پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست؟

پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست؟

پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست؟

نکات کلیدی پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست:
– جامعه اتریوم می تواند پیشنهاداتی را برای تغییرات یا ارتقاء شبکه در بلاک چین از طریق پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) ارائه دهد.

— جامعه بازخوردی در مورد EIP ارائه می‌کند و مطمئن می‌شود که بهترین منافع شبکه اتریوم است. روند بررسی باز و شفاف است و هر کسی می تواند شرکت کند.

– EIP ها کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که بهبودهای شبکه اتریوم کاملاً اندیشیده شده است و از پشتیبانی گسترده جامعه برخوردار است.

– EIP ها بلاک چین اتریوم را قادر می سازد تا به محیط بلاک چین در حال تحول پاسخگو باشد و تغییراتی را اجرا کند که به نفع جامعه و خود شبکه باشد.

در ماه های اخیر، صحبت های زیادی در مورد تغییرات بلاک چین اتریوم شده است.

اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه تغییرات در بلاک چین آغاز می شود؟

در بزرگ ترین بخش، هر گونه تغییر در اتریوم منشأ خود را در فرآیند پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) دارد.

فرآیند پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) بخشی کلیدی از پروتکل و اکوسیستم اتریوم است.

اما پیشنهادهای بهبود اتریوم دقیقا چیست، چگونه کار می کنند و چرا اهمیت دارند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

طرح پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست؟

پیشنهاد بهبود اتریوم یا EIP، یک پیشنهاد رسمی برای تغییر برخی از عناصر شبکه اتریوم است. EIP ها می توانند از پیشرفت های کوچک، مانند شفاف سازی ویژگی های موجود، تا ارتقاهای عمده مانند تغییر مکانیسم اجماع شبکه، متغیر باشند. یک نمای کلی از فرآیند را می توان در اینجا در EIP-1 مشاهده کرد، که از آن زمان رویه را برای همه EIP ها استاندارد کرد.

به طور کلی، سه نوع EIP وجود دارد.

طرح پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) چیست؟

استاندارد پیگیری EIP

ردیابی استاندارد EIPS هر نوع بهبودی است که اساساً بر نحوه عملکرد بلاک چین یا عملکردها و ویژگی هایی که ارائه می دهد تأثیر می گذارد. این شامل تغییرات در پروتکل اجماع، اصلاحاتی برای مسدود کردن قوانین اعتبارسنجی یا هر تغییری است که بر قابلیت همکاری برنامه‌های کاربردی با استفاده از اتریوم تأثیر می‌گذارد.

اینها ممکن است به شبکه مرتبط باشند، یا برای مثال استانداردهای توکن جدیدی را معرفی کنند.

در مواردی که اصلاحیه مورد بحث یک توسعه اصلی است (یعنی اصلاحیه ای که منجر به یک هارک فورک می شود) برای فعال کردن آن نیاز به اقدام خاصی توسط تیم توسعه هسته دارد. ما به زودی به آن باز خواهیم گشت.

Meta EIP

همچنین EIPهای فرآیندی در نظر گرفته می‌شوند، اینها عموماً تغییراتی در یکی از عناصر خارج از زنجیره اتریوم هستند، مانند رویه‌ها، فرآیندهای تصمیم‌گیری یا تغییرات در ابزارها یا محیط مورد استفاده در توسعه اتریوم.

اطلاعات EIP

یک EIP اطلاعاتی اطلاعات یا دستورالعمل هایی را در مورد یک نقطه معین به جامعه اتریوم ارائه می دهد. اما تغییری در شبکه پیشنهاد نمی کند، یا نیازی به پیاده سازی ندارد.

به طور خلاصه، EIP ها یا بر روی اصلاحات روی زنجیره مانند تغییرات در پروتکل یا استانداردهای توکن جدید متمرکز هستند (که مهم ترین آنها به معنای یک هارد فورک کامل برای بلاک چین است). آنها ممکن است به فرآیندهای خارج از زنجیره مربوط باشند. همچنین رویه‌های تصمیم‌گیری که باید توسط گره‌های شبکه پس از تأیید دنبال شود. اما به عملکرد خود بلاک چین اهمیت ندهید. یا ممکن است صرفاً دستورالعمل های مشاوره ای برای جامعه باشند. که نیازی به پذیرش یا اجرای فعالانه توسط جامعه حتی پس از نهایی شدن ندارند.

EIP ها چگونه پردازش می شوند؟

جزئیات نحوه در نظر گرفتن، بحث و بررسی و اجرای یک EIP به نوع پروپوزال آن بستگی دارد – بیایید اکنون با دقت بیشتری به آنها نگاه کنیم.

چه کسی EIPS جدید را در نظر می گیرد؟

مهم نیست که چه نوع پیشنهاد بهبود اتریوم، در جریان است. برخی از نهادهای کلیدی در فرآیند بررسی درگیر خواهند بود:

 • نویسنده/قهرمان EIP – این شخصی است که پیشنهاد را نوشته است و اکنون آن را برای بررسی ارائه می کند.
 • تیم ویراستاران اتریوم – همچنین به عنوان Cat Herders of Ethereum شناخته می شود، ویراستاران وظیفه دارند EIP ها را از نظر دقت فنی، املا و دستور زبان بررسی کنند. آن‌ها با نویسنده کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که طرح‌ها در قالب درستی هستند تا به مرحله بررسی انجمن در GitHub پیش بروند.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ساخت NFT چیست؟

تیم ویرایشگر (همه اعضای منتخب) متشکل از برخی از تیم توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، توسعه‌دهندگان سابق از پلتفرم‌های دیگر، و همچنین محققان و مهندسان نرم‌افزار است.

این افراد به دلیل دانش عمیقشان در مورد اتریوم و فضای بلاک چین ارزشمند هستند. از این رو، آنها در مجموع تأثیر قابل توجهی بر فرآیند EIP دارند.

 • تیم توسعه دهنده هسته اتریوم – تیم توسعه دهنده هسته توسعه دهندگان و محققان برجسته ای هستند که به طور فعال روی نرم افزار گره شبکه کار می کنند و صدای کلیدی در بحث های فنی پیرامون پیشنهادات جدید دارند.
 • انجمن اتریوم – کاربران نهایی بلاک چین اتریوم که می‌خواهند در آینده صدای خود را داشته باشند.

EIP های جدید چگونه پردازش می شوند؟

فرآیند تصویب برای EIP شباهت هایی به تصویب یک قانون جدید با مراحل مختلف بحث، اصلاح و بررسی دارد.
در حالی که بسته به اینکه آیا EIP یک پیشنهاد اصلی است یا نه، تغییراتی در این فرآیند وجود دارد. تمام EIP ها از یک فرآیند استاندارد پیروی می کنند که شامل مراحل زیر است:

 • پیش نویس
  این مرحله قبل از انتشار EIP در GitHub است. برای پذیرفته شدن در مخزن رسمی اتریوم در GitHub ابتدا باید خطاها را بررسی کرده و توسط یک ویرایشگر به درستی قالب بندی شود. این تضمین می کند که همه پیشنهادات یکنواخت هستند، منطقی فنی هستند، و طرحی واضح را ترسیم می کنند که جامعه قادر به ارزیابی عینی باشد. تنها پس از آن در GitHub برای بررسی گسترده تر منتشر می شود.
 • بازبینی
  در این مرحله، نویسنده یا قهرمان EIP، پیشنهاد منتشر شده را برای بررسی همتایان مناسب علامت گذاری می کند.
 • آخرین تماس
  هنگامی که یک EIP از طریق مراحل اولیه بررسی همتا پیشرفت کرد. سپس در انتظار بررسی توسط عموم مردم است. EIP ها باید حداقل دو هفته در این مرحله باقی بمانند تا به جامعه زمان کافی برای خواندن پیشنهاد، بررسی دقیق آن و بیان نظرات داده شود.

در این مرحله، پیشنهاد ممکن است در صورت لزوم برای بررسی بیشتر توسط نویسنده ارسال شود. از طرف دیگر، اگر پیشنهاد به مدت 6 ماه یا بیشتر در اینجا باقی بماند و در این مدت غیرفعال باشد، به “راکد” منتقل می شود، که آن را از بررسی تا تاریخ بعدی حذف می کند.

 • پایانی (غیر هسته ای)
  در مرحله نهایی EIP به استاندارد نهایی خود می رسد. بدون نیاز به تغییرات بیشتر قبل از پذیرش توسط جامعه.
 • نهایی (هسته ای)
  برای EIP های اصلی، مرحله دیگری فراتر از مرحله نهایی وجود دارد. با توجه به اینکه تیم Core Dev باید اصلاحیه ای را که اکنون تصویب شده در نرم افزار گره مشتری پیاده سازی کند تا فعال شود.

چرا EIP ها مهم هستند؟

EIP ها امکان سازگاری و بهبود در شبکه را فراهم می کنند. این به بلاک چین امکان انعطاف پذیری برای پاسخگویی به تقاضاهای در حال تغییر فضای بلاک چین را می دهد. علاوه بر این، آنها همکاری باز را از طریق ورودی های جامعه امکان پذیر می کنند.

EIP ها مهم هستند زیرا اتریوم را قادر می سازند انعطاف پذیر باشد و دائماً بهبود یابد و توسعه یابد. EIPها با ارسال همه پیشنهادها به یک جامعه دقیق و فرآیند بررسی همتایان، اطمینان حاصل می کنند که تغییرات در شبکه اتریوم کاملاً اندیشیده شده است و از پشتیبانی گسترده جامعه برخوردار است و کل فرآیند را فراگیر و در عین حال دقیق می کند.

حاکمیت اتریوم – نحوه مدیریت تغییرات پروتکل

شایان ذکر است که اکوسیستم بلاک چین مکانیسم های مختلفی برای ایجاد تغییرات در پروتکل های بلاک چین با درجات مختلف عدم تمرکز دارد.

تصمیم گیری بر روی زنجیره

برخی از بلاک چین‌های اخیر، از طریق تصمیم‌گیری در زنجیره، از حاکمیت جامعه غیرمتمرکز واقعاً استقبال می‌کنند. این از طریق توکن های حاکمیتی اجرا می شود.

در اینجا، تغییرات قبلاً به صورت کد نوشته شده‌اند و تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که پس از تأیید روی زنجیره پیاده‌سازی شوند.
توکن‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که بتوانند «رای‌ها» را در بلاک چین ثبت کنند و جامعه را قادر می‌سازند تا در مورد تغییرات و ارتقا به‌عنوان یک ارگانیسم غیرمتمرکز تصمیم بگیرند و آن‌ها را با اثرگذاری فوری اجرا کنند.
آیا می خواهید در پیشنهاد بهبود اتریوم شرکت کنید؟ مقداری ETH بخرید.  و آنها را در امن ترین کیف پول اتریوم نگه دارید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟

 در سایت بیت گرند  می‌توانید با اطمینان، خرید و فروش ارز دیجیتال  از حداقل 1000 دلار تتر به بالا تا هر مقدار که مد نظرتان هست .

از تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در صرافی بایننس را بدون نگرانی و بصورت امن انجام دهید.

ویژگیها :

 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و… در برابر ریال و دلار 
 • معاملات حجم بالا 
 • صرافی بین المللی با مجوز کارگزاری در ترکیه و امارات

پیشنهادهای کلیدی بهبود اتریوم (EIP)

برای اینکه دقیقاً چگونه از EIP ها استفاده می شود. – و تأثیری که داشته اند. – به شما نگاهی اجمالی به چند نمونه مهم از پیشنهاد بهبود اتریوم سال های اخیر بیندازیم.

NFTs

توکن‌های غیرقابل تعویض – بازاری رو به رشد با ارزش فعلی 3 میلیارد دلار – محصول فرآیند EIP بودند که EIP-721 در ابتدا مسئول ایجاد استاندارد جدید توکن بود.

هزینه های گاز Gas Fees

در همین حال، EIP-1559 اساساً ساختار کارمزد نحوه پردازش و اولویت بندی تراکنش های اتریوم را تغییر داد.
در زنجیره بلوکی که در آن هزینه های گاز منبع دائمی بحث است، این یک نمونه عالی از اصلاحیه قابل توجهی است که زندگی را به عنوان یک پیشنهاد بهبود ساده آغاز کرد.

ادغام - پیشنهاد بهبود اتریوم

شاید برجسته ترین نمونه از EIP ها در حال کار، Merge باشد که توسط EIP-3675 آغاز شد.
این پیشنهاد باعث شد که بلاک چین اتریوم از مکانیسم اجماع اثبات کار اصلی خود به سیستم اثبات سهام کم انرژی تر تغییر کند.
با هدف ایجاد مقیاس پذیری و کارایی بیشتر برای کل بلاک چین و اکوسیستم آن.

یک بلاک چین در حال تکامل برای یک سیستم در حال تکامل

همانطور که بلاک چین اتریوم به تکامل خود ادامه می دهد، پیشنهادات بهبود اتریوم نقشی حیاتی در شکل دادن به آینده آن و توانایی غلبه بر محدودیت های فعلی ایفا می کند.

آنها به جامعه اجازه می دهند تا شبکه را از طریق همکاری باز و درک دقیق نحوه عملکرد این فرآیند بهبود بخشد. همچنین در را برای هر کسی باز می‌گذارد که در این پیشرفت‌ها کمک کند: شما در واقع می‌توانید نظر خود را داشته باشید. EIP ها را بررسی کنید تا درباره نحوه ارتقای شبکه اتریوم بیشتر بدانید – حتی می توانید پیشنهاد خود را ارسال کنید.

اکنون می‌دانید که این فرآیند چگونه کار می‌کند، می‌توانید خودتان را ارسال کنید. شما هرگز نمی دانید، شما می توانید نویسنده فصل بعدی اتریوم باشید.