نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال

نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال

نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال

نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال – بیاموزید که چگونه ارزهای دیجیتال خود را به صورت ایمن ذخیره کنید. و آن را ایمن نگه دارید.

به عنوان یک تازه کار که با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شروع می شود، یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه ارز دیجیتال را با خیال راحت بخرید و ذخیره کنید.
دانستن اینکه چگونه و در کجا باید رمزنگاری خود را قبل از فشار دادن دکمه “خرید” ذخیره کنید، ضروری است تا سفر سرمایه گذاری ارز دیجیتال شما دچار شکست زودهنگام نشود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نمی توانید ارزهای دیجیتال را در یک حساب بانکی معمولی ذخیره کنید. آنها باید در یک کیف پول رمزنگاری ذخیره شوند.
شما باید یک گزینه ذخیره سازی را انتخاب کنید که هم امن و هم در دسترس باشد.
هر اشتباهی می تواند عواقبی به اندازه از دست دادن کل ذخیره رمزنگاری شما داشته باشد. در سال 2021، استفان توماس، برنامه نویس و علاقه مندان به بیت کوین، 7002 بیت کوین (BTC) را از دست داد که اکنون حدود 203 میلیون دلار ارزش دارد، زیرا نمی توانست رمز کیف پول خود را به خاطر بیاورد.
مجله نیویورک تایمز. «گذرواژه‌های گم‌شده میلیونرها را از ثروت بیت‌کوین خود خارج می‌کند».

برای کمک به جلوگیری از یک فاجعه مشابه، این راهنمای ذخیره‌سازی رمزنگاری گزینه‌های ذخیره‌سازی و فاکتورهایی را که باید قبل از انتخاب گزینه‌ای که نیازهای ایمنی، امنیت و دسترسی ترجیحی شما را برآورده می‌کند در نظر بگیرید، بررسی می‌کند.

چگونه ارزهای دیجیتال را ذخیره کنیم ؟ (نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال)

برای ذخیره ارزهای دیجیتال به یک کیف پول نیاز دارید. کیف پول رمزنگاری دستگاه یا برنامه ای است که دارایی های رمزنگاری، کلیدهای خصوصی و آدرس های مختلف کیف پول (کلیدهای عمومی) شما را در یک مکان نگه می دارد.

مراحل لازم برای ذخیره ارزهای دیجیتال

هنگامی که یک دارایی رمزنگاری را خریداری می کنید، به جایی امن برای نگهداری آن نیاز دارید. اکثر سرمایه گذاران رمزارز، ارز دیجیتال خود را در صرافی که دارایی را خریداری کرده اند، رها می کنند.
این صرافی‌ها کیف‌پول‌های داغ رایگان را با تنظیمات کم یا بدون نیاز ارائه می‌کنند، اما برای دسترسی به این کیف‌ها به یک حساب کاربری در صرافی نیاز دارید.

پیشنهاد مطالعه :  کیف‌ پول سخت‌افزاری چیست؟

مراحل ذخیره ارز دیجیتال در صرافی

مرحله 1: چندین صرافی رمزنگاری را بررسی کنید. شما می خواهید با یک صرافی بروید که طیف گسترده ای از رمزارزها را پشتیبانی می کند، تجربه کاربری خوبی (UX) دارد و در کشور شما پشتیبانی می شود.
مرحله 2: یک حساب با صرافی دلخواه خود باز کنید. باز کردن حساب معمولاً حدود پنج دقیقه طول می کشد. با این حال، شما باید نیازهای صرافی را برای شناخت مشتری خود (KYC) برآورده کنید.
مرحله 3: الزامات KYC را تکمیل کنید. اطلاعات شخصی مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن و نام قانونی را ارسال کنید. ممکن است از شما خواسته شود که یک قبض آب و برق، کارت شناسایی صادر شده توسط دولت یا سایر اسناد پشتیبان ارائه دهید تا تأیید شود که یک شخص واقعی هستید.
مرحله 4: رمز ارز خود را سپرده گذاری کنید. پس از راه‌اندازی کیف پول خود، می‌توانید رمز ارز خود را با خیال راحت ذخیره کنید. سپرده گذاری رمزنگاری به یک آدرس کیف پول نیاز دارد که اغلب در صفحه تراکنش ارز دیجیتال مورد نظر شما قرار دارد. برای دریافت آدرس کیف پول مورد نیاز خود، کافی است رشته ای از 40 کاراکتر الفبایی عددی را در هر نقطه از صفحه جستجو کنید یا تراکنش سپرده را آغاز کنید و ظاهر شود.

بهترین صرافی های ارزهای دیجیتال

شرکتکارمزد تراکنشارزهاحداقل سپرده یا خرید
Kraken0.00% to 0.26%185+$1
Coinbase0.00% to 0.60%200+$2
Crypto.com0.00% to 0.075%250+$1

مراحل ذخیره ارزهای دیجیتال در انبار سرد

مرحله 1: یک دستگاه ذخیره سازی سرد بخرید. ما یک دستگاه قابل حمل با اتصال بلوتوث را توصیه می کنیم.
مرحله 2: نرم افزار مربوطه را در رایانه شخصی خود دانلود کنید. اکثر کیف پول های سرد به عنوان درایوهای USB یا دستگاه های کوچک عرضه می شوند و ممکن است برای اتصال مستقیم به تلفن شما به کمک نیاز داشته باشند.
مرحله 3: عبارت بازیابی (seed) خود را ذخیره کنید. مطمئن شوید که می توانید این عبارت را همیشه به خاطر بسپارید. اگر آن را فراموش کنید، کیف پول سرد شما می تواند پس از چندین بار تلاش ناموفق خود را فرمت کند و باعث شود تمام رمزنگاری خود را از دست بدهید. عبارات بازیابی بسیار مهم هستند و باید ایمن نگه داشته شوند. اگر پین یا رمز عبور خود را فراموش کنید، فقط عبارت seed شما می تواند شما را نجات دهد.
مرحله 4: یک آدرس کیف پول جدید ایجاد کنید. برای هر رمز ارز جدیدی که می خواهید ذخیره کنید، از این آدرس برای ارسال رمز ارز از کیف پول دیگر خود به کیف پول سرد خود استفاده خواهید کرد.
مرحله 5: رمزنگاری خود را به آدرس مربوطه در کیف پول ذخیره سازی سرد خود ارسال کنید. حتما بررسی کنید که رمز ارز خود را به آدرس صحیح ارسال می کنید. ارسال کریپتو به آدرس اشتباه، به عنوان مثال، ارسال بیت کوین به آدرس اتریوم، ممکن است منجر به از دست دادن دائمی دارایی شود.

 

بهترین کیف پول سرد

شرکتنوع کیف پولهزینه خریدبورس گنجانده شده 
ترزور تیسرد$219بله
لجر نانو ایکسسرد$149بله 

مراحل ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول داغ

مرحله 1: کیف پول دلخواه خود را تنظیم کنید. راه اندازی یک حساب کاربری معمولاً 10 تا 15 دقیقه طول می کشد و اکثر کیف پول ها به اتصال ثابت اینترنت در حین ورود نیاز دارند.
مرحله 2: از طریق KYC بروید. KYC برای بسیاری از کیف‌پول‌های داغ اجباری است، اگرچه برخی به شما اجازه می‌دهند از این فرآیند صرفنظر کنید و بعداً آن را انجام دهید.
مرحله 3: بررسی کنید که آیا کیف پول داغ مورد نظر شما آماده است یا خیر. برخی از کیف پول‌ها برای راه‌اندازی کیف پول داغ برای ارزهای دیجیتال به اقدامات اضافی نیاز ندارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به افزودن ارز دیجیتالی دارند که می‌خواهید به صورت دستی ذخیره یا استفاده کنید. برای انجام این کار، باید جستجو کنید و روی «افزودن» کلیک کنید.
مرحله 4: رمز ارز خود را سپرده گذاری کنید. اکنون می‌توانید آدرس کیف پول خود را به هر کسی که می‌خواهد برای شما ارز دیجیتال ارسال کند، بدهید.

 

بهترین کیف پول های داغ

شرکتنوع کیف پولهزینه خریدبورس گنجانده شده سخت افزار سازگار
Electrumداغرایگانخیربله
Exodusداغرایگانبلهبله
Myceliumداغرایگانبلهبله

مراحل ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول کاغذی

مرحله 1: به رایانه ای دسترسی پیدا کنید که مطمئن هستید از هرگونه بدافزار عاری است. اگر توانایی مالی دارید، برای این مرحله یک کامپیوتر شخصی جدید تهیه کنید. دلیل آن این است که تولید اعتبار کیف پول کاغذی با یک رایانه آلوده، کیف پول شما را برای رمزنگاری آسیب پذیر و ناامن می کند.
مرحله 2: از سایت تولید کننده کیف پول کاغذی دیدن کنید. این سایت‌های رایگان می‌توانند به شما کمک کنند اعتبار مورد نیاز خود، مانند کلیدهای خصوصی و عمومی را در چند ثانیه ایجاد کنید.
مرحله 3: یک آدرس ایجاد کنید. تعداد آدرس‌هایی را که می‌خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید و روی «تولید» کلیک کنید. برخی از سایت ها می توانند تا 10000 آدرس را همزمان ایجاد کنند.
مرحله 4: کیف پول کاغذی خود را چاپ کنید. از آنجایی که می‌خواهید رمزنگاری خود را به صورت آفلاین حفظ کنید، یکی از روش‌های رایج این است که کیف پول را پرینت بگیرید و آن را با نشانی رمزنگاری که در بیرون نشان داده می‌شود تا کنید، در حالی که کلید خصوصی در فلپ داخلی است. این کار دیدن کلید خصوصی شما را در یک نگاه برای کسی دشوارتر می کند.
مرحله 5: رمزنگاری را به کیف پول کاغذی خود ارسال کنید. پس از ارسال کریپتو، کیف پول را در مکانی امن و دور از عوامل آسیب رسان بالقوه مانند رطوبت و گرما نگه دارید. از آنجایی که رمزارز مجازی است، تا زمانی که آدرسی برای استفاده داشته باشید، می‌توانید رمز ارز را به هر کیف پولی، کاغذی، دیجیتالی یا فیزیکی ارسال کنید.

 

آنچه برای باز کردن یک حساب ارز دیجیتال نیاز دارید.

اگر جزئیات لازم را دارید، باز کردن یک حساب ارز دیجیتال سریع است. حتی چند کیف پول به شما امکان می دهد چندین حساب کاربری را در یک کیف پول باز کنید. به یاد داشته باشید، باید جزئیات KYC لازم را ارائه دهید. این جزئیات به صرافی ها و کیف پول ها کمک می کند تا پولشویی و سایر جرایم مالی را کنترل کنند.

درباره حساب رمزارز تحقیق کنید

انجام بررسی های پیشینه قبل از ثبت نام با صرافی/کیف پول بسیار مهم است. این چک ها شما را از سردردهای زیادی نجات می دهد و مانع از افتادن شما به دست کلاهبردارانی می شود که به عنوان صاحبان کسب و کار قانونی ظاهر می شوند. اولین جایی که باید نگاه کرد وب سایت شرکت است. چندین سوال برای پرسیدن وجود دارد، از جمله:

آیا وب سایت مشکوک به نظر می رسد؟
آیا URL با نام شرکت مطابقت دارد؟
چه کسی صرافی را اداره می کند؟
اگرچه بسیاری از چیزها در فضای رمزنگاری ناشناس هستند، صاحبان کیف پول ها/شرکت ها به ندرت چنین می شوند. اگر از اعتبار وب سایت شرکت راضی هستید، به رسانه های اجتماعی بروید تا دسته های رسمی رسانه های اجتماعی آن را بررسی کنید. همچنین به علائم قرمز توجه کنید و به آنچه دیگران در مورد شرکت می گویند گوش دهید. آیا بسیاری از مردم می گویند ناکارآمد است؟

ثبت نام

برای استفاده از کیف پول / صرافی ارز دیجیتال برای اولین بار، باید با برخی از جزئیات و اسناد ثبت نام کنید تا اطلاعات پس زمینه ای را در اختیار صرافی قرار دهید. در اینجا اطلاعاتی است که اکثر مبادلات به آن نیاز دارند:

نام
تاریخ تولد
آدرس ایمیل
شماره تلفن
آدرس خانه
شماره تامین اجتماعی
گواهینامه رانندگی یا پاسپورت

اصول اولیه را درک کنید.

از آنجایی که ارز دیجیتال پول است، باید ایمن نگه داشته شود: دور از هکرها، کلاهبرداران و سایر بازیگران بد. اگر این افراد کریپتو شما را در دست بگیرند، می توانند آن را به کیف پول دیگری بفرستند یا آن را در ازای پول بفروشند و چیزی برای شما باقی نماند. در انتخاب گزینه ذخیره سازی کیف پول رمزنگاری، گزینه ای را در نظر بگیرید که دارای سیستم امنیتی است که هک کردن کیف پول شما و سرقت دارایی های شما را برای هر کسی دشوار می کند.

انواع مختلفی از گزینه‌های کیف پول امن وجود دارد که می‌توانید با آنها همراه شوید، از جمله صرافی‌های رمزنگاری، کیف‌پول‌های ذخیره‌سازی سرد، کیف‌پول‌های کاغذی و کیف‌پول‌های رمزنگاری داغ. اگر می‌خواهید سریع‌تر به ارز دیجیتال خود دسترسی پیدا کنید، یک صرافی رمزنگاری یا کیف پول ارز دیجیتال داغ را انتخاب کنید. اگر می خواهید روی امنیت و ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین تمرکز کنید، کیف پول های کاغذی یا ذخیره سازی سرد گزینه های ایده آلی هستند.

صرافی ارزهای دیجیتال

صرافی رمزنگاری برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد به کریپتو دسترسی داشته باشید و تراکنش‌های مربوط به کریپتو را انجام دهید. دانلود اکثر کیف پول‌ها رایگان است، اما برای ارسال یا فروش ارز دیجیتال، هزینه تراکنش را در بر می‌گیرد. کوین‌بیس، بایننس و کراکن همگی نمونه‌های محبوب صرافی‌های ارزهای دیجیتال هستند.

کیف پول سرد

کیف پول سرد، نوعی کیف پول است که به اینترنت متصل نیست. با این نوع کیف پول ها، رمزارز شما در برابر هکرها در امان است، بنابراین این کیف پول ها برای ذخیره مقادیر زیادی ارز دیجیتال ایده آل هستند. بسیاری از کاربران به سراغ Trezor و Ledger می روند.

کیف پول رمزنگاری داغ

برخلاف کیف پول سرد، کیف پول رمزنگاری داغ به اینترنت متصل است. این بدان معناست که برای دسترسی به رمزنگاری خود نیاز به اتصال اینترنت دارید.
اگرچه این کیف پول ها بیشتر در معرض هک هستند، اما دسترسی مکرر به ارز دیجیتال شما را برای تراکنش ها آسان تر می کنند.
امروزه کیف پول‌های رمزنگاری داغ متعددی در بازار موجود است، اما Guarda و Mycelium بر اساس امنیت، گزینه‌های خوبی هستند.

کیف پول کاغذی

اگرچه کیف پول های کاغذی اکنون به تدریج از بین می روند، اما هنوز برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده عملی هستند.
یک کیف پول کاغذی معمولی حاوی کلیدهای خصوصی و آدرس شما که روی آن چاپ شده است.
کیف‌پول‌های کاغذی نسبتاً ایمن هستند، اما اگر کاغذ دزدیده شود یا گم شود، دزد می‌تواند به راحتی کلیدهای شما را بخواند و رمزنگاری شما را بگیرد، یا رمز ارز خود را برای همیشه گم کنید.

خطرات را بشناسید

هیچ روش ذخیره سازی ارز دیجیتال حتی با اقدامات امنیتی مختلف 100٪ ایمن نیست.

خطرات ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی

ذخیره رمزنگاری خود در یک صرافی اغلب به عنوان ساده‌ترین راه برای حفظ آن در نظر گرفته می‌شود، اما می‌توانید به سرعت آن را به دست هکرها از دست بدهید.
اگر صرافی شما مورد حمله قرار گیرد، ممکن است رمز ارز خود را برای همیشه از دست بدهید، حتی اگر رمز عبور و کلیدهای خصوصی شما امن باشند.

خطرات کیف پول سرد

به طور معمول، ذخیره سازی سرد امن ترین راه برای ذخیره رمزارز شما به دور از هک های آنلاین و نقض امنیت است.
اما می توانید رمزنگاری خود را نیز گم کنید، به خصوص اگر دستگاه خود را گم کنید یا به سرقت برود.
علاوه بر این، آسیب ناشی از آب یا آتش‌سوزی می‌تواند به‌طور دائمی باعث از بین رفتن کریپتو شما شود، به خصوص اگر از عبارت seed خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده باشید.

خطرات کیف پول ارزدیجیتال داغ

کیف پول‌های رمزنگاری داغ تقریباً همان خطری را به همراه دارند که ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها. با این حال، آنها نسبتا امن تر هستند. اگر دستگاه شما هک شود یا به طور تصادفی بدافزار نصب کنید، ممکن است کیف شما به طور کامل تخلیه شود.

خطرات کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی شما در برابر آسیب فیزیکی یا فرسودگی بسیار آسیب پذیر است.
این کیف پول ها بسیار ارزان هستند، اما طعمه آسانی برای مهاجمان هستند.
مهاجم فقط باید کاغذ را در دست بگیرد تا شما را سرقت کند.
بنابراین، حتی اگر کپی‌هایی از کیف پول کاغذی داشته باشید، کمک چندانی نمی‌کند، زیرا کلیدهای خصوصی شما روی هر نسخه‌ای که چاپ می‌کنید یا در حافظه دستگاهتان به‌عنوان یک کپی نرم‌افزار نگهداری می‌کنید، وجود دارد.

فاکتورهایی که باید هنگام افتتاح حساب ارزهای دیجیتال در نظر گرفت.

امنیت: ویژگی‌های امنیتی صرافی را قبل از راه‌اندازی حساب بررسی کنید. ما به شما توصیه می کنیم با یکی از آنها که احراز هویت دو مرحله ای یا یک معیار امنیتی اضافی را به ویژگی رمز عبور معمولی ارائه می دهد، بروید.

کارمزد: بسیاری از صرافی ها برای ارسال، فروش یا خرید ارزهای رمزنگاری شده کارمزد کمی دریافت می کنند. اگر می‌خواهید اغلب ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنید، بهترین شرط شما این است که با یک صرافی با کارمزدهای نسبتاً پایین بروید تا در هزینه‌های اضافی صرفه‌جویی کنید.

تعداد و کیفیت ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده برای معاملات آپشن: اگر هدف شما معامله انواع دارایی های رمزنگاری شده است، باید صرافی را انتخاب کنید که چیزی فراتر از بیت کوین و اتریوم (ETH) ارائه دهد.

ذخیره سازی و نگهداری: اگر در حفظ گذرواژه ها و عبارت های عبور مهارت ندارید، استفاده از یک گزینه ذخیره سازی نگهبانی مانند کیف پول رمزنگاری داغ بهتر است. این گزینه‌ها رمزنگاری شما را برای شما نگه می‌دارند و در صورت فراموش کردن رمز عبور به شما کمک می‌کنند تا رمز عبور خود را بازیابی کنید.

خدمات مشتری: اگرچه بسیاری از صرافی‌ها دارای یک مرکز مراقبت از مشتری یا ایمیلی هستند که در صورت بروز مشکل به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، ترجیح داده می‌شود به یکی از آنها با گزینه چت زنده مراجعه کنید. آن‌ها زمان‌های پاسخ سریع‌تری دارند و می‌توانند برای موارد اضطراری مربوط به کیف پول راحت باشند.

سوالات متداول

شما می توانید مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال را با هر روش ذخیره سازی ذخیره کنید، اما بهترین کار ذخیره آنها در کیف پول های سرد است. کیف پول سرد امن ترین گزینه است و می تواند هر مقدار ارز دیجیتال را برای مدت طولانی ذخیره کند.

شما می توانید ارزهای دیجیتال را به صورت آنلاین و همچنین آفلاین ذخیره کنید. گزینه های ذخیره سازی آفلاین شامل کیف پول های ذخیره سازی سرد و کیف پول های کاغذی است. این روزها مردم به ندرت از کیف پول کاغذی استفاده می کنند. برای آفلاین نگه داشتن رمزارز خود باید یک کیف پول سرد محکم و ایمن تهیه کنید.

مبادلات ارزهای دیجیتال کاملاً ایمن نیستند. صرافی می تواند به راحتی هک شود و کیف پول شما ممکن است بخشی از موارد ناگوار باشد. اگر تراکنش‌های کریپتو زیادی انجام می‌دهید یا کریپتو معامله می‌کنید، باید کریپتو را در صرافی‌ها ذخیره کنید.

بله، می توانید چندین ارز دیجیتال را در یک کیف پول ذخیره کنید. بسیاری از کیف پول‌ها و صرافی‌های رمزنگاری به‌طور خودکار برای هر تعداد ارز دیجیتال که پشتیبانی می‌کنند، کیف پول‌های جداگانه ایجاد می‌کنند. در چند مورد، باید به صورت دستی یک کیف پول جدید برای رمزنگاری جدیدی که می خواهید ذخیره کنید اضافه کنید. بهترین کیف پول برای ذخیره تمام ارزهای دیجیتال یک کیف پول سرد، قابل حمل و مطمئن خواهد بود.

متمرکز
صرافی متمرکز یک پلت فرم معاملات ارز دیجیتال است که در آن با کمک یک واسطه (صرافی) ارزهای دیجیتال را خریداری، می فروشید و انتقال می دهید. این صرافی ها با پرداخت هزینه به شما در انجام تراکنش های رمزنگاری کمک می کنند. با این حال، رمزارز شما ممکن است توسط صرافی برای مصارف شخصی استفاده شود، چیزی که در مورد FTX اتفاق افتاد. برای دسترسی به یک حساب با یک صرافی متمرکز از طریق وب، اغلب اوقات به رمز عبور یا پین نیاز دارید. با استفاده از برنامه‌ها، می‌توانید حساب خود را به طور منظم با امنیت کم یا بدون امنیت باز کنید.

غیر متمرکز
صرافی های غیرمتمرکز (DEX) برای حذف کنترل و نیاز به موجودیت میانی ایجاد می شوند. در عوض، آنها بر اساس قراردادهای هوشمند اجرا می شوند و رمزنگاری شما را برای شما نگه نمی دارند. با DEX ها، صرافی نمی تواند به رمزنگاری شما دسترسی داشته باشد و آن را تصاحب نادرست کند. برای استفاده از این نوع صرافی ها، باید کریپتو خود را به طور جداگانه در کیف پول دیگری نگه دارید و زمانی که می خواهید تراکنش انجام دهید، آن را به صرافی غیرمتمرکز (DEX) متصل کنید. وقتی کارتان تمام شد، به دلایل امنیتی فورا کیف پول خود را از سایت جدا کنید. اگرچه استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز سخت‌تر است، اما خصوصی‌تر هستند و می‌توانند به شما در انجام معاملات ناشناس کمک کنند، زیرا به KYC نیاز ندارند.

هیبریدها
یک صرافی ترکیبی ویژگی‌های صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را با امکان انجام معاملات با حجم بالا ترکیب می‌کند. با این حال، برخی از صرافی های ترکیبی برای تراکنش های بزرگ به KYC نیاز دارند. با این نوع مبادلات، می‌توانید از تراکنش‌های سریع‌تر مطمئن باشید، زیرا کاربران در یک پایگاه داده غیرمتمرکز با یکدیگر مطابقت دارند.