این رو، انتخاب از بین بهترین کیف پول غیرکاستدی بسیار مهم است.

تفاوت بین کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری غیرکاستدی

کیف پول‌های سخت‌افزاری دستگاه‌های امن و ساده‌ای هستند. که ارز دیجیتال شما را به‌صورت آفلاین ذخیره می‌کنند. تا  هک نشوید. آنها همچنین به عنوان کیف پول سرد شناخته می شوند، شبیه درایوهای خارجی کوچک هستند و مستقل از پلتفرم های تبادل آنلاین هستند. کیف پول‌های سخت‌افزاری از شما می‌خواهند قبل از اینکه بتوانید به ارز دیجیتال خود دسترسی پیدا کنید، آنها را به دستگاهی متصل کنید.

کیف پول‌های نرم‌افزاری برنامه‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را در رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنید. آنها به طور ایمن کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کنند و رابطی را برای تجارت و مدیریت رمزنگاری شما فراهم می کنند. کیف پول‌های نرم‌افزار رمزگذاری شده‌اند و برای دسترسی به کلیدهایی که در آن‌ها ذخیره شده‌اند، نیاز به رمز عبور دارند.

وقتی نوبت به تصمیم گیری بین این بهترین کیف پول های غیر حضانت می رسد، سرمایه گذاران  نظرات متفاوتی دارند.

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری به دلیل وضعیت آفلاین‌شان از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری برخوردار هستند.

بنابراین، این کیف پول‌های ارز دیجیتال، برای ذخیره مقادیر زیادی ارز دیجیتال بهتر هستند.

 • از سوی دیگر، کیف پول‌های نرم‌افزاری به اینترنت متصل هستند، بنابراین خطر تئوری نقض یا حمله احتمالی وجود دارد.

با این حال، آنها راحتی بیشتری را ارائه می دهند. و برای کاربرانی که مرتب تراکنش دارند. و نیاز به دسترسی سریع به دارایی های خود دارند، مناسب هستند.

بهترین کیف پول های سخت افزاری غیر کاستدی

علت برتر بودن بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری کاستدی از نظر امنیتی ، این است که کاملاً ایزوله هستند.
این ویژگی، آنها را از رایانه بسیار آسیب پذیر یا دستگاه متصل شما جدا می کند.

در اینجا کیف پول های سخت افزاری وجود دارد که ارزش بررسی دارند.

کیف پول سخت افزاری لجر Ledger

وقتی صحبت از بهترین کیف پول غیرکاستدی به میان می آید، لجر اولین گزینه است.
Ledger، شرکت معتبر و معروفی که سازنده ی کیف پول‌های سخت‌افزاری Ledger است.
کیف پول Ledger شما از طریق Ledger Live قابل دسترسی است، یک برنامه اختصاصی دسکتاپ رایگان که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال ارسال و دریافت کنید. و موجودی خود را بررسی کنید. و به شما کنترل کامل بر تمام دستگاه های Ledger خود را می دهد.

Ledger در حال حاضر  سه کیف پول سخت افزاری ارائه می دهد: Ledger Nano X و Ledger Nano S و لجر نانو اس پلاس.

کیف پول لجر نانو ایکس

Ledger Nano X: این کیف پول پرچمدارِ لجر است.

 • لجر نانو ایکس به دلیل توانایی در مدیریت بیش از 100 ارز دیجیتال به طور همزمان قابل توجه است.
 • و بیش از 1800 توکن را پشتیبانی می کند.
 • Ledger Nano X دارای صفحه نمایش OLED
 • و پشتیبانی از بلوتوث است. که به این معنی است که می توانید تراکنش های خود را در حال حرکت بدون دردسر اتصال کابل USB تأیید کنید.

Ledger Nano X، کمی گران است. اما امنیت کاملی را برای دارایی‌های دیجیتال شما در بسته‌ای شیک و قوی ارائه می‌کند.

کیف پول لجر نانو اس

Ledger Nano S: با برچسب قیمت مقرون به صرفه 59 دلار، Ledger Nano S بهترین قیمت را برای شما ارائه می دهد.

لجر نانو اس، دارای یک رابط کاربر پسند و طراحی زیبا است. و از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

لجر نانو اس پلاس

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس پلاس نسل بعدی لجر نانو اس اما با امکانات جدیدتر و پیشرفته‌تر است. که در آن برخی از ویژگی های لجر نانو اس قدیم ارتقا یافته است. و تا حد زیادی به کیفیت و امکاناتی که نانو ایکس دارد نزدیک شده است. و البته با قیمتی کمتر از لجر نانو ایکس .

مزایای لجر نانو اس پلاس

 • حافظه بیشتر و امکان ذخیره‌سازی همزمان حدود 100 ارز دیجیتال.
 • امکان ذخیره‌سازی و ارسال NFT.
 • صفحه‌نمایش بزرگتر و شفاف‌تر نسبت به لجر نانو اس (صفحه نمایش 3 خطی).
 • استفاده از کابل USB-C به جای Micro-USB.
 • رابط کاربری بهتر.
 • پشتیبانی از چند امضایی (Multi-signature).

کیپ کی KeepKey

کیف پول KeepKey یک کیف پول سخت افزاری با طراحی خوب، اگرچه نسبتاً بزرگ از ShapeShift است.

 •  کیپ کی یک رابط کاربری آسان در یک دستگاه محکم و بادوام دارد.
 • ویژگی برجسته KeepKey یک صرافی رمزنگاری درون کیف پول است. که به شما امکان می دهد بدون متوسل شدن به صرافی خارجی، بین ارزهای دیجیتال معامله کنید.
 • KeepKey تمام کلیدهای خصوصی را با پروتکل استاندارد صنعتی BIP32 ذخیره می کند.
 • برای امنیت بیشتر، KeepKey از شما می‌خواهد که هر تراکنش را به صورت دستی و با استفاده از یک دکمه روی دستگاه تأیید کنید.

KeepKey در حال حاضر با قیمت 49 دلار به فروش می رسد. که با توجه به ویژگی های غنی و مناسب برای مبتدیان کیف پول بسیار خوبی است.

جنبه منفی کیف پول KeepKey این است که تنها از 40 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. که بسیار کمتر از بهترین کیف پول های غیر کاستدی دیگر در این لیست برای ذخیره سازی رارزهای دیجیتال است.

کیف پول غیرکاستدی سخت افزاری ترزور Trezor

Trezor با فناوری کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاریِ  خود، پیشگام بهترین بازار کیف پول های غیرکاستدی بود. و در نتیجه شهرت خوبی در این صنعت دارد.
کیف پول های Trezor از این نظر منحصر به فرد هستند، که تنها کیف پول های سخت افزاری هستند. که از توکن های ERC20 پشتیبانی می کنند.
از طرف دیگر، به روز رسانی سیستم عامل در کیف پول های Trezor اغلب باعث حذف کل کیف پول می شود.
این می تواند برای یک کاربر جدید ترسناک باشد. با این حال، شما به راحتی می توانید عبارت پشتیبان خود را وارد کرده و کیف پول خود را به سرعت بازیابی کنید.
Trezor دو دستگاه کیف پول سخت افزاری ارائه می دهد: Trezor Model One و Trezor Model T.

کیف پول سخت افزاری ترزور تی

Trezor مدل T:
Trezor Model T به جز صفحه نمایش لمسی بزرگش، ویژگی های مشابهی با Trezor Model One دارد.
صفحه نمایش لمسی یک ارتقاء مهم است، زیرا به کاربران اجازه می دهد تا عبارت اصلی خود را مستقیماً بدون استفاده از رایانه وارد کنند.
رایانه شما ممکن است به بدافزار آلوده شده باشد، که وارد کردن عبارت اولیه روی آن، خطرناک است. تنها با اجازه دادن به شما برای وارد کردن عبارت اولیه از طریق صفحه لمسی، Trezor Model T تمام تهدیدات هک را از بین می برد. زیرا دستگاه به اینترنت متصل نیست. و بنابراین عاری از بدافزار است.

Trezor Model T همچنین از سکه های بیشتری نسبت به Trezor Model One پشتیبانی می کند. با این حال، قیمت آن بیشتر از ترزور وان است.

کیف پول ترزور وان

Trezor Model One اولین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار است. و هنوز هم معتبرترین کیف پول است.

کیف پول ترزور وان، دارای طراحی تمیز با رابط کاربر پسند است. و از بیش از 1000 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.

تنها آلتکوین اصلی که از آن پشتیبانی نمی کند XRP ریپل لبز است.

شما می توانید Trezor Model One را با قیمت 55 دلار تهیه کنید. که آن را کاملا مقرون به صرفه می کند.

کیف پول غیرکاستدی سخت افزاری AirGap

AirGap یک سیستم کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال است که از گوشی های هوشمند به عنوان ابزار سخت افزاری استفاده می کند.
این یک سیستم دو مرحله‌ای است که شامل استفاده از تلفن‌های هوشمند قدیمی شما که به اینترنت متصل نیستند، برای ایجاد کلیدهای خصوصی و ذخیره و مجاز کردن تراکنش‌ها است.
یک تلفن هوشمند معمولی با اتصال به اینترنت برای آماده سازی یا شروع تراکنش ها استفاده می شود که سپس توسط تلفن هوشمند قدیمی امضا یا مجاز می شود.
این سیستم سطح بالایی از امنیت را برای دارایی های دیجیتال شما تضمین می کند.

 AirGap با دو برنامه AirGap Vault و AirGap Wallet کار می کند، AirGap Vault روی گوشی هوشمند قدیمی قابل نصب  است.
این گوشی هوشمند نباید به اینترنت متصل باشد. – که باعث  «شکاف هوا» می‌شود و بنابراین ایمن‌تر شود.
کیف پول AirGap بر روی تلفن هوشمند مدرن معمولی شما با اتصال به اینترنت قابل نصب است. و برای شروع تراکنش ها و ارائه یک رابط برای مشاهده ی پرتفولیو استفاده می شود.

می توانید از این دو برنامه در یک گوشی استفاده کنید، اما برای امنیت بهتر است، از دو گوشی مختلف استفاده کنید. هر دو برنامه در iOS و Android در دسترس هستند.

کیف پول غیرکاستدی سخت افزاری بیت باکس BitBox

BitBox یک کیف پول سخت افزاری ساده و چندجانبه است. که برای افراد مبتدی طراحی شده است.
بیت باکس، دارای یک سیستم پشتیبان منحصر به فرد است. که به جای یک عبارت اولیه اجباری، از کارت micro SD استفاده می کند. این باعث می شود فرآیند پشتیبان گیری یکی از سریع ترین ها در بین لیست بهترین کیف پول غیرکاستدی ما باشد.

سایر ویژگی های جالب عبارتند از:

 • راه اندازی سریع
 • رابط بصری
 • و راهنمای عملی درون برنامه ای.

BitBox که با سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس سازگار است، در حال حاضر از توکن های BTC، ETH، ETC، LTC و ERC20 پشتیبانی می کند.

BitBox ایمنی دارایی های دیجیتال شما را با مجموعه ای از ویژگی های امنیتی عالی تضمین می کند.

 • هر تراکنش باید به صورت دستی با استفاده از یک دکمه لمسی روی دستگاه تأیید شود.
 • همچنین احراز هویت دو مرحله ای (2FA) و ارتباط USB رمزگذاری شده AES-256-CBC را دریافت خواهید کرد.

دستگاه جمع و جور BitBox با قیمت 149 دلار به فروش می رسد.

کیف پول غیرکاستدی سخت افزاری Coldcard

Coldcard یک کیف پول مولتی سیگ از Coinkite، یکی از قدیمی ترین شرکت های بیت کوین است. کیف پول Coldcard یک راه حل ذخیره سازی نگهداری بیت کوین است که دارای پشتیبان گیری میکرو SD، کیف پول های فریبنده، پین ها، تایمر قفل و سایر ابزارهای امنیتی عالی است.

Coldcard تنها با قیمت 120 دلار، تنها کیف پول سخت افزاری است که به طور یکپارچه از عملیات با شکاف هوا پشتیبانی می کند.
این بدان معناست که می‌توانید کیف پول رمزنگاری خود را راه‌اندازی کنید، آن را تأمین مالی کنید و رمزارز را بدون اتصال دستگاه به رایانه یا دستگاه متصل به اینترنت منتقل کنید.

این دستگاه از اکثر کیف پول های سخت افزاری رقبا حجیم تر است، اما اندازه آن یک صفحه کلید عددی کامل را در خود جای می دهد که استفاده از Coldcard را آسان می کند.
این باعث می‌شود که آن را در میان بهترین کیف پول غیرکاستدی ما برای کسانی که کیف‌های سخت‌افزاری راحت را ترجیح می‌دهند، انتخاب مناسبی باشد.