چگونه هنگام هودل HODL ایمن بمانیم؟

چکیده : - کلید آفلاین تنها کلید است - این هرگز مهمتر از زمانی که HODLing هستید نیست - HODL اصطلاحی است که از یک پست انجمن گفتگوهای بیت کوین در سال 2013 نشات گرفته است - این اصطلاح کوتاه نویسی است برای عدم فروش رمزارز شما، حتی اگر بازار در حال سقوط باشد. - اما HODLing با برخی پیامدهای امنیتی مهم همراه است: در شرایطی که کریپتو شما برای مدت طولانی غیرفعال است، دانستن ایمن بودن و مصون بودن آن در برابر تهدیدها کاملا ضروری است. - در اینجا، بیش از هر زمان دیگری، کلیدهای خصوصی شما باید تحت کنترل شما آفلاین باشد، نه هیچ کس دیگری. - در اینجا، ما بهترین شیوه ها را برای HODLing ایمن صحبت می کنیم.
چگونه هنگام هودل HODL ایمن بمانیم؟

چگونه هنگام هودل HODL ایمن بمانیم؟

هنگامی که در حال هودل ” HODL ” هستید، انتخاب کیف پول شما مهمتر از همیشه است – همانطور که در حال کاهش هستید، رمزارز شما کاملاً به زیرساخت امنیتی که برای کلیدهای خصوصی خود استفاده می کنید بستگی دارد. بیایید در مورد HODLing و نحوه ایمن ماندن در حین انجام آن صحبت کنیم.

ابتدا یک خلاصه: چگونه HODL شروع شد.

همه چیز در یک صبح دسامبر در سال 2013 آغاز شد. بازار بیت کوین تقریباً 40 درصد سقوط کرد و به “نقطه پایین” 447 دلار رسید. بسیاری از پذیرندگان اولیه از فروش بیت کوین خود وحشت کردند. اما یکی از بیت کوینرها نپذیرفت…

گیم کیوبی، عضو بیت کوین تاک، هیچ کدام از اینها را نداشت، و با پست فروم خود “I AM HODLING” اظهار داشت که قصد فروش و تسلیم شدن به روند نزولی بازار را ندارد. او نمی‌خواست بخشی از گروه معامله‌گران روزانه شود و در عوض ترجیح داد به عنوان «بخشی از سرمایه بازار» در آنجا بماند. در عوض، او HODL می کرد.

GameKyuubi اظهار داشت که از اشتباه تایپی در عنوان آگاه است، اما به هر حال با آن کنار آمده است – و جامعه به این موضوع پی برد. آنها صرفاً اصطلاح هودل  (HODL) را دوست داشتند، و مطمئناً از آن زمان به بخش عمیقی از واژگان رمزنگاری تبدیل شده است.

هودل کریپتو به چه معناست ؟ HODL

HODL که معمولاً به عنوان مخفف Hold On for Dear Life دیده می شود، به نگهداری بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شما به جای فروش آنها در زمان سقوط بازار اشاره دارد.
این دقیقا برعکس کاری است که معامله‌گران روز انجام می‌دهند، که سعی می‌کنند بازار را زمان‌بندی کنند. و سود خود را از طریق آن به حداکثر برسانند.
هودل، همچنین به عنوان یک اقدام در برابر فروش هراس تلقی می شود. – عمل تلاش برای بیرون رفتن از بازار در حالت وحشت در هر زمان که یک تصادف رخ می دهد.

چگونه هنگام هودل ایمن بمانیم؟

HODL به سادگی دارایی های رمزنگاری و بلاک چین شما را برای مدت زمان طولانی نگه می دارد. – صرف نظر از هر گونه نوسانی در بازار.
برای بسیاری از جامعه رمزنگاری که پذیرش انبوه را یک بازی طولانی می‌دانند. و برای مدت طولانی در آن هستند، تبدیل به یک روش زندگی شده است: رمزارز خود را می‌خرند، آن را ایمن می‌کنند و صبورانه منتظر می‌مانند.

همچنین کسانی هستند که به دلیل اعتقاد قوی خود به مبانی ارزهای دیجیتال، رمزنگاری را HODL می کنند. و آن را جایگزینی برای ارز فیات می دانند.

بنابراین، با در نظر گرفتن همه این موارد، هدلرها چگونه می توانند اطمینان حاصل کنند که در حین پایین آمدن و انجام بازی طولانی، ایمن باقی می مانند؟

چگونه به طور ایمن هودل (HODL) کنیم؟

هنگامی که رمزارز خود را HODL می کنید، آن را برای مدت طولانی نگه می دارید، به این معنی که ذخیره ایمن آن ضروری است. انجام این کار به معنای بررسی دو سوال کلیدی است:

  1. آیا شما کلیدهای خصوصی خود را کنترل می کنید؟
  2. آیا این کلیدها امن هستند؟

بیایید هر یک را به نوبه خود بررسی کنیم تا بتوانید آسیب پذیری های خود را شناسایی کنید – و خود را ایمن کنید!

1) آیا کلیدهای خصوصی خود را کنترل می کنید؟

بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند ارز دیجیتال خود را با استفاده از کیف پول نگهبانی یک پلتفرم بزرگ – برای مثال یک صرافی – ایمن کنند.
این ممکن است آسان و راحت به نظر برسد – در نهایت، شما به سادگی باید وارد پلتفرم شوید و بلافاصله می توانید تجارت را شروع کنید.
به علاوه، لازم نیست نگران محافظت از کلیدهای خصوصی و عبارات اولیه باشید. عالی به نظر می رسد، درست است؟

اما یک اشکال بزرگ وجود دارد: نه کلیدهای شما، نه سکه های شما.

شما قبلاً آن را شنیده اید. – اما به هر حال ما دوباره آن را می گوییم، زیرا بسیار مهم است. هر زمان که کلید خصوصی رمزنگاری خود را کنترل نمی‌کنید. – برای مثال، وقتی با استفاده از جزئیات ورود به سیستم به جای کلیدهای خصوصی به آن دسترسی پیدا می‌کنید، آن رمز مال شما نیست. این بدان معنی است، که شما به شخص دیگری تکیه می کنید که به شما امکان دسترسی به آن را می دهد. و آن را ایمن نگه می دارد.

این برای شما چه معنایی دارد؟

تصور کنید که چند سکه و توکن در یک کیف پول صرافی داشته باشید. تا متوجه شوید که شخصی موفق به هک کردن پلتفرم شده است. – یا بدتر از آن، این صرافی دیگر وجود ندارد.
در هر صورت، رمز ارز خود را پس نخواهید گرفت. با در نظر گرفتن این موضوع، تضمین امنیت سکه ها و توکن های خود هنگام استفاده از کیف پول صرافی، کم و بیش غیرممکن است.
به همین دلیل است که کنترل کلیدهای خصوصی بسیار مهم است، هم برای امنیت و هم برای آرامش خاطر شما.

2) آیا کلیدهای خصوصی شما امن هستند؟

خوب، بنابراین ما می دانیم که داشتن کلیدهای خصوصی برای آدرس بلاک چین دارایی های رمزنگاری شما، تنها راه برای مالکیت واقعی آنها است. – اما حتی این به این معنی نیست که آنها کاملاً ایمن هستند.

فرصت طلبان دیجیتال قدرت کلیدهای خصوصی و عبارت اولیه شما را می دانند. و راه های هوشمندانه ای برای دیدن این اطلاعات بدون اطلاع شما دارند.
این معمولاً به شکل هک و بدافزاری است. که از طریق یک پیوند بر روی رایانه یا تلفن شما مستقر می شود. که سپس می تواند برنامه های کیف پول شما را هک کند یا اطلاعات ذخیره شده شما را جاسوسی کند.

نتیجه؟

اگر از یک کیف پول آنلاین برای ایمن کردن خودکار کلیدهای خصوصی خود استفاده می کنید. کلیدهای خصوصی شما هنوز ایمن نیستند. – و رمز ارز شما هم اینطور نیست.
در واقع، هر زمانی که کلیدهای خصوصی یا عبارت seed شما روی یک دستگاه متصل باشد، سکه‌ها و توکن‌های شما آسیب‌پذیر می‌شوند. این باعث می شود که این نوع کیف پول برای افرادی که به دنبال HODL هستند، به خصوص بلند مدت، ایده آل نباشد.

ممکن است در این مرحله از خود بپرسید که چگونه می‌توانید زمانی که در بازار نزولی منتظر می‌مانید، آرامش خاطر داشته باشید. چرا که بردارهای تهدید مختلف بر امنیت کریپتو شما تأثیر می‌گذارند. اینجاست که لجر وارد می شود.

کیف پول سخت افزاری لجر – تنها گزینه ایمن برای هودل (HODLing)

در لجر، یک شعار داریم: یک کلید آفلاین تنها کلید است.

با علم به اینکه خود نگهبانی رمزارز شما تنها راه کنترل است، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری ایجاد شده ، که به دارندگان رمزارز هنگام مدیریت کلیدهای خصوصی خود امنیت کاملی را ارائه می‌دهند.
کیف پول های لجر، کلیدهای خصوصی (که به ارزهای دیجیتال گرانبهای شما دسترسی می‌دهند.) را به‌صورت آفلاین با استفاده از تراشه‌های بسیار پیشرفته که همیشه دور از دسترس حملات آنلاین هستند، نگه می‌دارند.

این تراشه ها در برابر تهدیدات فیزیکی نیز بسیار مقاوم هستند. حتی اگر برای دستگاه لجر شما اتفاقی بیفتد، مجموعه‌ای از 24 کلمه به نام عبارت بازیابی دارید. تا به شما امکان دسترسی مجدد به دارایی‌های ارز دیجیتال ارزشمندتان را بدهد.
و حتی آن عبارت بازیابی هرگز به صورت آنلاین ظاهر نمی شود، به این معنی که کلیدهای شما ضد آب هستند.

HODL هودل در آرامش

منتظر ماندن در بازار نباید به معنای نگرانی و تجربه ناخن جویدن باشد. که امیدواریم سرمایه شما ایمن باشد. تمام نکته حضانت شخصی آزادی مالی و کنترل است. – و با لجر، می‌توانید از کنترل کامل بر دارایی‌های خود و آرامش کامل در کنار آن برخوردار شوید.