کیف پول سخت افزاری چیست؟ کیف پول سخت افزاری چگونه کار می کند؟

کیف پول سخت افزاری چیست و چگونه کار می کند؟

کیف پول سخت افزاری چیست؟ کیف پول سخت افزاری چگونه کار می کند؟

با توجه به اینکه امنیت سایبری شخصی اولویت شماره یک در دنیای امروزی کار از راه دور و اتصال دیجیتال است، حفظ امنیت و امنیت داده های شما اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
در مورد ارزهای رمزنگاری شده، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای ایمن نگه داشتن سکه‌ای که به سختی به دست آورده‌اید، یکی را انتخاب کنید.
از بین تمامی گزینه های نرم افزاری و سخت افزاری موجود، کیف پول سخت افزاری یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای ذخیره ارز شما است.
اگرچه بسیاری از شما که این مقاله را می خوانید ممکن است قبلاً با مفهوم کیف پول سخت افزاری و نحوه قرارگیری آنها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال آشنا باشید، مهم است که قبل از انتخاب یک کیف پول برای استفاده دقیقاً بدانید آنها چیست و چگونه کار می کنند.
برای کسانی از شما که اطلاعات قبلی و برخی سوالات اضافی دارید، این مقاله باید جزئیات مهمی را در مورد نحوه محافظت کامل از دارایی های دیجیتال خود با کیف پول سخت افزاری در اختیار شما قرار دهد.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano s

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت‌افزاری قطعه‌ای از فناوری فیزیکی است (گاهی شبیه درایو انگشت شست USB) که به‌طور ایمن از کلیدهای رمزنگاری خصوصی کاربر رمزنگاری در فضای ذخیره‌سازی آفلاین یا «سرد» محافظت می‌کند و آماده استفاده آنلاین برای تکمیل تراکنش‌های رمزنگاری در آینده است. تاریخ.
برخلاف یک کیف پول معمولی برای ارز فیزیکی یا فیات، یک کیف پول سخت افزاری کریپتو حاوی هیچ یک از سکه های موجود کاربر نیست. کیف پول‌های سخت‌افزاری، کلیدهای خصوصی کاربر (که برای دسترسی به سکه‌های آن‌ها لازم است) را برای دسترسی بعدی به بلاک چین ایمن نگه می‌دارند.
اکثر کیف پول های سخت افزاری حتی می توانند با چندین بلاک چین به طور همزمان کار کنند.
این به کاربر اجازه می‌دهد تا انواع مختلفی از سکه‌ها را از صرافی‌های مختلف در یک دستگاه واحد مدیریت کند.
تمام اطلاعات ذخیره شده در کیف پول سخت افزاری را می توان به راحتی با یک عبارت بازیابی یا کد پین پشتیبان گیری کرد.

به طور کلی، دو نوع مختلف کیف پول رمزنگاری وجود دارد، کیف پول “گرم” و “سرد”.
کیف پول داغ معمولاً گزینه پیش فرضی است که توسط صرافی ارز دیجیتال به کاربر یا دارنده حساب ارائه می شود.
جامعه ارزهای دیجیتال به طور کلی از آنها به عنوان “کیف پول نگهداری” یاد می شود.
کیف پول‌های نگهدارنده یا «داغ» فقط به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند و به‌خاطر اینکه به هکرها و مجرمان سایبری برای سرقت دارایی‌های کاربر، بردارهای حملات دیجیتالی بیشتری را ارائه می‌دهند، از امنیت کمتری برخوردار هستند. اگرچه بسیاری از صرافی‌ها معتقدند که کیف‌پول‌های نگهبانی آنها کاملاً ایمن است، استفاده از آنها مستلزم آن است که صاحب حساب به یک شخص ثالث نسبت به دارایی‌های گرانبهای خود اعتماد کند.
کیف پول سخت‌افزاری «سرد» یک قطعه فیزیکی سخت‌افزاری است که به‌صورت آفلاین وجود دارد و به کاربر اجازه می‌دهد تا کنترل کلیدهای رمزنگاری خود را در دست بگیرد.
برای بسیاری از دارندگان ارزهای دیجیتال با مقادیر زیاد یا انواع مختلف دارایی، کیف پول سخت افزاری برای لایه امنیتی آفلاین اضافه شده ترجیح داده می شود.
اگرچه کاربر برای شروع سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به کیف پول سخت‌افزاری نیاز ندارد، اما اگر با مقادیر زیادی سکه معامله می‌کند، به شدت توصیه می‌شود.

در بسیاری از موارد، کیف پول‌های سخت‌افزاری به کاربران این امکان را می‌دهند که مستقیماً از خود کیف پول معامله کنند، نه اینکه به نوعی در یک کیف پول صرافی سپرده شوند.
این امن‌ترین راه برای تجارت دارایی‌های دیجیتال در نظر گرفته می‌شود، زیرا کاربران در هر لحظه نگهبانی توکن‌های خود را دارند.
این همچنین با جلوگیری از تأخیر سپرده و هرگونه کارمزد ناشی از محدودیت های برداشت، در زمان صرفه جویی می کند.

کلیدهای رمزنگاری چیست؟

کلیدهای رمزنگاری، دنباله ای از اعداد و حروف (به طور دقیق حدود 25 تا 36 کاراکتر) هستند که به کاربر اجازه می دهند با سکه دیجیتال خود دسترسی داشته باشند و تراکنش انجام دهند.
ارز دیجیتالی که کاربر به دست آورده است، صرفاً داده هایی است که در یک بلاک چین وجود دارد. دارندگان برای انجام معاملات از طریق مجموعه ای از کلیدهای دیجیتال، یکی عمومی و دیگری خصوصی، به بلاک چین دسترسی دارند.
کلیدهای عمومی برای همه قابل دسترسی هستند (از این رو بخش توزیع شده یا “به اشتراک گذاشته شده” از فناوری دفتر کل که ارزهای دیجیتال بر اساس آن هستند) و به عنوان نوعی شماره حساب بانکی عمل می کنند.
کلیدهای خصوصی (که گاهی اوقات به آنها کلیدهای مخفی گفته می شود) را می توان به یک کد پین تشبیه کرد، به همین دلیل است که باید تا حد امکان امن نگه داشته شوند.

این استفاده از کلیدها در این راه همان چیزی است که باعث پیدایش عبارت آشنا «نه کلیدهای شما، نه رمزنگاری شما» در محافل رمزنگاری در سراسر جهان شد، و این واقعیت را برجسته می‌کند که کلیدهای خصوصی بخش مهمی از امنیت سایبری ارزهای دیجیتال هستند زیرا یکی از مواردی هستند که تنها راه هایی است که یک کاربر و سکه او را می توان به طور قانونی شناسایی و تأیید کرد.
بدون کیف پول سخت افزاری، کلیدهای خصوصی توسط صرافی نگهداری و نگهداری می شوند. بنابراین، اگر مشکلی در آن صرافی پیش بیاید، دارایی‌های کاربر آسیب‌پذیر هستند و ممکن است بدون هیچ راهی برای بازیابی آن‌ها از بین بروند.

کیف پول های سخت افزاری چگونه کار می کنند؟

کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال با تولید کلیدهای خصوصی کار می‌کنند و یک فضای فیزیکی آفلاین، «سرد» برای ذخیره و محافظت از این کلیدهای خصوصی در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
آنها قطعات کوچکی از سخت افزار با چند عملکرد ضروری، چند دکمه و شاید یک صفحه نمایش کوچک هستند، بسیار شبیه به یک کامپیوتر بسیار ابتدایی.
مهمترین جنبه کیف پول سخت افزاری این است که آنها “سرد” هستند، به این معنی که آنها نمی توانند به تنهایی به اینترنت متصل شوند و دسترسی آنها را برای هکرها غیرممکن می کند که در صورت سرقت فیزیکی کیف پول سخت افزاری خود دسترسی نداشته باشند.

وقتی کاربر می‌خواهد با ارز دیجیتال خود تعامل داشته باشد، یعنی هزینه، انتقال یا مبادله دارایی‌ها با کیف پول کاربر دیگر، تراکنش باید با استفاده از یک کلید خصوصی منحصربه‌فرد به صورت رمزنگاری «امضا» شود.
هنگامی که یک کیف پول سخت افزاری به رایانه ای با اتصال اینترنت متصل می شود، این تراکنش امضا را در داخل خود دستگاه از طریق چیزی به نام «پل رمزنگاری» تسهیل می کند، یک فرآیند نرم افزاری که کیف پول سخت افزاری را قادر می سازد مستقیماً به زنجیره بلوکی متصل شود.
این “پل رمزنگاری” داده های تراکنش بدون امضا را به کیف پول سخت افزاری منتقل می کند.
سپس کیف پول سخت افزاری به صورت رمزنگاری داده های تراکنش را با کلید خصوصی کاربر امضا می کند و داده ها را دوباره به پل رمزنگاری آپلود می کند.
از آنجا، پل کریپتو، داده های تراکنش امضا شده را به عنوان یک تراکنش تکمیل شده به شبکه بلاک چین ارسال می کند.
به طور خلاصه، کیف پول سخت افزاری از کلید خصوصی برای باز کردن قفل آدرس خصوصی کاربر در بلاک چین استفاده می کند.
از آنجایی که بلاک چین به صورت دیجیتالی یا در همه جا وجود دارد، کیف پول سخت افزاری به کاربر این امکان را می دهد تا به دارایی های خود در هر جایی با اتصال به اینترنت دسترسی داشته باشد.
مهمترین بخش در مورد این فرآیند این است که کلیدهای خصوصی کاربر در هیچ نقطه ای از کیف پول سخت افزاری خارج نمی شوند. بنابراین آنها در برابر عوامل مخرب آنلاین ایمن هستند.

بهترین روش ها برای کیف پول های سخت افزاری

از آنجایی که کیف پول سخت‌افزاری یک شی فیزیکی است، مهم است که آن را ایمن نگه دارید و آن را در مکانی مناسب در دمای اتاق نگهداری کنید. این مکان همچنین باید از آتش، باران و بقیه عناصر محافظت شود.
با این حال، اگر بدترین اتفاق رخ دهد و کیف پول سخت افزاری به سرقت رفته باشد، کاربران همیشه می توانند از کد بازیابی یا پین خود برای بازیابی اطلاعات خود استفاده کنند.
با در نظر گرفتن این موضوع، به همان اندازه مهم است که این کد را در یک مکان امن نگه دارید (و نه اینکه به صورت فیزیکی در محل سکونت شما نوشته شود).

توصیه می کنیم از یک مدیر رمز عبور (که گاهی اوقات به عنوان مخزن رمز عبور نامیده می شود) استفاده کنید تا تمام کدهای پین دیجیتال خود را در برابر هکرهای احتمالی ایمن نگه دارید.
اگرچه مدیران رمز عبور می توانند هک شوند، رمزهای عبور شما امن می مانند زیرا رمزگذاری شده اند (رمزگشایی رمزگذاری استاندارد صنعتی، مانند AES 256 بیتی، استاندارد رمزگذاری پیشرفته، تقریبا غیرممکن است).
آنها همچنین حاوی “مولد رمز عبور” هستند که می تواند برای ایجاد پین بازیابی / یک رمز عبور قوی (10-12 کاراکتر حاوی ترکیبی از کاراکترهای خاص، اعداد، حروف بزرگ و کوچک) استفاده شود.
برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری به‌طور خودکار یک کد بازیابی یا عبارت seed (معمولاً شامل 12 تا 24 کلمه که به‌طور تصادفی تولید می‌شوند) تولید می‌کنند.

همیشه یک کیف پول سخت افزاری را از یک سازنده معتبر خریداری کنید و هرگز یک کیف پول سخت افزاری “کارکرده” نخرید.
از آنجایی که کیف پول‌های سخت‌افزاری اساساً رایانه‌های ابتدایی هستند، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری استفاده‌شده بردار مناسبی برای بسیاری از بدافزارها هستند که می‌توانند برای ایجاد یک درب پشتی در سیستم یا شبکه شما استفاده شوند.
کیف پول‌های سخت‌افزاری معمولاً شامل یک برچسب هولوگرافی به وضوح قابل مشاهده (یا نوع دیگری از ویژگی‌های امنیتی) هستند که می‌تواند برای هشدار دادن به خریدار بالقوه استفاده شود. اگر برچسب شکسته است یا به نظر می رسد که به هیچ وجه حذف شده یا دستکاری شده است، کیف پول سخت افزاری را خریداری نکنید و به سازنده یا فروشنده اطلاع دهید.

اگرچه کیف پول های سخت افزاری به طور گسترده ای امن ترین راه برای ذخیره و محافظت از کلیدهای خصوصی شما در نظر گرفته می شوند، همچنان حفظ بهداشت ارزهای دیجیتال مهم است.
این بدان معنی است که شما هرگز نباید مقادیر بسیار زیادی ارز دیجیتال را قبل از تأیید آدرس دریافت کننده با انتقال آزمایشی معامله کنید.
اگر کیف پول سخت افزاری شما صفحه نمایش دارد، قبل از شروع تراکنش، دوباره بررسی کنید که آدرس گیرنده با آنچه کیف پول سخت افزاری نمایش می دهد مطابقت داشته باشد.

برای یک لایه امنیتی بیشتر، توصیه می کنیم از یک سرویس شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده کنید تا یک تونل اینترنتی امن و رمزگذاری شده به شما ارائه دهد.

منبع  (kaspersky.com)