آموزش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول لجر (Ledger)

انتقال ارز دیجیتال از صرافی به لجر

آموزش انتقال ارز دیجیتال به کیف پول لجر (Ledger)

انتقال ارز از صرافی به لجر Ledger  nano  محلی امن برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال (انتقال اتریوم با  برنامه Ledger Live )

تعجب می کنید که  انتقال ارز دیجیتال، به چه معناست و آیا باید آن را در نظر بگیرید؟ در ادامه بخوانید – در اینجا به طور کامل توضیح می دهیم.

اگرچه صرافی‌های ارزهای دیجیتال به سیستم‌های امنیتی خود اهمیت زیادی می‌دهند. و همیشه در تلاش هستند تا محیط‌های امنی برای تراکنش‌ها ایجاد کنند، اما خطرات سرقت و هک همیشه وجود دارد. دارندگان ارزهای دیجیتال با انتقال سکه‌های خود به کیف پول سخت‌افزاری، می‌توانند از این خطرات اجتناب کنند. و در عین حال مالکیت کامل دارایی‌های خود را نیز در دست بگیرند.

چرا انتقال ارز از صرافی به لجر ؟

“نه کلیدهای شما، نه رمزنگاری شما!” شاید قبلاً این را شنیده باشید. و ممکن است متوجه منظور آن نشده باشید.

کار با “کلیدها” چیست؟ این کلیدها، کلیدهای خصوصی کیف پول ارز دیجیتال شما هستند. و “دروازه بانان” دارایی های رمزنگاری شما هستند.

صرافی‌ها کلیدهای خصوصی شما را در سرورهای خود ذخیره می‌کنند. که فرصت‌های خوبی را برای بدخواهانِ مخرب باز می‌کند. تا دست حریص خود را بر روی ارز دیجیتال شما دراز کنند.

بنابراین، چگونه می توانید ایمن بمانید؟ ما بهترین راه را برای انتقال سکه های خود و رساندن آنها به کیف پول سرد، به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا کنترل و مدیریتِ شخصی برای دارندگان رمزارز مهم است؟

در حالی که خرید رمزنگاری در صرافی‌ها و انتقال وجه بین حساب‌هایتان همیشه ایده خوبی است، ذخیره طولانی‌مدت دارایی‌های رمزنگاری شما در صرافی‌ها می‌تواند خطر بسیار بزرگی برای هر دارنده ارز دیجیتال باشد.

نگه داری ارز در صرافی چه خطری دارد؟

همه اینها به کلیدهای خصوصی مربوط می شود. این کلیدهای خصوصی که ما در مورد آنها صحبت می کنیم چیست؟
آنها کلیدهایی هستند، که به شما امکان می دهند نگهبانی دارایی های رمزنگاری خود را حفظ کنید.

مانندِ صندوق پستی . صندوق پست شما کلید عمومی است. – پستچی می تواند نامه شما را در آن قرار دهد. اما شما تنها کسی هستید که می توانید نامه را با کلید خود، “کلید خصوصی” خارج کنید.

در صرافی از ایمیل خود با هر نوع احراز هویت دو عاملی استفاده می کنید. با این حال، هنگام ذخیره در صرافی، صرافی مالکیت کلیدهای خصوصی شما را حفظ می کند. این اساساً به این معنی است که شما نگهبانی دارایی های رمزنگاری خود را به صرافی سپرده اید.

این چه معنایی برای شما دارد؟

این بدان معناست که در صورت هک شدن صرافی، حساب شما آسیب پذیر خواهد شد. زیرا صرافی به جای شما کنترل کلیدهای خصوصی، را در دست دارد. 

اما این می تواند ناامید کننده باشد.

با نظارت شدید، صرافی‌ها می‌توانند شما را از جابجایی آزادانه دارایی‌هایتان منع کنند، زیرا از نظر فنی مالک آن‌ها نیستید! و یک نکته منفی بسیار خسته کننده دیگر را فراموش نکنیم – در زمان اوج فعالیت بازار، صرافی ها به راحتی به دلیل پایگاه های داده متمرکز خراب می شوند.

و علاوه بر این، به دلیل اکنترل صرافی بر کلیدهای شما، عدم تمرکز، که اصول اصلی رمزارز است،در صرافی ها رعایت نمی شود.

انتقال ارز از صرافی به لجر بصورت امن

به منظور انتقال امنِ دارایی های خود ، ابتدا باید یک محیط امن برای انتقال آنها ایجاد کنید.

محیط ایمن برای ذخیره سازی ارز دیجیتال

  • امن‌ترین راه برای ذخیره دارایی‌های رمزنگاری شده، روی کیف پول سخت‌افزاری مانند لجر است، جایی که کلیدهای خصوصی شما به‌صورت آفلاین در خود دستگاه ذخیره می‌شوند. و خطرات مربوط به ذخیره‌سازی آنلاین کلیدهای شما را از بین می‌برند.
  • Ledger Nanos S یا Ledger Nano X هر دو گزینه های مناسبی برای کمک به شما در شروع این کار هستند. راه‌اندازی آن‌ها همراه با برنامه Ledger Live آسان است و امن‌ترین و کاربرپسندترین محیط را برای سکه‌های رمزنگاری شما فراهم می‌کند.
  • هنگامی که راه اندازی کیف پول سرد شما کامل شد، می توانید فرآیند انتقال ارز را شروع کنید. فکر نکنید که این چیزی دشوار یا “دور از دسترس” است. عملکرد آن مانند هر نوع انتقال ارز دیجیتال است.
  • فرض کنید می خواهید اتریوم خود را از کیف پول بایننس به لجر منتقل کنید. شما به برنامه اتریوم در Ledger Live و یک حساب اتریوم در دستگاه نیاز دارید. برنامه را به عنوان چیزی در نظر بگیرید که به شما امکان ارسال و دریافت یک ارز دیجیتال خاص را می دهد، در حالی که خود حساب چیزی است که به شما امکان می دهد آن را ذخیره و ایمن کنید.

مراحل انتقال ارز از صرافی به لجر

  1. برنامه Ledger Live را باز کرده و برنامه Ethereum را نصب کنید.
انتقال ارز از صرافی به لجر Ledger  nano  محلی امن برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال (انتقال اتریوم با  برنامه Ledger Live )

2. وقتی این کار را انجام دادید، یک کادر گفتگوی آبی باز می‌بینید. که از شما می‌خواهد حساب اتریوم خود را روی نانو اضافه کنید.

انتقال ارز از صرافی به لجر Ledger  nano  محلی امن برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال (انتقال اتریوم با  برنامه Ledger Live )

3. روی Manage My Accounts کلیک کنید و هر دو دکمه را روی دستگاه خود به طور همزمان فشار دهید. تا برنامه اتریوم در دستگاه باز شود. پس از انجام این کار، همگام سازی حساب را در Ledger Live خواهید دید.

انتقال ارز از صرافی به لجر Ledger  nano  محلی امن برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال (انتقال اتریوم با  برنامه Ledger Live )
انتقال ارز از صرافی به لجر Ledger  nano  محلی امن برای ذخیره و مدیریت ارز دیجیتال (انتقال اتریوم با  برنامه Ledger Live )

4. پس از اینکه حساب را با موفقیت اضافه کردید، روی «Done» کلیک کنید تا به داشبورد خود بازگردید.

5. از داشبورد، روی «دریافت Receive » در سمت چپ کلیک کنید. و دستورات را دنبال کنید. تا آدرس دریافتی منحصر به فرد خود را ایجاد کنید.

6. پس از کلیک بر روی ادامه، آدرس خود را روی صفحه نمایش خود مشاهده خواهید کرد، با یک فرمان برای تأیید آدرس با نگاه کردن به صفحه نمایش قابل اعتماد Nano.

NB. مطمئن شوید که اکنون آدرس روی کلیپ برد خود را کپی کرده اید، این آدرسی است که برای انتقال سکه های خود از کیف پول صرافی استفاده می کنید.

برای تأیید آدرس روی صفحه، روی Nano خود به سمت راست حرکت کنید – اگر آدرس روی صفحه رایانه با آنچه در صفحه نمایش قابل اعتماد نانو نشان داده شده است مطابقت دارد، می توانید روی «تأیید» ضربه بزنید.

7. خوب پس اکنون آدرس خود را ایجاد، تأیید و کپی کرده اید. اکنون، به سادگی وارد حساب صرافی خود شوید و به صفحه برداشت بروید، جایی که می توانید آدرس خود را بچسبانید و از آن برای انتقال وجه به حساب لجر خود استفاده کنید.

8. در نهایت، درخواست تراکنش را با پلتفرم صرافی از طریق احراز هویت دو مرحله‌ای در تلفن همراه یا ایمیل و VOILA تأیید کنید. – اتریوم شما اکنون به امنیت دستگاه Ledger شما منتقل شده است!

ارز دیجیتال خود را با Ledger ذخیره، مدیریت و رشد دهید.

انتقال ارز از صرافی به لجر

هنگامی که دارایی های خود را به یک کیف پول لجر منتقل می کنید. نه تنها آنها را به ایمنی منتقل می کنید، بلکه کنترل و مالکیت کامل آنها را نیز به دست می آورید. هیچ کس جز شما دسترسی و کنترلی روی رمزارزهایی که مالک آن هستید، ندارد.

بنابراین تبریک می گویم! اکنون به معنای واقعیِ کلمه، رمزارز خود را ذخیره کرده اید.

فراتر از جنبه امنیتی، Ledger Nano به همراه برنامه Ledger Live همه نیازهای رمزنگاری شما را فراهم می کند، مانند خرید، فروش، استیکینگ یا دسترسی به طیف گسترده ای از dApps.

این فقط در مورد انتقال ارزِ شما نیست، بلکه در مورد ایمن نگه داشتن آن و تحت کنترل کامل شما است. در حالی که ممکن است صرافی‌ها هنگام خرید دارایی‌های کریپتو مختلف، گزینه‌هایی را در اختیار شما قرار دهند، اما حفظ امنیت و در اختیار داشتن آن‌ها باید در بالاترین حد خود باشد.

در حالی که دنیای مالی جدید کریپتو ممکن است ترسناک باشد و ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد، اطمینان از امنیت، باید اولویت و مسئولیت شماره یک شما به عنوان صاحب ارز دیجیتال باشد.

منبع ledger academy