توضیح، بررسی و مقایسه کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی و بررسی کیف پول ترزور و لجر

توضیح، بررسی و مقایسه کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی و بررسی کیف پول ترزور و لجر

امن ترین روشی که می توانید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنید، روی کیف پول سخت افزاری است. – کیف پول سخت افزاری چیست؟ یک دستگاه فیزیکی کوچک که کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین نگه می دارد. (لجر نانو اس ، نانو ایکس و نانو اس پلاس)

در این پست، ترجمه ای از نظرات نیت مارتین آمده که دقیقا توضیح داده  که نحوه عملکرد کیف پول سخت افزاری چیست ؟ و معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری را توضیح خواهیم داد.

خلاصه کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول های سخت افزاری از نوعی احراز هویت 2 عاملی (همچنین به عنوان 2FA شناخته می شود) استفاده می کنند. این بدان معناست که برای دسترسی به وجوه خود، باید هویت خود را از طریق چیزی که دارید (کیف پول فیزیکی) و چیزی که می دانید (پین کد کیف پول) ثابت کنید.

اگر به طور کلی در مورد بیت کوین و امنیت ارزهای دیجیتال جدی هستید، باید یک کیف پول سخت افزاری تهیه کنید. من شخصا 3 تا متفاوت دارم. در اینجا مدل های پیشرو در بازار آمده است:

keepkey

سکه های پشتیبانی شده:

چند ارزی

trezor

سکه های پشتیبانی شده:

BTC, ETH, LTC, BNB, ADA, LINK, DOT, DOGE, UNI -

ledger

سکه های پشتیبانی شده:

BTC, ETH, LTC, BNB, ADA, LINK, DOT, DOGE, UNI -

1. کیف پول بیت کوین به طور خلاصه

اصطلاح کیف پول بیت کوین کمی گمراه کننده است، زیرا کیف پول بیت کوین واقعاً هیچ بیت کوینی را در خود جای نمی دهد. از نظر فنی، کیف پول بیت کوین قطعه ای از نرم افزار است که رمزهای عبور را نگه می دارد که گاهی اوقات در اصطلاح رمزنگاری، به آن کلید می گویند.

این کلیدها به کیف پول شما امکان دسترسی به بیت کوین های اختصاص داده شده به آن در دفتر تراکنش بیت کوین به نام بلاک چین را می دهند.

بنابراین وقتی از هر کیف پول بیت کوینی استفاده می کنید، با دو اصطلاح مهم روبرو خواهید شد.

 1. اولی یک آدرس بیت کوین است که به عنوان کلید عمومی نیز شناخته می شود. این چیزی است که شما برای افرادی که می خواهند به شما پول بیت کوین بپردازند، ارسال می کنید، مانند یک آدرس ایمیل.
 2. کلید دوم یک کلید خصوصی است. کلید خصوصی به شما امکان می دهد به بیت کوین های خود دسترسی داشته باشید و آن ها را کنترل کنید. برای قیاس حساب ایمیل من، ممکن است کلید خصوصی خود را به عنوان رمز عبور حساب ایمیل خود در نظر بگیرید.

علاوه بر نگه داشتن کلید خصوصی شما، کیف پول همچنین تراکنش های بیت کوین را از طرف شما با استفاده از کلید خصوصی شما امضا می کند. و آنها را به شبکه بیت کوین ارسال می کند. اجازه بدهید توضیح بدهم:

 • وقتی می‌خواهید بیت‌کوین‌ها را برای شخص دیگری ارسال کنید، باید مالکیت آن بیت‌کوین‌ها را به کل شبکه ثابت کنید تا با تغییر لجر تراکنش‌ها موافقت شود.
 • برای رسیدن به این هدف، کیف پول بیت کوین شما تراکنش درخواستی شما را می گیرد، آن را از طرف شما با استفاده از کلید خصوصی شما امضا می کند و این امضای دیجیتال را به شبکه پخش می کند.
 • به طور خلاصه، امضای دیجیتال راهی است برای اثبات اینکه شما یک کلید خصوصی خاص را بدون نیاز به افشا کردن آن دارید. این کار با استفاده از قوانین پیچیده ریاضی معروف به رمزنگاری انجام می شود.
 • کل این فرآیند به نوعی شبیه به امضای چکی است که اجازه انتقال پول از حساب خود را می دهد.
 • هنگامی که یک تراکنش امضا شد، کیف پول آن را به کل شبکه پخش می کند که صحت آن را تأیید می کند. در نهایت، این تراکنش توسط ماینرهای بیت کوین وارد بلاک چین می شود و تراکنش کامل در نظر گرفته می شود.

2. کیف پول سخت افزاری

همانطور که احتمالاً می دانید، سرقت اطلاعات از رایانه این روزها چندان سخت نیست. اگر رایانه ای که کیف بیت کوین شما را اجرا می کند به بدافزار آلوده شده باشد، ممکن است کلید خصوصی شما را در معرض عوامل بد قرار دهد.

هکرها ممکن است بتوانند کنترل رایانه شما را در دست بگیرند یا آنچه را که روی صفحه نمایش شما نمایش داده می شود ببینند. هنگامی که کلید خصوصی شما فاش شد، بیت کوین های شما دیگر تحت کنترل شما نیستند. آنها را می توان به راحتی به هر جایی که هکر انتخاب می کند منتقل کرد.

برای جلوگیری از این وضعیت، شما دو گزینه دارید:

 1. می توانید مطمئن شوید که رایانه شما کاملاً عاری از بدافزار است. در حالی که این ممکن است آسان به نظر برسد، اکثر ویروس ها یا به عنوان نرم افزار قانونی پنهان می شوند یا راهی برای جلوگیری از شناسایی توسط نرم افزار آنتی ویروس دارند.
 2. برای ایمن نگه داشتن کلید خصوصی خود از کیف پولی استفاده کنید که در برابر بدافزار مصون است. این دقیقا همان چیزی است که کیف پول های سخت افزاری برای انجام آن طراحی شده اند.

به زبان ساده، کیف پول‌های سخت‌افزاری رایانه‌هایی هستند که به جز یک صفحه نمایش کوچک، یک یا دو دکمه و عمل ساده ذخیره کردن کلیدها و امضای تراکنش‌ها، هیچ منطقی ندارند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند دستگاه‌های USB کوچک به نظر می‌رسند و رویکردی مینیمالیستی برای امنیت ارائه می‌دهند. این بر این منطق استوار است که هرچه دستگاه پیچیده‌تر باشد، فرصت‌های بیشتری برای نفوذ هکرها در آن وجود دارد.

در مورد کیف پول‌های سخت‌افزاری، دستگاه آنقدر پیچیده است. که هک کردن یا آلوده کردن آن به چیزی عملاً غیرممکن است.

5 کیف پول سخت افزاری مختلف: BitLox، KeepKey، TREZOR One، Ledger Nano S، CoolWallet

به دلیل طراحی ساده، کیف پول های سخت افزاری نمی توانند به اینترنت متصل شوند. یا برنامه های پیچیده را اجرا کنند. آنها فقط نوعی ذخیره کلید خصوصی شما به صورت آفلاین هستند.
این رویکرد برخلاف دستگاه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند. و به آنها «کیف پول داغ» می‌گویند، به عنوان ذخیره‌سازی سرد شناخته می‌شود.

کیف پول سخت افزاری چگونه کار می کند؟

فرض کنید می خواهید یک تراکنش بیت کوین را با استفاده از کیف پول سخت افزاری ارسال کنید.
اولین چیزی که باید بدانید این است که از آنجایی که کیف پول سخت افزاری دستگاهی بسیار ساده است که فقط می تواند تراکنش ها را امضا کند، باید از رایانه پیچیده تری برای سایر عملکردها مانند آماده کردن تراکنش و پخش آن به شبکه استفاده کند.
بنابراین برای استفاده از کیف پول سخت افزاری، باید آن را به رایانه شخصی خود متصل کرده و برنامه ای را دانلود کنید که بتواند با آن ارتباط برقرار کند. من این برنامه را پل می نامم و پل به شما امکان می دهد تراکنش خود را برای امضا آماده کنید.

کیف پول‌های سخت‌افزاری فقط به انواع بسیار خاصی از داده‌ها اجازه می‌دهند تا از طریق آن‌ها، مانند تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، عبور کنند. هنگامی که یک کیف پول سخت افزاری تراکنشی را از برنامه بریج دریافت می کند، آن را روی کیف پول سخت افزاری خود امضا می کند و سپس آن را به برنامه بریج می فرستد.

کلید خصوصی شما هرگز کیف پول سخت افزاری را ترک نمی کند. تنها چیزی که بین رایانه شما و کیف پول سخت افزاری منتقل می شود، تراکنش بدون امضا و امضا است.

کیف پول سخت افزاری به دلیل طراحی مینیمالیستی و ساده اش، می تواند با هر رایانه ای بدون ترس از هک شدن یا آلوده شدن استفاده شود – حتی یک رایانه کتابخانه عمومی یا لپ تاپ شما.

تنها کاری که برای اطمینان از ایمن بودن بیت‌کوین‌هایتان باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تراکنشی که روی صفحه کیف پول سخت‌افزاری تأیید می‌کنید با تراکنشی که برنامه بریج شما در رایانه شخصی‌تان نشان می‌دهد مطابقت دارد.

مهم! عبارت بازیابی شما

راه اندازی کیف پول سخت افزاری نسبتاً آسان است. کار اصلی این است که مجموعه کلماتی را که هنگام راه اندازی اولیه دستگاه به شما داده می شود، یادداشت کنید. این کلمات، که به عنوان عبارت seed یا عبارت یادگاری نیز شناخته می‌شوند، راهی برای بازیابی کلید خصوصی تولید شده توسط کیف پول سخت‌افزاری شما هستند.
این همچنین به این معنی است که هر کسی ممکن است این کلمات را به دست آورد، می‌تواند بیت‌کوین‌های شما را نیز کنترل کند، بنابراین مهم است که عبارت seed خود را به صورت آفلاین و در مکانی امن بنویسید.

بهترین کیف پول سخت افزاری کدام است؟

امروزه بیش از ده ها شرکت وجود دارند که کیف پول های سخت افزاری را در بازار ارائه می کنند که سه رهبر بازار Ledger، TREZOR و KeepKey هستند.
هر شرکتی مدل‌های متفاوتی را با ویژگی‌های متفاوت ارائه می‌کند – من در زیر به محبوب‌ترین آنها می‌پردازم.

3. کیف پول سخت افزاری لجر

مزایا: شهرت شرکت بزرگ، پشتیبانی بیش از 1000 دارایی رمزنگاری شده
پشتیبانی از سازگاری تلفن همراه (فقط Nano X).
معایب: رابط کاربری بلوتوث کمی گیج کننده است. (فقط Nano X).

شرکت (LedgerWallet) به اندازه کافی در اطراف وجود داشته است تا شهرت محترمانه ای به دست آورد. و صادقانه بگویم، به سختی می توان چیز بدی در مورد محصولات آنها گفت.
دسترسی به کیف پول Ledger از طریق Ledger Live انجام می شود – یک برنامه دسکتاپ رایگان که به شما امکان می دهد تمام کیف پول های لجرِ خود را کنترل کنید، ارزهای دیجیتال ارسال و دریافت کنید. و موجودی خود را هر زمان که بخواهید بررسی کنید.

لجر نانو ایکس Ledger Nano X

Ledger Nano X پرچمدار لجر در زمینه کیف پول های سخت افزاری است. این دستگاه توانایی قابل توجهی برای مدیریت 100 دارایی رمزنگاری به طور همزمان دارد. مانند لجر نانو اس پلاس

 • بهترین کیف پول سخت افزاری در سال 2023
  11,500,000 تومان14,000,000 تومان

  لجر‌ نانو‌ ایکس Ledger‌ Nano‌ X

  خرید کیف‌ پول‌ سخت‌افزاری Ledger‌ Nano‌ X - بهترین کیف‌...

لجر نانو اس Ledger Nano S

من Ledger Nano S را بررسی کردم و کاملاً تحت تأثیر قرار گرفتم.
Nano S دارای طراحی شیک، رابط کاربری بصری و پشتیبانی گسترده از Thereum، Litecoin، Dogecoin، Zcash، Ripple و اکثر توکن های ERC-20 است.
Nano S با قیمت 59 دلار به فروش می رسد و آن را به یک کیف پول سخت افزاری بسیار مقرون به صرفه تبدیل می کند.
امروز من از Ledger Nano S به عنوان یکی از کیف پول های شخصی خود استفاده می کنم.

 • خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال لجر نانو اس رنگی
  6,500,000 تومان

  لجر نانو اس Ledger Nano S (اصل فرانسه)

   لجر نانو اس  Ledger Nano S، کیف پول لجر نانو...

 • خرید لجر نانو اس پلاس | کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S Plus
  6,800,000 تومان8,200,000 تومان

  لجر نانو اس پلاس | Ledger Nano S Plus

  خرید کیف پول لجر نانو اس پلاس کیف پول سخت...

لجر نانو اس پلاس Ledger Nano S Plus

Ledger Nano S Plus نسخه جدید و بهبود یافته Nano S قدیمی و قابل اعتماد است که دارای سبکی مشابه با ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری ارتقا یافته است.
Nano S Plus با طراحی گرد زیبا، صفحه نمایش بزرگتر و حافظه بزرگتر، به کاربران امکان می دهد تا برنامه های دارایی بیشتری را نسبت به نسل قبلی خود ذخیره کنند و ظاهری شیک تر داشته باشند.
Ledger Nano S Plus با هزینه 79 دلار تجربه ای درجه یک را با قیمت بسیار مناسب ارائه می دهد.

4. کیف پول سخت افزاری TREZOR

مزایا: جانباز بازار، منبع باز، شهرت شرکت عالی، بیش از 1000 دارایی رمزنگاری پشتیبانی شده
معایب: به طور مکرر هنگام ارتقا، تنظیم مجدد می شود،
XRP & ADA پشتیبانی نمی شود (TREZOR One).

TREZOR (در زبان چک به معنای خزانه) اولین شرکتی بود که ایده کیف پول سخت افزاری را مطرح کرد. مزیت اصلی TREZOR نسبت به رقبای خود، شهرت شرکت آن است. یکی از بنیانگذاران این شرکت Marek “Slush” Palatinus است که اولین استخر استخراج بیت کوین را نیز ایجاد کرد (تاسیس در سال 2010).
از جنبه منفی، یک چیز آزاردهنده در مورد کیف پول های TREZOR وجود دارد – وقتی سیستم عامل کیف پول ها را ارتقا می دهید، اغلب تمام کیف پول را حذف می کند. اگر به تازگی با رمزنگاری شروع کرده اید، این قطعاً می تواند شما را عصبانی کند. تا زمانی که عبارت پشتیبان خود را در اطراف خود داشته باشید، می توانید به راحتی کیف پول را بازیابی کنید، اما این قطعاً چیزی است که باید از آن آگاه بود.

TREZOR مدل T

TREZOR T در اصل یک کیف پول TREZOR One است که صفحه نمایش لمسی بزرگی دارد. هر دو کیف پول ویژگی های یکسانی را ارائه می دهند، اما صفحه نمایش لمسی تفاوت ایجاد می کند. توضیح می دهم.
هنگامی که کیف پول سخت افزاری خود را بازیابی می کنید یا حتی آن را برای اولین بار تنظیم می کنید، اغلب از شما خواسته می شود که عبارت Seed خود را وارد کنید. اگر رابط مناسبی روی کیف پول سخت افزاری خود ندارید (یعنی صفحه لمسی)، باید عبارت seed خود را در رایانه خود تایپ کنید.

اگر رایانه شما به بدافزار آلوده شده باشد، این عبارت اولیه شما را در برابر ورود به سیستم کلید یا سایر اشکال هک آسیب پذیر می کند. با این اوصاف، حتی اگر کسی بتواند کلمات را به عبارت اولیه شما برساند، باز هم نمی داند که آنها را به چه ترتیبی قرار دهد زیرا در رایانه شما نمایش داده نمی شود (در کیف پول سخت افزاری نمایش داده می شود).

Trezor Model T این تهدید را به طور کامل از بین می برد زیرا تمام تعاملات روی صفحه لمسی کیف پول سخت افزاری انجام می شود، بنابراین نیازی نیست از بدافزار بترسید (این دستگاه ها از نظر طراحی بدون بدافزار هستند). TREZOR Model T همچنین برخی از سکه‌ها را که TREZOR One پشتیبانی نمی‌کند (مانند XRP، ADA و XMR) پشتیبانی می‌کند.
TREZOR Model T با احتساب مالیات بر ارزش افزوده 189 یورو (213 دلار) قیمت دارد. 

 • خرید ترزور وان Trezor One -قیمت ترزور وان - والت ترزور وان - کیف پول ترزور وان
  4,800,000 تومان

  ترزور وان Trezor Model One

  خرید ترزور وان Trezor One -قیمت ترزور وان - والت...

 • خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال ترزور تی Trezor Model T
  14,500,000 تومان

  ترزور تی Trezor Model T

  کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی خرید کیف پول...

ترزور وان TREZOR One

جدا از استفاده از Ledger Nano S، من از TREZOR One برای ذخیره ارزهای دیجیتال نیز استفاده می کنم. TREZOR One (که قبلاً به عنوان “TREZOR” شناخته می شد) قدیمی ترین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار و احتمالاً معتبرترین کیف پول است.
Trezor One دارای طراحی زیبا و ساده، رابط کاربری بسیار آسان برای درک است و از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین گلد، زی کش، دش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، لایت کوین و NEM پشتیبانی می کند. تنها سکه هایی که مفقود شده اند و توجه عمومی زیادی را به خود جلب کرده اند ADA هستند

قیمت TREZOR one در حال حاضر 70 دلار (59 یورو) است که آن را مقرون به صرفه می کند، اما ارزان ترین کیف پول سخت افزاری موجود در بازار نیست. به نظر من این یک کیف پول سخت افزاری عالی است که راه اندازی و استفاده از آن بسیار آسان است.

5. کیف پول های سخت افزاری KeepKey

مزایا: طراحی زیبا و مبادله درون کیف پول از طریق Shapeshift.
معایب: به اندازه کافی سکه پشتیبانی نمی شود.
در جایگاه سوم، Keepkey را داریم، یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین با طراحی زیبا (هر چند تا حدودی بزرگ). Keepkey دارای ویژگی‌های مشابه TREZOR one و Ledger Nano S است، با این حال به دلایل متعدد من آن را کمی کمتر از دو مورد قبلی جذاب می‌دانم.

5 بهترین کیف پول سخت افزاری : KeepKey

برای شروع، کیف پول آنقدر بزرگ است که نمی توان آن را به راحتی در جیب خود حمل کرد. اندازه کیف پول Keepkey تقریبا دو برابر TREZOR one یا Ledger Nano S است.
موارد دیگری که باعث تردید من در خرید محصول می شود عبارتند از:

 • این کیف پول از تعداد محدودی از دارایی های کریپتو در مقایسه با رقبا پشتیبانی می کند.
 • پشتیبانی حداقلی شرکت از مشتریان

در نهایت، شرکت KeepKey توسط صرافی Shapeshift خریداری شد و بنابراین دارای یک صرافی درون کیف پول است که به شما امکان می دهد بدون استفاده از صرافی خارجی، یک رمزارز را با دیگری معامله کنید.
Keepkey در حال حاضر با قیمت 49 دلار به فروش می رسد.

 • خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال کیپ کی
  1,790,000 تومان

  کیپ‌ کی KeepKey

  کیپ‌ کی یک کیف پول سخت افزاری ایمن برای ارز...

6. کیف پول های سخت افزاری دیگر موجود در بازار

در طول 3 سال گذشته، برخی کیف پول‌های سخت‌افزاری اضافی را نیز بررسی کرده‌ام که در صدر فهرست قرار نگرفته‌اند، بنابراین مایلم در اینجا به آنها اشاره کنم.

Safe-T mini :

یک نسخه بسیار ابتدایی از یک کیف پول سخت افزاری است. که توسط Archos، یک شرکت الکترونیک چندملیتی فرانسوی که در سال 1988 توسط هانری کرواس تأسیس شد، ساخته شده است.
رابط Safe-T mini بسیار محدود است و برای ارسال یا دریافت سکه باید از نرم افزارهای اضافی استفاده کنید.

Bitfi:

یک کیف پول سخت افزاری است که متعلق به جان مک آفی، یک چهره بحث برانگیز در فضای ارزهای دیجیتال است. این کیف پول در ابتدا ادعا می کرد که “غیرقابل هک” است، اما پس از اینکه توسط محققان امنیتی هک شد. و چندین نقص امنیتی فاش شد، این ادعا حذف شد.

CoolWallet:

یک کیف پول سخت افزاری «کارت اعتباری» است که می توانید آن را در جیب خود حمل کنید. بررسی من از Coolwallet مثبت بود، با این حال این کیف پول به اندازه کافی سهم بازار را به دست نیاورده است تا بتوانم آن را یک محصول باثبات بدانم.

BitLox:

کیف پول سخت افزاری دیگری است که من بررسی کرده ام، اما در مراحل اولیه بود و نتوانستم آن را به درستی کار کنم.
من از آن زمان به بعد دیگر به محصول نگاه نکرده ام (این در ابتدای سال 2016 بود) و ممکن است محصول کاربرپسندتر شده باشد.

Ellipal:

یک کیف پول سخت افزاری است که هدف آن جداسازی کامل از دنیای بیرون است. هیچ اتصال سیمی یا بی سیمی ندارد – در عوض، از طریق کدهای QR از طریق دوربینی در قسمت پشتی ارتباط برقرار می کند. قیمت آن 139 دلار است (در حال حاضر از 169 دلار به فروش می رسد) و نسبتاً جدید در بازار است (یعنی آزمایش نشده است). شما می توانید بررسی کامل Ellipal  را در اینجا بخوانید.

BitBox02:

یک کیف پول سخت افزاری از شرکت سوئیسی Shift Crypto است. جالب ترین چیز در مورد BitBox02 فرآیند پشتیبان گیری سریع آن است که به جای عبارت اجباری اولیه از کارت MicroSD استفاده می کند. این یک طراحی یک تکه مفید، با یک رابط USB-C داخلی و برخی از بهترین ویژگی های امنیتی موجود است.

7. خطرات کیف پول سخت افزاری

دستکاری

در برخی موارد، یک بازیگر بد ممکن است دستگاه شما را در حالی که برای اولین بار در مسیر خانه شما است، دستکاری کند. برای جلوگیری از این امر، همه تولید کنندگان معتبر کیف پول سخت افزاری از برچسب هولوگرافیک مخصوصی استفاده می کنند تا ثابت کنند کیف پول هرگز باز نشده است.

یک مهر و موم امنیتی باید همیشه قبل از اولین استفاده دست نخورده باشد.

اگر کیف پولی دریافت کردید و این برچسب سالم نیست، از آن کیف پول استفاده نکنید. در حالی که برخی از کیف پول‌ها هنگام شروع اولیه، آزمایش خود دستکاری را نیز انجام می‌دهند، بهتر است در سمت امن باقی بمانید.
برای به حداقل رساندن بیشتر این خطر، همیشه یک کیف پول سخت افزاری را مستقیماً از وب سایت سازنده  یا نمایندگی خریداری کنید. 

عبارت seed از پیش تنظیم شده

عبارت seed شما باید به صورت تصادفی توسط کیف پول شما پس از راه اندازی ایجاد شود و همراه با دستگاه برای شما ارسال نشود.
یکی از کاربران بدون اطلاع، یک کیف پول سخت افزاری از یک بازیگر بد در آمازون خرید و کیف پولی با کارتی حاوی عبارت seed از پیش تنظیم شده دریافت کرد.
به او دستور داده شد که دستگاه را با استفاده از این عبارت seed موجود راه اندازی کند.
کاربر خیلی با فناوری آشنا نبود و همانطور که به او دستور داده شده بود عمل کرد، فقط متوجه شد که وقتی سکه‌ها را در کیف پول سخت‌افزاری قرار می‌دادند، به سرعت توسط هکری که اطلاعاتی از seed از پیش تنظیم شده داشت، حذف شدند.

یک لجر مخرب با یک کد اولیه و پین از پیش پیکربندی شده ارسال شد.

حمله خدمتکار شیطانی

دستگاه کیف پول سخت افزاری شما ممکن است توسط افراد ناخواسته به سرقت رفته یا به طور فیزیکی به آنها دسترسی پیدا کند که به عنوان حمله خدمتکار شیطانی نیز شناخته می شود. اکثر کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، اگر نه همه امروزی‌ها، دارای حفاظت پین هستند. بنابراین حتی اگر دستگاه شما به سرقت رفته باشد، ممکن است دزد مدتی طول بکشد تا بتواند به سکه های شما دسترسی پیدا کند.
هنگامی که متوجه شدید دستگاه شما به سرقت رفته است، باید بلافاصله از عبارت seed خود برای بازیابی بیت کوین های خود استفاده کنید و آنها را به کیف پول جدیدی با عبارت seed دیگر ارسال کنید. این اساساً کیف پول دزدیده شده شما را از تمام وجوه آن خالی می کند و به شما امکان می دهد کنترل ایمن بر بیت کوین خود داشته باشید.

حمله آچار 5 دلاری

این به سناریویی اشاره دارد که در آن شخصی تهدید می کند که اگر کیف پول سخت افزاری خود را تحویل ندهید و قفل آن را با کد پین خود باز نکنید، با یک آچار 5 دلاری به شما آسیب می رساند.
به منظور محافظت در برابر این نوع حملات فیزیکی، کیف پول‌های خاصی مانند TREZOR به شما امکان می‌دهند یک لایه حفاظتی دیگر به نام عبارت عبور اضافه کنید. این به این معنی است که از شما خواسته می شود پس از کد پین یک عبارت عبور اضافه کنید.
با این حال، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که عبارت‌های عبور مختلف فقط حساب‌های خاصی را در کیف پول شما نشان دهند. بنابراین تصور کنید که یک حساب ساختگی در کیف پول خود با مقدار کمی سکه و یک حساب واقعی با اکثریت سرمایه خود داشته باشید.
اگر کسی شما را مجبور به باز کردن قفل کیف پول خود کرد، می توانید از عبارت عبور ساختگی استفاده کنید و به نظر می رسد که کیف پول فقط مقدار کمی سکه را در خود جای می دهد و دارایی کامل شما را آشکار نمی کند.

8. سوالات متداول

هر دو کیف پول Ledger و TREZOR ثابت کرده اند که راه حلی امن و آسان برای ذخیره بیت کوین شما هستند. زمانی که لجر شروع به کار کرد، به نظر نمی‌رسید که آن‌ها مانند TREZOR محصول کافی خوبی داشته باشند. با این حال، امروز خط بین شرکت ها تقریباً از بین رفته است و به نظر من آنها به همان اندازه خوب هستند.
با این حال، برای حفظ امنیت، معمولاً از بیش از یک کیف پول سخت افزاری استفاده می کنم و سعی می کنم مطمئن شوم که از مدل های هر دو شرکت استفاده می کنم.
نکته ای که باید در نظر داشت این است که برخلاف Ledger، فناوری TREZOR کاملاً منبع باز است که ایمن تر است.

به نظر من Ledger Nano S بهترین کیف پول با قیمت مناسب است. اگرچه Nano X ویژگی‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد، من فکر نمی‌کنم که ارزش هزینه‌های اضافی را داشته باشد.

برای دسترسی به کیف پول TREZOR، باید آن را به رایانه خود متصل کرده و به .  رابط وب  https://wallet.trezor.io/ به شما این امکان را می دهد که پس از اتصال کیف پول به رایانه، به وجوه خود دسترسی پیدا کنید.

فناوری عبارت بذری که امروزه در اکثر کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده می‌شود، با کیف‌پول‌های متعدد سازگار است: این فناوری مختص هیچ شرکت خاصی نیست.
بنابراین، اگر شرکت خاصی از کار بیفتد، می‌توانید با استفاده از عبارت seed خود، بیت‌کوین‌های خود را مستقیماً به کیف پول شرکت دیگری بازیابی کنید.
همانطور که احتمالاً تا به حال فهمیده اید، عبارت بذر شما قدرت زیادی دارد. در بسیاری از موارد می توان از آن برای بازیابی بیت کوین های خود استفاده کرد، از جمله اگر کیف پول سخت افزاری شما خراب شود یا آسیب ببیند.

8. نتیجه - در مورد کریپتو جدی هستید؟ یک کیف پول سخت افزاری بگیرید.

واضح است که کیف‌پول‌های سخت‌افزاری هزینه‌ای دارند. و هیچ‌کس دوست ندارد برای چیزهایی که می‌تواند به صورت رایگان دریافت کند، پول خرج کند. اما میزان امنیتی که با استفاده از کیف پول سخت افزاری به دست می آورید بسیار ارزشمندتر از 50 تا 100 دلاری است که برای خرید دستگاه واقعی می پردازید.
به نظر من هر یک از 4 کیف پول برتر انتخاب خوبی هستند، اما مورد علاقه شخصی من TREZOR One و Ledger Nano S هستند.

همچنین، اطمینان حاصل کنید که همیشه کیف پول را مستقیماً از شرکت یا از یک فروشنده مجاز خریداری کنید. موارد زیادی از کلاهبرداری توسط افرادی که کیف پول های سخت افزاری را در eBay و گاهی آمازون خریداری کرده اند گزارش شده است.