نحوه ی ورود به حراج پاراچین های پولکادات

نحوه ی ورود به حراج پاراچین های پولکادات

نکات کلیدی حراج پاراچین های پولکادات:
— Polkadot یک بلاک چین نسل سوم است که برای میزبانی از چندین بلاک چین مجزا در یک شبکه طراحی شده است و به آنها امکان می دهد قابلیت همکاری داشته باشند.

– پاراچین یک بلاک چین موازی از زنجیره رله مرکزی پولکادوت است. می‌تواند میزبان پروژه‌های بلاک چین باشد و به آن‌ها اجازه می‌دهد قوانین و مشخصات خود را برنامه‌ریزی کنند و در عین حال از امنیت ارائه شده توسط زنجیره رله اصلی لذت ببرند.

– برای اشغال یک اسلات پاراچین، پروژه‌ها باید با پیشنهاد بالاترین مقدار DOT در مزایده برنده شوند.

– وام‌های جمعی می‌بینند که این DOT از جامعه گسترده‌تر منشأ می‌گیرد و به آنها امکان می‌دهد در ازای دریافت پاداش، DOT خود را در حراج پروژه مشارکت دهند.

– و در اینجا، نحوه انجام این کار را با نانو شما توضیح می دهیم.

دقیقا پولکادوت چیست؟

Polkadot یکی از داغ ترین موضوعات Web3 است، به خصوص وقتی صحبت از قابلیت همکاری و فناوری چند زنجیره ای می شود.

چشم انداز پشت پولکادوت بسیار ساده است. – مبارزه با خطر “حداکثر گرایی زنجیره ای”. به عبارت دیگر، ارائه جایگزینی برای این ایده که یک بلاک چین به تنهایی می تواند بر فضا تسلط داشته باشد. Polkadot با ارائه شبکه ای که به پلتفرم های متعدد اجازه می دهد با هم ارتباط برقرار کنند، تراکنش کنند و پیشرفت کنند، به این مهم دست می یابد. همانطور که گاوین وود (خالق پولکادات) می گوید:

پولکادوت، از برخی جهات، بزرگترین شرط در این اکوسیستم در برابر حداکثر گرایی زنجیره ای است. من سعی می‌کنم مردم را متقاعد کنم که این واقعاً برنامه خوبی نیست که بر حمایت از یک برنده بیش از دیگران تمرکز کنیم.»

هدف یک شبکه چند زنجیره ای مانند Polkadot پرداختن به رویکرد “همه تخم مرغ ها در یک سبد” در بلاک چین است، و این چندین مزیت برای این فضا دارد.

مزایای پاراچین پولکادوت

استفاده از یکی از پاراچین های Polkadot درهای بسیار باورنکردنی را برای پروژه ها و کاربران به طور یکسان باز می کند، اما در حال حاضر اجازه دهید نگاهی به موضوعات کلیدی بیندازیم.

مقیاس پذیری بیشتر

اگر در بلاک چین تازه کار نباشید، احتمالاً از قبل می دانید که مقیاس پذیری یک مسئله ی تعیین کننده برای صنعت و همچنین سرنوشت شبکه های فردی است.

بیشتر شبکه های بلاک چین از ازدحام و ترافیک رنج می برند، زیرا آنها فقط می توانند تعداد محدودی از تراکنش ها را در ثانیه انجام دهند. این بر توانایی آنها برای مدیریت پذیرش در مقیاس گسترده و بنابراین کاربرد کلی آنها برای افراد عادی چه در حال حاضر و چه در آینده تأثیر می گذارد.

یک شبکه چند زنجیره ای (مانند پولکادوت) برای کاهش این موضوع وجود دارد. معماری آن اجازه می دهد تا چندین شبکه بلاک چین متمایز به طور موازی کار کنند و از زنجیره اصلی آن (زنجیره رله) به عنوان زیرساخت امنیتی زیربنایی استفاده کنند. این مانند نقل مکان به یک خانه مبله است که دارای امنیت پیشرفته و امکان گسترش و اضافه کردن قطعات به دلخواه شماست.

و با استفاده از پاراچین های متعدد برای میزبانی پروژه های مختلف، بار تراکنش پخش می شود تا امکان انجام تراکنش های سریع و ایمن در زنجیره های مختلف فراهم شود. یک جاده اصلی را در نظر بگیرید که جاده های مختلفی موازی با آن هستند، اما همچنان به آن متصل هستند. خطوط بیشتر به این معنی است که اتومبیل‌های بیشتری می‌توانند همزمان بدون گیرکردن در جاده‌ها در جاده قرار بگیرند، ازدحام کاهش می‌یابد و جریان روان‌سازی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه : تبدیل bnb به smart chain در safepal

شبکه های قابل برنامه ریزی

طراحی پاراچین انعطاف پذیر Polkadot به این معنی است که پروژه ها می توانند یک شبکه عمومی یا خصوصی باشند و رمز ارزهای رمزنگاری شده بومی و روش حاکمیت خود را انتخاب کنند، در حالی که از امنیت و انعطاف پذیری شبکه Polkadot بهره مند شوند.

هر پروژه بلاک چین می تواند طرح خود را ایجاد کند و از خط برای اجرای پروژه استفاده کند در حالی که همچنان به بلاک چین اصلی (معروف به زنجیره رله) متصل است.

قابلیت همکاری یکپارچه

و در آخر، بیایید به پیشنهاد اصلی پولکادوت بپردازیم: جهانی از زنجیره‌های بلوکی که می‌توانند با هم کار کنند. زنجیره رله مرکزی Polkadot به نقاط بین بلاک چین های بومی مختلف خود می پیوندد و آنها را قادر می سازد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر، بلاک چین‌های درون شبکه (و پروژه‌های آن‌ها) قابلیت تعامل دارند.

برای در نظر گرفتن این موضوع، قابلیت همکاری ویژگی کلیدی اکوسیستم DeFi مبتنی بر اتریوم است که کاربران را قادر می‌سازد تا از توکن‌های مبتنی بر اتریوم خود در پلتفرم‌های سراسر اکوسیستم استفاده کنند. اما منحصراً برای اتریوم است.

این سطح از کاربرد را تصور کنید – اما برای چندین بلاک چین مختلف که همه با یکدیگر کار می کنند. این بزرگترین مزیتی است که Polkadot به میز ارائه می کند و دلیل طبقه بندی آن به عنوان بلاک چین نسل سوم است.

رفتن، رفتن، رفت! حراج پاراچین های پولکادات

بنابراین اکنون مزایای Polkadot را بررسی کرده‌ایم، بیایید در مورد اینکه چگونه می‌توانید شخصاً درگیر شوید و از پروژه‌های جدید در شبکه حمایت کنید صحبت کنیم.

پاراچین چگونه کار می کند؟

بنابراین اکنون مزایای Polkadot را بررسی کرده‌ایم، بیایید در مورد اینکه چگونه می‌توانید شخصاً درگیر شوید و از پروژه‌های جدید در شبکه حمایت کنید صحبت کنیم.

اگر بتوانید شبکه پولکادوت را تجسم کنید، یک زنجیره اصلی (زنجیره رله) و چندین زنجیره کوچکتر (پاراچین) را خواهید دید. زنجیره رله امنیت زیربنایی شبکه Polkadot را کنترل می‌کند (مثلاً یک بلاک چین لایه 1) در حالی که پاراچین‌های اطراف را می‌توان توسط پروژه‌های مختلفی اشغال کرد، که همه از امنیت زنجیره اصلی بهره می‌برند.
در حالی که با قوانین و عملکردهای سفارشی برنامه ریزی شده است.

می‌توانید این پاراچین‌ها را به‌عنوان «بلاک‌چین‌های اجاره‌ای» املاک و مستغلات اصلی در نظر بگیرید. برای اینکه پروژه ای بتواند یکی از جایگاه های پاراچین پولکادوت را اشغال کند و از امنیت ارائه شده توسط آن ها بهره مند شود، ابتدا باید در یک حراج پاراچین برنده شود.

حراج پاراچین های پولکادات چیست؟

اگر پروژه ای بخواهد بخشی از شبکه باشد، باید پیشنهادی را با استفاده از ارز بومی Polkadot (DOT) به زنجیره رله ارسال کند: پیشنهاد برنده شکاف را دریافت می کند. به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، درست است؟ این است!

حراج های پاراچین به عنوان حراج شمع فروخته می شود، روشی که در دهه 1600 استفاده می شد، زمانی که یک شمع واقعی استفاده می شد.
ایده ساده است. – هنگامی که شمع سوخت، حراج بسته شد.
این بدان معنی است که یک پایان تصادفی برای حراج وجود دارد. و پیشنهاد برنده می تواند در هر زمانی ارائه شود. با حراج های پاراچین، برنده زمانی مشخص می شود که شمع (ضرب المثل) خاموش شود.

DOT که مناقصه شد برای تضمین شکاف برای مدت زمان معین (به عنوان اجاره) می رود.
و اگر پیشنهاد برنده نشد، DOT تیم پروژه به آنها برگردانده می‌شود. – آنها همیشه می‌توانند دوباره تلاش کنند. (از آنجایی که مزایده‌ها به طور مداوم انجام می‌شوند).

Crowdloans: به شما امکان می دهد از یک پروژه حمایت کنید.

بنابراین اکنون مزایای Polkadot را بررسی کرده‌ایم، بیایید در مورد اینکه چگونه می‌توانید شخصاً درگیر شوید و از پروژه‌های جدید در شبکه حمایت کنید صحبت کنیم.

اما گزینه‌های پروژه‌هایی که امیدوارند پاراچین خود را بسته‌بندی کنند به همین جا ختم نمی‌شود – به جای افزایش سرمایه مورد نیاز برای حراج در داخل، تیم‌های پروژه می‌توانند DOT را نیز از جامعه خود تامین کنند. به این قرضه جمعی می گویند – و برای من و شما، اینجاست که همه چیز خیلی خوب می شود.

Crowdloan به افراد عادی اجازه می دهد تا با مشارکت DOT خود در حراج پاراچین، از یک پروژه حمایت کنند. این بدان معناست که کاربران مشارکت فعالی در پروژه ها دارند و فرهنگ مبتنی بر جامعه سازی را ایجاد می کنند.

همچنین مستلزم پرداخت هزینه است. برای وام دادن به DOT پاداش هایی وجود دارد، از پرداخت توکن اصلی پروژه پس از یک زمان مشخص، تا دسترسی ویژه به امتیازات و عملکردهای خاص شبکه آنها.

درگیر شدن: نحوه شرکت در Crowdloan

اگر عضوی از تیم پروژه نیستید اما می‌خواهید بخشی از توسعه آن باشید، وام‌های جمعی یک گزینه عالی هستند. در مرحله اول، شما می توانید در حمایت از یک شبکه و کمک به موفقیت یک پروژه شرکت کنید. ثانیا، شما ثبت نام می کنید تا از جوایز تعیین شده توسط پروژه بهره مند شوید!

پس بیایید ببینیم همه چیز چگونه انجام می شود؟

شروع کنید...حراج پاراچین های پولکادات

قبل از شروع خواندن، باید مطمئن شوید که Polkadot.JS را راه‌اندازی کرده‌اید، که برنامه را قادر می‌سازد به حساب‌های DOT در لجر شما دسترسی داشته باشد و با آنها کار کند.

برای شرکت در وام جمعی، باید از برنامه Polkadot نسخه 12.92.3.1 استفاده کنید. Crowdloans فقط در به روزترین نسخه برنامه در دسترس است، به همین دلیل است که اطمینان از اینکه از همان ابتدا از برنامه صحیح استفاده می کنید بسیار مهم است.

به Crowdloans بروید.

از اینجا به تب Network رفته و گزینه Parachain را از منوی کشویی انتخاب کنید. این شما را به صفحه‌ای می‌آورد که تمام پاراچین‌هایی که در حال حاضر در Polkadot فعال هستند را نشان می‌دهد. از اینجا به بخش Crowdloan می‌روید، جایی که همه حراج‌های وام‌های جمعی فعال را به همراه تاریخ پایان آن‌ها و جزئیات کلیدی مانند اهداف جمع‌آوری سرمایه، پاداش‌ها و مدت اجاره پیشنهادی مشاهده می‌کنید.

شایان ذکر است که همه وام‌هایی که می‌توانید مشاهده کنید، گزینه‌ای از Ledger Nano نیستند. به این دلیل است که برای دریافت جوایز خود از یک وام جمعی خاص، برنامه رسمی پاراچین آن باید در Ledger Live یکپارچه شود. بدون این، هیچ راهی برای ارسال آدرس خود برای دریافت نشانه های پاداش نخواهید داشت.

بنابراین قبل از اینکه کاری انجام دهید، این باید زمانی باشد که بررسی می کنید وام جمعی مورد علاقه خود برنامه خود را در Ledger Live دارد.
می توانید این کار را با مراجعه به بخش مدیریت برنامه انجام دهید،
و جستجو در کاتالوگ برنامه لجر لایو.

Crowdloan را انتخاب کنید.

هنگامی که انتخاب کردید از چه وام‌هایی حمایت کنید، می‌توانید روی «مشارکت» “contribute”در سمت راست صفحه کلیک کنید، که پنجره‌ای را باز می‌کند که برای مدیریت کمک‌های مالی شما تعیین شده است.

در اینجا، دقیقاً میزان مشارکت را تعیین می‌کنید و تراکنش را روی صفحه تأیید می‌کنید. سپس جزئیات تراکنش در دستگاه نانو شما نشان داده می‌شود و از شما خواسته می‌شود که آن را در اینجا نیز تأیید کنید. پس از انجام این کار، DOT شما به صندوق کمک شده است!

حالا چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که مشارکت خود را در وام انتخابی خود انجام دادید، مرحله بعدی منتظر است تا ببیند آیا در حراج برنده می شود یا خیر. اگر اینطور نباشد، وجوه اوراق قرضه شما مستقیماً به شما بازگردانده می شود. از سوی دیگر، اگر پروژه شما برنده مزایده خود شود، طبق شرایط پروژه (و با توجه به زمان بندی آن) پاداش دریافت خواهید کرد.

شایان ذکر است که تا زمانی که برنامه مربوطه در Ledger Live نصب نشود، نمی‌توانید آن پاداش‌ها را بازیابی کنید.
به عبارت دیگر، اگر وجوهی را به پروژه OmniBTC متصل کرده باشید و در حراج برنده شود،
تا زمانی که برنامه OmniBTC در برنامه Ledger Live نصب نشود، نمی توانید آنها را دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه : نحوه ساخت NFT چیست؟

پاراچین با امنیت و فراتر از آن

اگر واگذاری DOT خود به پروژه‌ای که به کمک وام‌های جمعی نیاز دارد، از همه مهم‌تر است،
کمک به تامین مالی یک پروژه نوآورانه یک گام هیجان انگیز است و شما با یک پیشنهاد مرتب برای مشارکت خود پاداش دریافت خواهید کرد!

به یاد داشته باشید، تأثیر کلی پاراچین‌ها برای کل بازار فواید زیادی دارد. این پاراچین ها را برای ارائه روشی برای افراد و جوامع برای حمایت از پروژه ها ارائه می دهد، در حالی که پروژه ها را برای کار و تعامل با یکدیگر تشویق می کند.
عادی سازی این سطح از قابلیت همکاری در فضای رمزنگاری، انتظارات مردم را در آینده تحت تأثیر قرار می دهد، و به کل صنعت کمک می کند تا پیشرفت کند، نه به ذکر است که اجازه می دهد پروژه های جدید و هیجان انگیز بالا بیایند و مشارکت خود را انجام دهند. و این یک پیروزی بزرگ برای همه افراد درگیر است.

منبع   Ledger