راهنمای کامل کیف پول کریپتو برای مبتدیان در سال 2022

راهنمای کامل کیف پول کریپتو برای مبتدیان در سال 2022

راهنمای کامل کیف پول کریپتو برای مبتدیان در سال 2022

اگر در حال خواندن این مطلب هستید و می خواهید در مورد کیف پول کریپتو برای مبتدیان در سال 2022 بدانید، این راهنما برای شما مناسب است. این مقاله همه چیزهایی را که باید در مورد اهمیت و انواع مختلف کیف پول‌های کریپتو، نحوه عملکرد و نحوه انتخاب یکی از آنها بدانید، به شما می‌گوید.

کیف پول Crypto برای امنیت رمزارز شما بسیار مهم است. با تهدیدهای آنلاین دائمی هکرها، گذاشتن سکه های شما در صرافی ها می تواند انتخاب بسیار خطرناکی باشد، به خصوص اگر یک سرمایه گذار جدی باشید!

کیف پول کریپتو چیست؟

کیف پول کریپتو نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که به شما کمک می‌کند رمزارز خود را ایمن ذخیره کنید. به جای رها کردن رمزنگاری خود در صرافی هایی که در سرور صرافی اجرا می شوند، نگه داشتن کریپتو در کیف پول به شما این امکان را می دهد که حضانت کامل سکه های خود را داشته باشید.

هنگامی که برای اولین بار از کیف پول کریپتو استفاده می کنید، لازم است یک حساب جدید راه اندازی کنید. بسته به نام حساب و رمز عبور شما، کیف پول به صورت تصادفی کلید خصوصی و کلید عمومی شما را تولید می کند.

کلید خصوصی مهمترین چیز در کیف پول است. این مجموعه از اعداد و حروف چیزی است که به شما امکان می دهد به کیف پول خود دسترسی داشته باشید.
این فقط برای حسابی که ایجاد کرده اید منحصر به فرد است و اگر آن را گم کنید، دسترسی به کیف پول خود را نیز از دست خواهید داد.
برای آسان کردن به خاطر سپردن، کیف پول به شما کمک می کند تا کلیدهای خصوصی خود را از مجموعه ای از حروف و اعداد تصادفی به مجموعه ای از کلمات تبدیل کنید. این مجموعه کلمات را بذر بازیابی (یا یادگاری) می نامند، همانطور که از نام آن پیداست، می توانید از دانه ریکاوری به عنوان پشتیبان کیف پول خود استفاده کنید.
کلید خصوصی باید به هر قیمتی خصوصی نگه داشته شود. اگر شخصی کلید خصوصی شما را دزدید، می تواند از آن برای دسترسی به کیف پول شما استفاده کند.

پیشنهاد مطالعه : کریپتو SWAP در لجر لایو

کلید عمومی اهمیت کمتری دارد. این مجموعه دیگری از حروف و اعداد است که قرار است عمومی شود.
هر کسی که بخواهد رمزنگاری شما را انتقال دهد، کلید عمومی شما را در کیف پول خود وارد می کند و رمز ارز به شما هدایت می شود.
کلید عمومی را می توان به عنوان آدرس کیف پول نیز نامید. این به کیف پول های دیگر کمک می کند تا حساب شما را شناسایی کرده و رمزنگاری شما را به درستی انتقال دهند.

انواع مختلف کیف پول کریپتو

کیف پول‌های کریپتو به اشکال مختلفی عرضه می‌شوند – به عنوان نرم‌افزار رایانه‌ای، به‌عنوان یک APP یا به‌عنوان سخت‌افزار خاص.
کیف پول های نرم افزاری و APP به عنوان کیف پول HOT شناخته می شوند.
استفاده از آنها آسان است و معمولا رایگان هستند. با این حال، از آنجا که آنها بر روی رایانه ها و تلفن های هوشمندی که بیشتر اوقات آنلاین هستند نصب می شوند، در معرض هک قرار می گیرند.
برای جلوگیری از هر گونه هک، کیف پول‌های سخت‌افزاری ساخته شده‌اند تا امن‌ترین محافظت را به کریپتو بدهند.
این کیف پول‌های سخت‌افزاری دستگاه‌هایی هستند که همیشه آفلاین هستند و با یک دستگاه آنلاین دیگر به عنوان یک پروکسی برای کمک به انتقال رمزنگاری کار می‌کنند. در حالی که کیف پول سخت افزاری آفلاین است، هیچ راهی برای حمله هکرها وجود ندارد.

کیف پول های داغ

مزایا:

 •  استفاده آسان و رایگان.
 •  تنظیم آسان و همیشه در گوشی هوشمند یا رایانه شما قابل دسترسی است.

معایب:

 •  همیشه آنلاین است. اگر هدف یک هکر قرار بگیرید، آنها به راحتی می توانند شما را از راه دور هک کنند.
 • گوشی های هوشمند ممکن است به سرقت رفته و هک شوند.

کیف پول سرد

جوانب مثبت کیف پول کریپتو سرد:

 • دستگاه ها به طور ویژه برای ذخیره ارزهای دیجیتال طراحی شده اند که دارای ویژگی های امنیتی بسیاری هستند.
 • همیشه آفلاین باشید تا هکرها نتوانند رمزنگاری شما را از راه دور بدزدند.
 • همراه با چندین روش احراز هویت برای افزایش امنیت.
 •  برخی از برندها مانند ELLIPAL دارای محافظ ضد دستکاری برای محافظت در برابر حملات آفلاین نیز هستند.

معایب:

 • گاهی اوقات استفاده و عادت کردن مشکل است
 • مجانی نیست. نیاز به خرید دارد.
 •  تراکنش‌ها تنها زمانی انجام می‌شوند که با برنامه یا نرم‌افزار جفت‌سازی کیف پول استفاده شود.

استفاده از کیف پول سرد و گرم چقدر آسان است؟

مردم معمولاً این تصور غلط را دارند که استفاده از کیف پول ها سخت است و باعث می شود بهترین زمان برای معامله را از دست بدهند، بنابراین بیشتر ارزهای دیجیتال خود را در صرافی ها رها می کنند.
با این حال، ابتدا باید درک کرد که کیف پول ها به دلایلی متفاوت از صرافی ها ساخته می شوند.

کیف پول ها برای ایمن نگه داشتن ارزهای دیجیتال ساخته شده اند زیرا ذخیره آن در صرافی ها امن نیست. افرادی که این را درک می‌کنند و می‌خواهند رمزنگاری را برای منافع بلندمدت ذخیره کنند، رمزنگاری خود را در کیف پول ذخیره می‌کنند. آنها بر تجارت تمرکز نمی کنند.

از سوی دیگر، افرادی که روزانه معامله می کنند از کیف پول استفاده نمی کنند زیرا باعث کاهش سرعت آنها می شود. معامله مستقیم در صرافی ها سریع است و قیمت خوبی به آنها می دهد.
بهترین معامله‌گران همیشه ریسک‌های خود را با نگه‌داشتن اکثر ارزهای دیجیتال خود در کیف‌پول‌ها در حالی که صندوق دیگری در مبادلات امروزی دارند، پخش می‌کنند.

اگر شما فردی هستید که به دنبال ذخیره ارزهای رمزنگاری شده درازمدت و نه تجارت روزانه هستید، کیف پول ها ابزارهای ضروری برای شما هستند. کیف پول های داغ بسیار ساده و آسان برای یادگیری هستند. آنها عمدتاً برنامه های موبایل یا نرم افزارهای رایانه ای ساده طراحی شده اند که می توانید در چند دقیقه یاد بگیرید و به آنها مسلط شوید.

از سوی دیگر، کیف پول‌های سرد ممکن است برای عادت کردن نیاز به زمان داشته باشند. با این وجود، همه آنها به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها تا حد امکان آسان باشد، بنابراین در بیشتر مواقع، افراد در تسلط بر کیف پول های سرد مشکلی نخواهند داشت.

نتیجه راهنمای کامل کیف پول کریپتو

کیف پول کریپتو ابزارهای ضروری هستند. که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کریپتو در سراسر جهان از آنها برای ذخیره امن و بدون خطر ارزهای دیجیتال خود استفاده می‌کنند. دو نوع کیف پول رمزنگاری شامل کیف پول داغ و کیف پول سرد است.

کیف‌پول‌های داغ اغلب برنامه‌های موبایل یا نرم‌افزارهای رایانه‌ای هستند که می‌توانید آزادانه و بدون هزینه آن‌ها را دانلود کنید تا به ذخیره امن رمزنگاری خود در تلفن هوشمند یا رایانه کمک کنند. کیف پول سرد دستگاه های سخت افزاری هستند که به طور ویژه برای ذخیره و ایمن سازی رمزارز طراحی شده اند. از آنجایی که کیف پول های سرد همیشه 100% آفلاین هستند، بسیار امن تر از کیف پول های داغ هستند.

کیف پول‌های کریپتو برای معامله‌گرانی که می‌خواهند در بلندمدت سرمایه‌گذاری خود را حفظ کنند، مناسب هستند. برای افرادی که فقط می خواهند تجارت روزانه داشته باشند مناسب نیست. با این وجود، هر دو کیف پول سرد و گرم به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها آسان باشد و اکثر مردم می توانند در عرض یک روز بر آنها مسلط شوند.

منبع www.ellipal.com