کیف پول سرد با شکاف هوا چیست؟ air gapped چیست؟

کیف پول سرد با شکاف هوا چیست؟ air gapped چیست؟

کیف پول سرد با شکاف هوا چیست؟ air gapped چیست؟

کیف پول سرد با شکاف هوا چیست؟ air gapped چیست؟

اکثر ارزهای دیجیتال، در کیف پول نگهداری می شوند. زمانی که کاربر می خواهد کیف پولی بسازد، ابتدا یک جفت اعداد و حروف منحصر به فرد به نام کلیدهای خصوصی و کلید عمومی تولید می کند.

کلید خصوصی مانند هویت کیف پول است. این امکان دسترسی به کیف پول را فراهم می کند و تراکنش ها را از کیف پول دور می کند. هر کسی که کلید خصوصی را در دست دارد صاحب کیف است.

از طرف دیگر، کلید عمومی آدرس کیف پول را تولید می کند که می توانید آن را به افراد دیگر بدهید تا برای شما ارز دیجیتال ارسال کنند.

کیف پول ها به شما کمک می کنند کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی بسازید، ارز دیجیتال خود را پیگیری کنید، تراکنش ها را مجاز کنید و کلیدهای خصوصی خود را ایمن نگه دارید.

کیف پول با شکاف هوا چیست؟ air gapped چیست؟

سه نوع کیف پول ارزدیجیتال

سه نوع کیف پول وجود دارد: کیف پول داغ، کیف پول سخت افزاری و کیف پول سرد.

1.1 کیف پول های داغ:

اینها کیف پول هایی هستند که بر اساس برنامه موبایل/رایانه شخصی ساخته شده اند. آنها به راحتی در فروشگاه App و غیره به صورت رایگان در دسترس هستند. هنگامی که یک کیف پول در این برنامه ها ایجاد می کنید، تلفن همراه یا رایانه شخصی کلیدهای خصوصی را ذخیره می کند و سعی می کند آنها را ایمن نگه دارد. با این وجود، تلفن های همراه یا رایانه های شخصی امن نیستند زیرا همیشه به اینترنت یا سایر شبکه ها متصل می شوند. اینترنت مملو از هکرها و بدافزارهایی است که می توانند کلیدهای خصوصی را در هر زمانی هدف قرار دهند.

1.2 کیف پول های سخت افزاری:

این ها دستگاه های مخصوصی هستند که فقط برای نگهداری ارزهای دیجیتال ساخته شده اند. این دستگاه ها اغلب از شبکه ها جدا می شوند و خطر هک شدن یا لمس شدن توسط بدافزار را کاهش می دهند. با این حال، برای انجام تراکنش، باید مستقیماً به دستگاه آنلاین دیگری متصل شود. بنابراین، کیف پول سخت افزاری زمانی که نیاز به انجام تراکنش دارد، جدا نمی ماند، که خطراتی را برای هک از راه دور یا نصب بدافزار از طریق اتصال ایجاد می کند.

1.3 کیف پول سرد:

کیف پول های سرد دستگاه هایی مشابه کیف پول های سخت افزاری هستند. تفاوت اصلی این است که کیف پول های سرد می توانند تراکنش ها را بدون نیاز به اتصال مستقیم به دستگاه های آنلاین انجام دهند. این بدان معناست که یک کیف پول سرد به هیچ سخت افزار یا نرم افزاری نیاز ندارد که به اینترنت یا دستگاه دیگری متصل شود. بنابراین، کیف پول سرد را می توان همیشه ایزوله کرد و از کلید خصوصی داخل آن در برابر هر نوع حمله آنلاین (Air-gapped) محافظت کرد.

کیف پول سرد با شکاف هوا چیست؟ air gapped چیست؟

Air-gapped یک اصطلاح فنی برای دستگاهی (معمولاً رایانه) است که هیچ اتصالی به شبکه یا دستگاه دیگری ندارد. دستگاهی است که 100% از دنیای خارج جدا شده است.

امروزه که همه چیز از طریق اینترنت و با گسترش گسترده هکرها و بدافزارها به هم متصل شده است، مفهوم “Air-Gapped” از نظر امنیت بیش از پیش قابل توجه است. به همین دلیل است که کیف پول‌های سرد فناوری هوا شکاف را می‌پذیرند تا همیشه ایزوله بمانند و ارز دیجیتال شما را ایمن نگه دارند.

جدیدترین نسل کیف پول های سرد با شکاف هوا: ELLIPAL Titan

همانطور که در بالا توضیح داده شد، کیف پول های سرد امن ترین مکان برای ذخیره کلیدهای خصوصی شما هستند زیرا دارای شکاف هوا هستند. و با ایمن نگه داشتن کلیدها، ارز دیجیتال شما امن خواهد بود.

با این وجود، کیف پول های سرد ممکن است هنوز یک نقطه ضعف داشته باشند. اگرچه می تواند کلیدها را در برابر همه تهدیدات آنلاین محافظت کند، تهدیدهای فیزیکی مانند سرقت و تغییر فیزیکی سخت افزار/نرم افزار هنوز وجود دارد. ممکن است کمتر دیده شود که شخصی برای سرقت کیف پول سرد شما وارد خانه شما شود تا ملاقات با یک هکر آنلاین، اما هنوز هم خطرناک است.

سازندگان کیف پول سرد مانند ELLIPAL این موضوع را به خوبی درک می کنند و ویژگی های ایمنی را برای جلوگیری از چنین حملاتی به کیف پول سرد ELLIPAL Titan خود اضافه کرده اند.

امنیت ضد دستکاری:

بهترین راه برای ایمن کردن کلیدهای خصوصی این است که وقتی هکر (فیزیکی) دستگاه را می گیرد، آنها را حذف کنید.
بدون هیچ کلید خصوصی برای نجات، تلاش برای سرقت بیهوده است. ELLIPAL Titan این کار را با داشتن سنسوری انجام می دهد که هرگونه هک فیزیکی روی سخت افزار را تشخیص می دهد.
هنگامی که حسگر تشخیص دهد که شخصی در تلاش است دستگاه را باز کند، کیف پول خود تخریب می شود.
تمام داده های موجود در دستگاه حذف خواهد شد. اگر صاحب کیف پول کلید بازیابی را داشته باشد، دارایی‌های او را می‌توان به راحتی در یک کیف پول جدید بازیابی کرد.

امنیت ضد جداسازی قطعات

تهدید دیگر این است که برخی از هکرها ممکن است قبل از دادن بدافزار به دستگاه، بدافزار را در دستگاه نصب کنند. آنها تحویل دستگاه شما را متوقف می کنند، بدافزار نصب می کنند و آن را برای شما ارسال می کنند که گویی هیچ اتفاقی نمی افتد.
چیزی که به دست می آورید یک دستگاه آلوده است که آماده است مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. (به این حمله زنجیره تامین می گویند). هر چقدر هم که ترسناک به نظر می رسد، ELLIPAL یک راه ساده برای مقابله با آن دارد.
تایتان ELLIPAL از یک قاب فلزی بسیار قوی ساخته شده است و صفحه نمایش آن به طور محکم بر روی فلز مهر و موم شده است. باز کردن تایتان ELLIPAL بدون به جا گذاشتن علائم جدی بر روی آن ممکن نیست.
از ELLIPAL با علامت های روی آن استفاده نکنید زیرا نشان می دهد که دستکاری شده است.

کیف پول سرد ELLIPAL Titan یکی از امن ترین کیف پول هایی است که می توانید ارز دیجیتال خود را در آن ذخیره کنید.
نه تنها از شما در برابر انواع حملات آنلاین با فاصله هوایی محافظت می کند، بلکه از شما در برابر حملات آفلاین نیز محافظت می کند. ELLIPAL Titan رمزنگاری شما را برای مدت بسیار طولانی ایمن نگه می دارد.

ELLIPAL چگونه کار می کند؟

همانطور که گفته شد، کیف پول های سرد دارای شکاف هوا هستند، بنابراین به خودی خود نمی توانند به بلاک چین متصل شوند. و تراکنش ها را کامل کنند. بدون درگاه های USB یا اتصالات بلوتوث، اطلاعات چگونه بین کیف پول سرد و بلاک چین منتقل می شود؟ پاسخ یک کد QR است.

کدهای QR اطلاعات بصری هستند، از طریق نور عبور می کنند و قابل هک نیستند. هر کیف پول سرد یک دوربین برای اسکن کدهای QR برای دریافت و ارسال اطلاعات دارد.

کیف پول سرد ELLIPAL Titan قرار است در کنار برنامه موبایل ELLIPAL استفاده شود. APP به عنوان یک پروکسی برای کیف پول سرد برای اتصال به بلاک چین عمل می کند. با استفاده از APP برای اسکن کدهای QR کیف پول از کیف پول سرد، APP می تواند تمام اطلاعات مربوط به کیف پول را همگام سازی کرده و به شما نشان دهد. به عنوان مثال: چه مقدار رمزارز ذخیره شده است و آدرس کیف پول چیست.

برای ارسال سکه، یک درخواست تراکنش در برنامه ELLIPAL ایجاد کنید. برنامه یک کد QR ایجاد می کند. از ELLIPAL Titan برای اسکن این کد QR استفاده کنید. ELLIPAL Titan پس از اسکن می‌داند که می‌خواهید یک تراکنش انجام دهید و آن را با استفاده از کلیدهای خصوصی ذخیره شده در داخل آن تأیید کنید. چیزی که دریافت می کنید کد QR دیگری است که می گوید این تراکنش توسط کلید خصوصی تایید شده است. که برای تکمیل فرآیند دوباره توسط APP اسکن می شود.

و البته، قبل از اینکه ELLIPAL Titan بتواند این تراکنش را برای شما تأیید کند، باید رمز عبور حرکتی و رمز عبور حساب را به درستی وارد کنید. همانطور که می بینید، فرآیند تراکنش نیز بسیار امن است.