مقایسه کیف پول های سخت افزاری با کیف پول سرد: چه تفاوتی دارند؟

مقایسه کیف پول های سخت افزاری با کیف پول سرد: چه تفاوتی دارند؟

نکات کلیدی کیف پول های سخت افزاری با کیف پول سرد:
– کلیدهای خصوصی شما برای ارز دیجیتال شما بسیار مهم هستند. و نحوه ذخیره آنها برای ایمنی آنها بسیار مهم است.

– تهدیدات اصلی کلیدهای خصوصی شما هک هستند. که از طریق اتصال اینترنت ممکن می شوند. – به همین دلیل است که ذخیره سازی آفلاین برای کلیدهای شما بسیار مهم است.

– کیف پول های آفلاین دو نوع هستند. هنگام بررسی کیف پول های سرد در مقابل کیف پول های سخت افزاری، تفاوت های مهمی وجود دارد، و درک نحوه استقرار هر کدام برای امنیت شما بسیار مهم است.

یک کیف پول سخت افزاری که به صورت آنلاین فعال است هنوز با تهدیدات ناشی از تعاملات قراردادهای هوشمند روبرو است. – فقط یک کیف پول غیرفعال و واقعاً سرد کاملاً ایمن است.

مقایسه کیف پول سخت افزاری با کیف پول سرد

کیف پول سرد، کیف پول سخت افزاری -تفاوت این دو در چیست؟ در واقع، اینها دو چیز متفاوت، با ابزارهای مختلف و سطوح امنیتی متفاوت هستند.

و جالب ترین قسمت؟ هر دو می توانند در یک دستگاه لجر وجود داشته باشند. در اینجا توضیح می دهیم.

اگر دوست دارید با web3 تعامل داشته باشید. – شرکت در معاملات DeFi یا NFT – با یک قرارداد هوشمند با کیف پول رمزنگاری خود تعامل برقرار کرده اید. در واقع، برنامه های بلاک چین بر اساس قراردادهای هوشمند ساخته شده اند. با این حال، امضای قراردادها در بلاک چین دقیقاً همانطور که به نظر می رسد است. – شما با شرایط و ضوابط خاصی موافقت می کنید.

و اگر این کار را با کیف پولی انجام می‌دهید که دارای دارایی‌های ارزشمند است، ممکن است بخواهید دوباره آن را ارزیابی کنید.

ممکن است قبلاً بدانید که کیف پول‌های کریپتو مختلف، سطوح مختلفی از امنیت را ارائه می‌دهند.

برای مثال، کیف پول‌های نرم‌افزاری – آنهایی که به اینترنت متصل می‌شوند. – ذاتاً امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند، که کلیدهای خصوصی را آفلاین نگه می‌دارند. با این حال، آیا می دانستید که نحوه استفاده از کیف پول سخت افزاری بر امنیت آن تأثیر می گذارد؟

اما قبل از اینکه به آنجا برسیم، بیایید مهمترین سؤالات را بررسی کنیم. به عنوان مثال، مقایسه کیف پول های سخت افزاری با کیف پول سرد و آیا حتی تفاوتی بین این دو وجود دارد؟

کیف پول های سرد در مقابل کیف پول های سخت افزاری: تفاوت در چیست؟

کیف پول سرد نوعی کیف پول سخت افزاری است که بسیار ایمن است: هرگز با هیچ قرارداد هوشمند یا منبع خارجی ارتباط برقرار نمی کند.
این فقط دارایی ها را نگه می دارد و نقل و انتقالات را از کیف پول های دیگر شما به صورت رفت و برگشت انجام می دهد. از سوی دیگر، کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند حساب‌های مختلفی ایجاد کنند که می‌توانید یکی از آنها را به عنوان کیف پول سرد خود تعیین کنید.

اگر این برای شما منطقی نیست، بیایید به اصول اولیه برگردیم و کیف پول سرد در مقابل سخت افزار را با جزئیات توضیح دهیم.

پیشنهاد مطالعه : پیام تأیید کیف پول چیست؟

کیف پول سخت افزاری چیست؟

به زبان ساده، کیف پول سخت افزاری یک دستگاه فیزیکی است که کلیدهای خصوصی شما را در محیطی جدا از اتصال به اینترنت ذخیره می کند.
این مهم است، زیرا هر کسی که به کلیدهای خصوصی شما دسترسی دارد، به رمزارز شما دسترسی دارد.
به سادگی، نه اینترنت و نه رایانه شما از هک های آنلاین که بسیار رایج هستند در امان نیستند. برای اینکه کلیدهای خصوصی شما ایمن بمانند، باید آفلاین بمانند و این دقیقاً همان کاری است که کیف پول های سخت افزاری انجام می دهند.

یک کیف پول سخت افزاری همچنین به شما امکان می دهد معاملات را امضا کنید. به شما این امکان را می دهد تا با شبکه های مختلف بلاک چین تعامل داشته باشید. این در هنگام تعامل با پلتفرم های web3 ضروری است. برای دسترسی و تعامل با برنامه های بلاک چین و قراردادهای هوشمند، باید تراکنش ها را با کیف پول خود امضا کنید. کیف پول های سخت افزاری راهی برای تولید چندین آدرس بلاک چین ارائه می دهند که می توانند با قراردادهای جداگانه تعامل داشته باشند. این به شما امکان می دهد دارایی های خود را جدا کنید و فقط با کیف پول های خاص تراکنش ها را امضا کنید.

کیف پول سرد چیست؟

مانند تمام کیف پول های سخت افزاری، کیف پول سرد شما کلیدهای خصوصی شما را آفلاین نگه می دارد، به این معنی که از هکرهای آنلاین نیز در امان است.

اما این کیف پول در حفظ امنیت دارایی های شما نیز قدمی فراتر گذاشته است. یک کیف پول سرد هرگز با قراردادهای هوشمند تعامل ندارد.

به زبان ساده، کیف پول سرد یک کیف پول سخت افزاری است که برای کاوش در Web3 از آن استفاده نمی کنید.

تنها چیزی که یک کیف پول سرد با آن تعامل دارد کیف پول فروش فعال شما است. و تنها کاری که انجام می دهد انتقال و دریافت دارایی از آن آدرس است.

این ممکن است بسیار پیچیده به نظر برسد، اما در واقع، راه اندازی یک کیف پول سرد بسیار آسان است. در واقع برای راه اندازی کیف پول سرد به یک دستگاه سخت افزاری جدید نیاز ندارید. می توانید یک حساب جداگانه برای یک ارز خاص در دستگاه Ledger خود راه اندازی کنید و آن را به وضوح برچسب گذاری کنید. این حساب به عنوان کیف پول سرد شما عمل می کند. با استفاده از این روش، شما تعیین می کنید که آیا یک آدرس کیف پول خاص در لجر شما سرد خواهد بود یا خیر، با تصمیم گیری در مورد اینکه آیا معامله ای را با آن امضا می کنید (یا نمی خواهید).

فقط یک کیف پول سرد کاملاً غیر فعال امنیت مطلق را برای دارایی های شما فراهم می کند. بنابراین، این حساب ها برای جمع آوری دارایی های ارزشمند عالی هستند.

کیف پول سرد در مقابل کیف پول سخت افزاری: چرا مهم است؟

کیف پول‌های سخت‌افزاری از هک‌های آنلاین ایمن هستند، اما نمی‌توانند شما را از تعامل با قراردادهای مخرب، برقراری ارتباط با بازیگران بد یا کلاهبرداری‌های مهندسی اجتماعی بازدارند. برای توضیح، هر بار که معامله ای را امضا می کنید، شرایط و ضوابط آن را می پذیرید. بنابراین، اگر یک قرارداد مخرب با آدرسی حاوی رمزارزها و توکن‌های ارزشمند امضا کنید، کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید. هکر ممکن است بتواند سرمایه شما را تخلیه کند.

دلایل مختلفی وجود دارد که می توانید در نهایت چیزی را امضا کنید که نباید داشته باشید. به عنوان مثال، همه قراردادهای هوشمند را نمی توان به طور کامل در کیف پول سخت افزاری برای کاربران نمایش داد. در این حالت، شما مجبور هستید به جای آگاهی کامل از شرایط قرارداد، با تعامل بر اساس اعتماد موافقت کنید. سپس حتی اگر بتوانید جزئیات قرارداد را ببینید، همه نمی دانند که به دنبال چه چیزی باشند.

اگر می‌خواهید از آنچه امضا می‌کنید مطمئن شوید، راهنمای آکادمی لجر در مورد عملکردهای قرارداد هوشمند را بررسی کنید. تا زمانی که آنها را درک نکنید، گزینه خوب دیگر استفاده از Ledger Extension است. این ابزار قدرتمند قراردادهای هوشمند را به زبانی قابل خواندن برای انسان ترجمه می‌کند تا بدانید کدام دارایی‌ها را امضا می‌کنید.

اگرچه ابزارهای مختلفی برای کمک وجود دارد، امضای قراردادهای هوشمند برای کاربران Web3 اجتناب ناپذیر است و حتی با تجربه ترین کاربر Web3 نیز اشتباه می کند. بنابراین، ایمن ماندن فقط مربوط به آفلاین نگه داشتن کلیدهای شما نیست، بلکه اقداماتی را نیز انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که در صورت یا زمانی که تماس اشتباهی برقرار می کنید، قرار گرفتن در معرض شما به حداقل می رسد.

ایجاد یک حساب «کیف پول سرد» در دستگاه لجر خود و تنها استفاده از حساب‌های دیگر برای امضای تأییدیه‌ها، تضمین می‌کند که دارایی‌های ارزشمند خود را ایمن نگه دارید.

دارایی های خود را تفکیک کنید.

برای هر دارایی بلاک چین، می توانید چندین حساب جداگانه ایجاد کنید. هر یک از اینها منزوی است و تحت تأثیر اتفاقی که برای دیگران می افتد قرار نمی گیرد. نتیجه؟
اگر مرتکب اشتباه شوید و یک قرارداد هوشمند مخرب با کیف پول فعال Web3 خود امضا کنید، بقیه دارایی های شما در امان خواهند ماند.
برای جزئیات کامل در مورد نحوه تنظیم آن، مقاله آکادمی لجر را در مورد نحوه تفکیک دارایی های رمزنگاری بررسی کنید.

وقتی یک Ledger خریداری می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که کلیدهایتان همیشه آفلاین هستند، اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه مقدار از رمزارز شما در معرض خطر قرارداد هوشمند قرار دارد.
شما مسئول هستید و ما اینجا هستیم تا مطمئن شویم گزینه های خود را درک می کنید. امنیت این نیست که به بهترین ها امیدوار باشید – مهم این است که برای بدترین ها آماده باشید، مهم نیست چقدر مراقب باشید. با انجام این مراحل ساده، آزاد خواهید بود تا اکوسیستم دیجیتال را با کمترین نگرانی کشف کنید!

منبع ledger.com