کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ مقایسه کیف پول های سخت افزاری ترزور مدل تی و ترزور وان

چکیده : کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One
کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ مقایسه کیف پول های سخت افزاری ترزور مدل تی و ترزور وان

کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

Trezor Model T و Trezor One کیف پول های سخت افزاری هستند. که توسط SatoshiLabs طراحی شده اند.

دو کیف پول سخت افزاری این شرکت به دلیل امنیت ، قابلیت استفاده و پشتیبانی از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال ستایش می شود.

 • Trezor Model T کیف پول سخت افزاری جدیدتر و به روز شده است.
 • مدل T ویژگی های بیشتری دارد. و گران تر از Trezor One است.

این مقاله به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید کیف پول Trezor Model T یا Trezor One یا ارتقاء به Trezor Model T در صورت داشتن کیف پول سخت افزاری دیگر کمک می کند.

خرید ولت فیزیکی

خرید ولت فیزیکی

برای قیمت بالاتر ، Trezor Model T دارای مزایای زیر نسبت به Trezor One است:

 • از ارزهای دیجیتال بیشتری پشتیبانی می کند.
 • دارای صفحه لمسی رنگی RGB جدید است.
 • ویژگی های سخت افزاری جدید مانند شکاف کارت SD و اتصال تلفن همراه

از ارزهای رمزنگاری شده بیشتری پشتیبانی می کند

ارزهای ترزور -کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

هنگام انتخاب کیف پول سخت افزاری وخرید ولت فیزیکی:

اولین چیزی که همیشه باید بررسی کنید این است که آیا کیف پول سخت افزاری از ارزهای رمزنگاری شده خاصی که در آنها سرمایه گذاری کرده اید یا قصد سرمایه گذاری در آنها را دارید پشتیبانی می کند یا خیر؟

 • Trezor Model T از تمام سکه هایی که Trezor One پشتیبانی می کند به علاوه سکه های دیگر پشتیبانی می کند.

 که تنها توسط ترزور مدل T. پشتیبانی می شوند.

 • هم ترزور مدل T و هم Trezor One از اکثر ارزهای دیجیتال  اصلی مانند بیت کوین ، لایت کوین ، ورتکوین ، اتریوم و همه توکن های ERC20 پشتیبانی می کنند.

SatoshiLabs و توسعه دهندگان کیف پول شخص ثالث به طور مداوم از ارزهای دیجیتال بیشتری برای هر دو دستگاه Trezor پشتیبانی می کنند.

اگر شما یک سرمایه گذار ارز دیجیتال هستید که به خرید آلت کوین های متنوع علاقه دارید ، Binance یک صرافی آنلاین  با طیف وسیعی از گزینه ها است. البته ، پس از خرید آنلاین سکه های خود ، مطمئن شوید که آنها را بصورت آفلاین و ایمن در کیف پول سخت افزاری خود ذخیره کنید.

صفحه لمسی رنگی

 • قابل توجه ترین تفاوت بین Trezor Model T و Trezor One این است که Model T دارای صفحه لمسی و Trezor One دارای دو دکمه فشاری است.

مزیت اصلی صفحه لمسی دسترسی است ، اما همچنین مزیت امنیتی را در طول فرآیند عبارت بازیابی  فراهم می کند.

با Model T می توانید به راحتی عبارت بازیابی را فقط از طریق صفحه لمسی دستگاه وارد کنید. با این کار بذر بازیابی شما از ورود به رایانه و احتمال آسیب دیدن نرم افزارهای مخرب حاوی keylogger محافظت می شود.

صفحه لمسی ترزور مدل T نسبت  Trezor One (یا Ledger Nano S) :

دو دکمه قابل دسترسی تر است.

 • نه تنها وارد کردن عبارت بازیابی آسان تر و ایمن تر است ، بلکه عبارت های عبور ، کدهای PIN و تنظیمات دستگاه نیز به همین ترتیب است.
 • صفحه لمسی  کیف پول ترزور Model T  یک صفحه نمایش بزرگتر است .که مشاهده و تأیید آدرس عمومی را در هنگام معاملات آسان می کند.

سخت افزار جدید و سازگاری

 • سخت افزار Trezor Model T برای نسل بعدی ارتقا یافته است.
 • ترزور مدل T دارای اتصال USB-C و شکاف کارت MicroSD است.
 • این دستگاه همچنین دارای پردازنده و سیستم عامل جدید و سریع تری است.
 • اتصال USB-C با هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه اندرویدی سازگار است.
 • ویژگی های MicroSD هنوز کاربردی نیستند. اما Trezor قصد دارد از اسلات کارت برای رمزگذاری داده ها ، مدیریت رمز عبور و امضای تراکنش های آفلاین استفاده کند.
 • Trezor Model T با توسعه پذیری در نظر گرفته شد.

Trezor مدل T و Trezor One

سخت افزار Trezor Model T برای نسل بعدی ارتقا یافته است.

مدل T دارای اتصال USB-C و شکاف کارت MicroSD است. این دستگاه همچنین دارای پردازنده و سیستم عامل جدید و سریع تری است. اتصال USB-C با هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه اندرویدی سازگار است. ویژگی های MicroSD هنوز کاربردی نیستند اما Trezor قصد دارد از اسلات کارت برای رمزگذاری داده ها ، مدیریت رمز عبور و امضای تراکنش های آفلاین استفاده کند. Trezor Model T با توسعه پذیری در نظر گرفته شد.

Trezor مدل T و Trezor One

هر دو کیف پول سخت افزاری Trezor دارای یک امنیت عالی و پیشرفته هستند و در صورت استفاده صحیح از شما در برابر هر نوع هک شدن محافظت می کند. موارد زیر ویژگی هایی است که هر دو کیف پول سخت افزاری Trezor شامل موارد زیر است:

 • کیف پول سرد(ذخیره سازی آفلاین)
 • پشتیبانی بومی از توکن های ERC20
 • عبارت بازیابی
 • کد پین
 • تأیید آدرس
 • Password Manager
 •  U2F
 • عبارت عبور پیشرفته

ذخیره سازی سرد

کیف پول های سخت افزاری بر اساس ذخیره سازی سرد ساخته شده اند. فضای سرد به این معنی است که کلیدهای خصوصی شما کاملاً آفلاین می مانند. با کیف پول سخت افزاری Trezor ، کلیدهای خصوصی در ریزپردازنده ایمن دستگاه ذخیره می شوند و هنگامی که دستگاه را به رایانه خود وصل می کنید ، کلیدهای خصوصی همچنان از رایانه متصل به اینترنت جدا می مانند. این بدان معناست که حتی اگر کیف پول سخت افزاری Trezor خود را به رایانه آلوده به بدافزار یا رایانه عمومی وصل کنید ، کلیدهای خصوصی و بنابراین مجموعه های رمزنگاری شما کاملاً ایمن خواهند ماند. کیف پول های سخت افزاری تنها راهی است که می توانید کلیدهای خصوصی خود را کاملاً آفلاین نگه دارید ، زیرا حتی با استفاده از کیف پول های کاغذی هنگام آماده شدن برای انجام یک معامله ، باید کلیدهای خصوصی خود را در رایانه وارد کنید.

پشتیبانی توکن های ERC20

کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

کیف پول Trezor اجازه پشتیبانی  از توکن های ERC20 را می دهد.

این بدان معناست که می توانید به جای رابط های شخص ثالث مانند MyEtherWallet یا MyCryptoWallet ، از رابط کیف پول وب Trezor برای ارسال و دریافت توکن ERC20 استفاده کنید.

عبارت بازیابی

کیف پول Trezor از دانه های بازیابی سلسله مراتبی استفاده می کند.

 • این روش همه کلیدهای خصوصی ، کلیدهای عمومی و آدرس های شما را با یک دانه بازیابی 12،18 یا 24 کلمه ایمن می کند.
 • شما این بذر بازیابی را روی کاغذ می نویسید. و کاملاً آفلاین ذخیره می کنید.
 • در صورت گم شدن یا سرقت دستگاه فیزیکی Trezor ، می توانید با وارد کردن دانه بازیابی در کیف پول دیگر Trezor یا هر کیف پول سازگار دیگر ، همه مجموعه رمزنگاری خود را بازیابی کنید.

** Trezor One یک دانه بازیابی 24 کلمه تولید می کند ، اما می تواند یک بذر بازیابی 12 ، 18 یا 24 کلمه ای را از سایر کیف پول های سازگار هم دریافت کند.

**Trezor Model T یک بذر بازیابی 12 کلمه تولید می کند ، اما می تواند 12 ، 18 یا 24 کلمه دانه بازیابی را از سایر کیف پول های سازگار دریافت کند.

 • Trezor Model T تنها به 12 کلمه در مقایسه با Trezor One احتیاج دارد . زیرا عبارت بازیابی مدل T منحصراً در صفحه لمسی وارد می شود و نه در کامپیوتر.
 • اگر یک دانه 24 کلمه ای دارید که از Trezor One استفاده می کردید ، می توانید آن بذر بازیابی و همه مجموعه های رمزنگاری مربوط را به Trezor Model T وارد کنید.

پین کد

 • اگر شخص غیرمجاز به کیف پول Trezor شما دسترسی پیدا کند ، باز هم به دلیل کد پین نمی تواند به مجموعه های رمزنگاری شده شما دسترسی پیدا کند.
 • کد پین 4-9 رقم است. و پس از چندین تلاش ناموفق بازنشانی می شود.
 • اگر کد پین خود را فراموش کردید ، می توانید دستگاه را بازنشانی کرده و همه مجموعه های رمزنگاری خود را با بذر بازیابی، بازیابی کنید.

تأیید آدرس Address Verification کیف پول ترزور

 • هنگام ارسال یا دریافت ارز دیجیتال ، آدرس را روی صفحه کیف پول ترزور تأیید می کنید.
 • این شما را از وارد شدن اشتباه آدرس و بدافزارهایی که آدرس را در آخرین ثانیه تغییر می دهد محافظت می کند.
 • به دلیل صفحه نمایش بزرگتر ، آدرس Trezor Model T راحت تر از Trezor One خوانده می شود.
کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One
کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

Password Manager و U2F در کیف پول ترزور چیست؟

کیف پول های سخت افزاری Trezor را می توان به عنوان مدیر گذرواژه و دو دستگاه احراز هویت (U2F) استفاده کرد.

در عصر امروز ، به خاطر سپردن کلمه عبور پیچیده مختلف برای هر یک از حساب های آنلاین دشوار است.

Trezor Model T می تواند همه اطلاعات ورود ، آدرس و رمز عبور شما را به خاطر بسپارد.

وقتی وارد حساب کاربری خود می شوید ، می توانید دستگاه Trezor خود را تأیید کنید. و دستگاه گذرواژه شما را برای شما وارد می کند.

مدیر گذرواژه Trezor با Google Drive یا Dropbox کار می کند. تا گذرواژه ها را به صورت رمزگذاری شده ذخیره کند.

اگر دستگاه Trezor شما گم شده یا به سرقت رفت ، هنوز می توانید تمام اطلاعات رمز عبور خود را با بذر بازیابی خود، بازیابی کنید.

کیف پول های سخت افزاری Trezor همچنین می توانند به عنوان یک دستگاه احراز هویت دو عاملی برای هر یک از حساب های آنلاین شما عمل کنند. احراز هویت دو عامل زمانی است که علاوه بر رمز عبور و نام کاربری خود ، از دستگاهی برای تأیید ورود به سیستم خود استفاده می کنید. کیف پول Trezor از احراز هویت Universal Second Factor (U2F) استفاده می کند که روشی برتر از احراز هویت یکبار مصرف گذرواژه مبتنی بر زمان (TOTP) است.

عبارت عبور پیشرفته در ترزور چیست؟

کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

برای کاربرانی که امنیت بیشتری برای مجموعه رمزنگاری خود می خواهند ، Trezor دارای گزینه رمز عبور پیشرفته است. Trezor Model T به شما امکان می دهد عبارت عبور را منحصراً در صفحه لمسی دستگاهها وارد کنید و نه در رایانه. عبارت عبور پیشرفته یک کلمه یا عبارت عبور علاوه بر 12،18 یا 24 کلمه از بذر بازیابی است. عبارت عبور اضافی در صورت به خطر انداختن دانه بازیابی شما از مجموعه رمزنگاری شما محافظت می کند. عبارت عبور پیشرفته با ارائه چندین حساب به شما کار می کند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک حساب اصلی داشته باشید که مقدار کمی از مجموعه های رمزنگاری شده را ذخیره کرده و مربوط به دانه بازیابی است ، و سپس می توانید یک حساب مخفی با بخش عمده ای از مجموعه های رمزنگاری خود داشته باشید که با عبارت عبور اضافی قفل شده است.

نتیجه خرید ولت فیزیکی Trezor Model T و Trezor One

خرید ولت فیزیکی و استفاده هر دو کیف پول Trezor امنیت زیادی به ارزهای رمزنگاری شده شما می دهند ، در حالی که به معاملات اجازه می دهند کارآمد باشند. تا زمانی که کیف پول سخت افزاری Trezor خود را از فروشنده مجاز خریداری کرده و از کیف پول به درستی استفاده کنید ، ارزهای رمزنگاری شده شما از هرگونه روش هک از راه دور در امان خواهند بود.

اگر فقط به سرمایه گذاری در برخی از محبوب ترین سکه ها علاقه دارید و معاملات مکرر انجام نمی دهید ، Trezor One کافی خواهد بود. با این حال ، اگر می خواهید کیف پول سخت افزاری شما از وسیع ترین طیف سکه ، به ویژه سکه های جدید پشتیبانی کند ، Trezor Model T ارزش آن را دارد. اگر شما نیز مرتباً معاملات انجام می دهید ، Trezor Model T دارای صفحه لمسی است که باعث می شود تراکنش ها بیشتر در دسترس باشند.

می توانید کیف پول سخت افزاری Trezor را در اینجا خریداری کنید:

خرید ولت فیزیکی Trezor مدل T

خرید ولت فیزیکی Trezor One

 

منبع بررسی کیف پول ترزور