چگونه بهترین کیف پول کریپتو را انتخاب کنیم ؟

چگونه بهترین کیف پول کریپتو را انتخاب کنیم ؟

چگونه بهترین کیف پول کریپتو را انتخاب کنیم ؟

کیف پول Bitcoin.com هنگامی که اولین دارایی رمزنگاری خود را مانند بیت کوین خریداری می کنید، باید تصمیم بگیرید که آن را در کجا قرار دهید.
کیف پول کریپتو نه تنها به عنوان یک انبار دیجیتال فوق امن عمل می کند، بلکه به عنوان اپلیکیشنی که برای مدیریت ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال خود استفاده می کنید نیز عمل می کند.
بهترین کیف پول‌های رمزنگاری به شما امکان ارسال و دریافت دارایی‌های رمزنگاری‌شده، تجارت بین ارزهای دیجیتال، کشف راه‌های جدید برای استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده، دریافت به‌روزرسانی‌ها و اخبار بازار و حتی تعامل با قراردادهای هوشمند را می‌دهند.
در این راهنما، شما را با فاکتورهای کلیدی که در انتخاب کیف پول رمزنگاری باید در نظر بگیرید آشنا می کنیم.

امنیت

مهم است که برنامه کیف پول شما اولین خط دفاعی را در صورت افتادن دستگاه شما در دستان اشتباه داشته باشد.
این بدان معناست که کیف پول شما به طور پیش فرض باید هر بار که می خواهید از آن استفاده کنید، باید قفل آن را باز کنید.
باز کردن قفل با پین قابل قبول است، اما اگر به طور منظم از کیف پول خود استفاده می کنید، ممکن است ناراحت کننده باشد.
کیف پول Bitcoin.com تشخیص چهره یا اثرانگشت را ادغام می‌کند و دسترسی را آسان می‌کند و در عین حال بالاترین سطح امنیت را حفظ می‌کند.

شهرت کیف پول

کیف پول Bitcoin.com

شهرت سازنده کیف پول یکی از مهم ترین عوامل است زیرا ممکن است یک کیف پول دارای نقص های امنیتی داخلی باشد (چه به صورت طراحی یا تصادفی) که دارایی های رمزنگاری شده شما را در معرض خطر قرار می دهد.
برای بررسی اینکه کیف پول بالا و پایین است، آن را در انجمن هایی مانند Cryptocurrency Reddit یا انجمن Bitcoin.com جستجو کنید تا ببینید مردم در مورد آن چه می گویند.

کیف پول Bitcoin.com از سال 2017 وجود داشته است و میلیون ها نفر به طور فعال از آن استفاده می کنند. می توانید آنچه را که مردم در مورد آن می گویند در انجمن های ذکر شده در بالا و همچنین در فروشگاه App، Google Play و Trust Pilot مشاهده کنید.

دسترسی به کلیدهای خصوصی (مالک دارایی های رمزنگاری شده شما)

اگر به «کلیدهای خصوصی» دارایی‌های رمزنگاری خود دسترسی ندارید، از نظر فنی کنترلی روی رمزارز خود ندارید – بنابراین مطمئن شوید که کیف پول شما دسترسی به کلیدهای خصوصی را برای شما فراهم می‌کند.

کلیدهای خصوصی برای آدرس های کریپتو به شکل عبارات عبور 12 یا 24 کلمه ای به صورت تصادفی تولید می شوند و هر آدرس رمزارز دارای کلید خصوصی (گذرواژه) خود است. هر کسی که کلید خصوصی یک آدرس را در اختیار دارد، کنترل کاملی بر رمزارز مرتبط با آن آدرس دارد. این بدان معناست که اگر از کیف پولی استفاده می‌کنید که به شما امکان دسترسی به کلیدهای خصوصی شما را نمی‌دهد، چیزی جز ادعای مالکیت رمزنگاری خود ندارید. شخص دیگری سرپرستی (و کنترل) آنها را بر عهده می گیرد. به عنوان مثال، در صورتی که متولی شما ورشکسته شود، به احتمال زیاد دیگر هرگز دارایی های رمزنگاری شده خود را نخواهید دید.

علاوه بر این، وقتی کلیدهای خصوصی دارایی‌های رمزنگاری خود را نگه ندارید، هر بار که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید (مثلاً آنها را ارسال کنید)، باید از نگهبان اجازه بخواهید (زیرا متولی کنترل کننده است). مشکل این است که متولی ممکن است، برای مثال، درخواست ارسال شما را چند روز به تعویق بیاندازد و هزینه های اضافی را به شما اجازه دهد تا از دارایی های رمزنگاری خود استفاده کنید. در مقابل، وقتی کلیدهای خصوصی را در اختیار دارید، مستقیماً با بلاک چین عمومی دارایی‌های رمزنگاری شده در تعامل هستید، بنابراین هیچ واسطه‌ای وجود ندارد.

البته کیف پول Bitcoin.com به شما امکان دسترسی به کلیدهای خصوصی را می دهد. نکته مهم، تولید کلیدهای خصوصی شما با استفاده از کیف پول Bitcoin.com منحصراً بر روی دستگاه شما انجام می شود. این بدان معنی است که فقط شما به کلیدهای خصوصی خود دسترسی خواهید داشت (نه Bitcoin.com و نه هیچ کس دیگری).

پشتیبان گیری از ویژگی ها

بهترین کیف پول ها مدیریت (پشتیبان گیری) همه کلیدهای خصوصی شما را آسان می کنند. در حالی که داشتن کلیدهای خصوصی دارایی های رمزنگاری شده مهم است، مدیریت آن کلیدها می تواند کار طاقت فرسایی باشد. چند دلیل وجود دارد که سخت است:

اول، برای اکثر مردم، ایمن‌ترین راه برای ذخیره کلیدهای خصوصی این است که آنها را روی کاغذ بنویسند و آن کاغذ را در جایی امن نگه دارند.

دوم، ممکن است بخواهید بیش از یک کیف پول داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است یک کیف پول پس انداز و یک کیف پول خرج کننده بخواهید – و برای هر کیف پول یک کلید خصوصی متفاوت خواهید داشت که باید آن را مدیریت کنید.

در نهایت، اگر از یک کیف پول چند سکه ای (مانند کیف پول Bitcoin.com) استفاده می کنید، حداقل یک کلید خصوصی برای هر بلاک چین متفاوتی که کیف شما پشتیبانی می کند، خواهید داشت. اگر تجارت را با استفاده از دارایی‌های رمزنگاری متعدد در چندین زنجیره شروع کنید، مدیریت تمام کلیدهای شما می‌تواند کار زیادی باشد.

کیف پول با ویژگی‌های مدیریت کلید خصوصی، که به عنوان ویژگی‌های پشتیبان‌گیری نیز شناخته می‌شود، فرآیند را بسیار آسان‌تر می‌کند. کیف پول Bitcoin.com “پشتیبان گیری ابری” را برای کلیدهای خصوصی شما ارائه می دهد. با این ویژگی، تمام کلیدهای خصوصی شما در فضای ابری (اپل یا گوگل) ذخیره می شوند و هر زمان که کیف پول جدیدی ایجاد می کنید، کلیدهای خصوصی جدید آن به طور خودکار در فضای ابری پشتیبان گیری می شوند. توجه داشته باشید که کلیدها به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شوند و شما یک رمز عبور واحد به انتخاب خود ایجاد می کنید که آنها را رمزگشایی می کند. اگر دسترسی به دستگاه خود را از دست دادید، فقط باید برنامه را مجدداً نصب کنید، وارد سیستم شوید (از طریق اپل یا Google) و رمز عبور Cloud Backup خود را وارد کنید تا دسترسی به همه کیف پول‌ها و همه ارزهای دیجیتال خود را بازیابی کنید. در مقابل، بدون این ویژگی، برای بازگرداندن دسترسی به آنها، باید همه عبارت‌های عبور 12 یا 24 کلمه‌ای را برای همه کیف پول‌ها و رمزارزهای خود وارد کنید.

سفارشی سازی کارمزد در بهترین کیف پول کریپتو

بهترین کیف پول‌ها سفارشی‌سازی هزینه‌هایی را که به اعتبارسنجی‌ها/ماینرهای بلاک چین می‌پردازید آسان می‌کنند. به دنبال کیف پولی باشید که دارای تنظیمات از پیش تعیین شده مناسب مانند سریع، متوسط و کند باشد. به عنوان مثال، وقتی سریع را انتخاب می کنید، کارمزد بیشتری می پردازید، اما تراکنش شما در زمان کمتری انجام می شود. همچنین خوب است که این گزینه را داشته باشید که دقیقاً کارمزدی را که برای هر تراکنش می پردازید انتخاب کنید. به عنوان مثال، در کیف پول Bitcoin.com، می‌توانید نرخ دقیق بایت/ساتوشی برای تراکنش‌های بیت‌کوین و قیمت دقیق گاز برای تراکنش‌های اتریوم را تعیین کنید.

Multisig (کیف پول های مشترک)

یکی از ویژگی های خوب در کیف پول گزینه ‘multisig’ است. کیف پول Multisig کیفی است که برای تایید تراکنش ها به بیش از یک نفر نیاز دارد. برای هر کیف پول مولتی سیگ، شما تصمیم می گیرید 1) چه تعداد شرکت کننده داشته باشد، و 2) چه تعداد از شرکت کنندگان باید تراکنش ها را تایید کنند. به عنوان مثال، یک “کیف پول 3 از 6 مولتی سیگ” شش شرکت کننده دارد و حداقل سه نفر از آنها برای تایید هر تراکنش نیاز دارند. هر یک از شش شرکت‌کننده می‌توانند یک معامله را پیشنهاد کنند، اما حداقل سه نفر باید آن را «امضا» یا تأیید کنند.

از این ویژگی می توان برای بهبود امنیت کیف پول استفاده کرد. به عنوان مثال، یک کیف پول multisig را تصور کنید که در آن سه نفر از اعضای خانواده شما در آن شرکت دارند و 2 نفر از 3 مورد نیاز برای تایید تراکنش ها هستند. در صورتی که یکی از سه نفر کلید خصوصی خود را گم کند، این کار از وجوه شما محافظت می کند. همچنین در صورت ربوده شدن یکی از سه نفر توسط دزدان دارایی های رمزنگاری شده، از وجوه شما محافظت می کند.

مورد استفاده کلیدی دیگر برای کیف پول Multisig مدیریت خزانه یک سازمان است. در اینجا، کیف پول را می توان به گونه ای تنظیم کرد که به عنوان مثال، 3 نفر از 6 عضو هیئت مدیره باید یک معامله را برای تأیید یک درخواست هزینه امضا کنند.

ویژگی های دیگر بهترین کیف پول کریپتو

بهترین کیف پول های رمزنگاری امروزی بسیار آسان برای استفاده هستند و بسیاری از ویژگی های راحت را ادغام می کنند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

یادداشت های شخصی
خوب است که بتوانید متنی را به تراکنش‌های خود اضافه کنید تا به شما یادآوری کند که چه کسی، چه زمانی و کجا ارسال کرده است.

نمایش ارز
اکثر کیف پول ها به شما امکان می دهند بین نمایش ارز خود در واحدهای کریپتو و ارز محلی جابجا شوید. همچنین خوب است که بتوانید بین ارزهای محلی مانند USD، GDB و EUR سوئیچ کنید.

ایجاد کیف پول نامحدود
این یک ویژگی خوب است زیرا سازماندهی وجوه خود را به دلخواه آسان تر می کند.

خلاصه بهترین کیف پول کریپتو

در حالی که ما کیف پول Bitcoin.com را به عنوان بهترین کیف پول نرم افزاری در کلاس خود توصیه می کنیم، کیف پول های ارز دیجیتال با کیفیت زیادی وجود دارد.

منبع  Bitcoin.com