7 نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال برای ایمن نگه داشتن رمزارز شما

7 نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال برای ایمن نگه داشتن رمزارز شما

7 نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال برای ایمن نگه داشتن رمزارز شما

7 نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال

هر سال، هکرها و هنرمندان کلاهبرداری که جامعه کریپتو را شکار می کنند، ترفندهای جدیدی را به زرادخانه تکنیک های خود اضافه می کنند.
با توجه به اینکه سال 2021 یکی از هیجان‌انگیزترین کریپتوها بوده است، تعداد زیادی از کاربران جدید اکنون در فضا انباشته شده‌اند و توجه بازیگران مخرب و نرم‌افزارهایی را که اشتباهات آنها را نقد می‌کنند، جلب می‌کنند.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه مجرمان سعی می‌کنند به ارز دیجیتال شما وارد شوند و بهترین روش برای جلوگیری از آن‌ها، از جمله نگهداری دارایی‌های دیجیتال در  کیف پول سرد – تنها روش واقعا امن است.

ما می دانیم که احتمال زیادی وجود دارد که از کیف پول های داغ محبوبی مانند MetaMask و TrustWallet استفاده کنید، که اخیراً توسط یک نوع جدید مخرب بدافزار هدف قرار گرفته اند.

اتصال مستقیم آنها به اینترنت آنها را به ویژه در برابر حملات آسیب پذیر می کند، همانطور که یک جستجوی سریع در تابلوهای Reddit مملو از داستان های غم انگیز رمزنگاری نشان می دهد. هیچ کیف پول رمزنگاری مبتنی بر نرم‌افزار ایمن نیست، به خصوص اگر با پروتکل‌های DeFi و NFT که نیاز به امضای تأییدیه مجوز و موارد دیگر دارند، تعامل داشته باشید.

بنابراین، در اینجا هفت عادت مفید برای استفاده در اکثر کیف پول‌های رمزنگاری، چه گرم و چه سرد، آورده شده است.

اوه، و اگر هنوز CoolWallet ندارید، لطفاً مستقیماً به نکته 7 بروید!

نکته 1: ایجاد رمزهای عبور سخت و پیچیده

نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال

این نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال باید ناگفته نماند، اما داشتن یک رمز عبور بسیار قوی که تا حد امکان به تصادف نزدیک باشد، ضروری است. و هرگز نباید از همان یکی دوبار استفاده کنید.

این روزها، اگر بدشانس باشید، هکرهایی که حمله به زور وحشیانه انجام می‌دهند می‌توانند از فهرست رمزهای عبور دزدیده شده در هنگام نقض داده‌ها برای حدس‌های دقیق اعتبار حساب شما استفاده کنند. بنابراین، شما نمی خواهید کلماتی را انتخاب کنید که کاملاً تصادفی و جدا از زندگی شما نیستند.

همچنین بهتر است از مدیریت رمز عبور برای مهم ترین داده های خود، به خصوص نسخه های ابری یا مرورگر خودداری کنید، زیرا برخی از آنها در گذشته نقض شده اند.

نکته ۲: جلوگیری از حملات فیشینگ

اگرچه این یکی از جرایم دیجیتال قدیمی است، اما فیشینگ در عصر ارزهای دیجیتال بیشتر از همیشه محتمل است.
این اصطلاح به ایمیل های کلاهبرداری اطلاق می شود که در صورت باز شدن، بدافزار را از دست می دهند تا فرستنده به دستگاه گیرنده دسترسی پیدا کند.
مهم است که هر ایمیل غیرقابل شناسایی – و به ویژه پیوست‌ها – را با سوء ظن شدید و به عنوان یک کلاهبرداری احتمالی فیشینگ در نظر بگیرید.

چنین پیام هایی ممکن است به گونه ای مبدل شوند که انگار از یک شرکت خاص آمده اند، اما تفاوت هایی وجود خواهد داشت.
به عنوان مثال، یک شرکت بزرگ ایمیل هایی را از نام دامنه دقیق خود ارسال می کند.
و تقریباً مطمئناً هرگز از طریق ایمیل برای تأیید اطلاعات شخصی با شما تماس نخواهند گرفت. این امر به شرکت‌هایی در فضای رمزنگاری گسترش می‌یابد.

فیشینگ به اشکال مختلف حتی تماس های تلفنی انجام می شود. پس هوشیار باشید و اگر شک دارید واکنشی نشان ندهید. هکرها فقط به یک ثانیه دسترسی به کلید خصوصی یا دانه بازیابی شما نیاز دارند و با رمزنگاری شما خداحافظی می کنند.

پیشنهاد مطالعه : مجموعه مقالات کول ولت

نکته 3: از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) استفاده کنید.

بهتر است از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) برای همه حساب های خود، از بانکداری و رمزنگاری گرفته تا رسانه های اجتماعی و سایر خدمات استفاده کنید.
همچنین باید از یک برنامه احراز هویت برای راه اندازی 2FA مبتنی بر تلفن به جای ایمیل استفاده کنید، زیرا ممکن است حساب شما بدون اطلاع شما هک شده باشد.

با این حال، باید از احراز هویت پیامک خودداری کنید، زیرا با تعویض سیم‌کارت، کلاهبرداری‌ای که به هکرها اجازه می‌دهد کنترل شماره تلفن شما را به دست آورند، راحت‌تر به خطر می‌افتند. چیزی مانند Google Authenticator انتخاب بهتری خواهد بود.

همچنین توصیه می شود اگر از طریق نرم افزار شخص ثالث معامله می کنید، کلیدهای API خود را محدود کنید. تنظیم آنها به گونه ای که فقط با آدرس های IP خاصی کار کنند، در صورت دزدیده شدن کلیدهای مخفی شما از شما محافظت می کند.

نکته 4: استفاده از VPN

بدون استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN)، بسیاری از داده‌های آنلاین شما در دسترس هستند. آدرس های IP، کوکی ها، و سایر اطلاعات را می توان به راحتی توسط هر کسی که علاقه زیادی به نقض حریم خصوصی شما یا مخفی کردن رمز ارز شما دارد، جلوگیری کرد.

هنگامی که از VPN استفاده می کنید، آدرس IP شما پنهان می شود و به طور کلی برای ردیابی حضور در وب بسیار سخت تر خواهید بود.
به شدت توصیه می شود که هر کسی که در مورد تجارت و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال جدی است شروع به مرور اینترنت منحصراً با VPN معتبر کند.
البته راه‌حل‌های بومی بلاک چین مانند Web 3.0 Deeper Network نیز در اختیار شما قرار دارد، که حتی به شما امکان می‌دهد تا در فرآیند به اشتراک گذاری پهنای باند خود، تعدادی توکن ERC20 و BEP20 DPR به دست آورید!

نکته 5: چندین آدرس ایمیل را تنظیم کنید.

از آنجایی که همیشه این احتمال وجود دارد که ایمیل شما مستقیماً هک شود یا در یک رخنه داده بزرگتر فاش شود، بهتر است تمام اطلاعات حساس خود را زیر یک آدرس نگه ندارید. چیزی که بسیار منطقی تر است داشتن یک سیستم لایه ای است که در آن داده های حساس و غیر حساس را در حساب های مختلف جدا نگه می دارید.

یک قانون سرانگشتی خوب این است که حساب‌های شخصی خود، مانند رسانه‌های اجتماعی یا خرید، را از حساب‌های مالی خود در بانک‌ها یا نهادهای رمزنگاری دور نگه دارید. یک گام امنیتی بیشتر این است که آن حساب های مالی را بین چندین آدرس ایمیل پخش کنید تا یک نقطه شکست را از بین ببرید.

نکته 6: در مورد رمزارز خود فخرفروشی نکنید.

ما در دنیای خطرناکی زندگی می‌کنیم، و برای کسی که درباره HODLing‌های عظیم خود گفته‌اید خیلی آسان است که شما را مجبور کند کلیدهای خصوصی خود را رها کنید و پول خود را انتقال دهید. کسانی که کریپتوهای خود را به صورت عمومی منعطف می کنند اغلب به هدف تبدیل می شوند. چه کسی می تواند هک بدنام 2 میلیون دلاری یان بالینا در سال 2018 را در جریان پخش زنده فراموش کند؟

همین سال گذشته، مردی در هنگ کنگ پس از اینکه یک جلسه شخصی رمزارز به طرفین رفت، از ماشین به پایین پرتاب شد و به پایین تپه افتاد.
در حادثه ای دیگر، یک کارآفرین در اسپانیا برای چند ساعت در آپارتمان خود توسط مردان نقابدار شکنجه شد و مجبور شد دسترسی به حساب های خود را به وی واگذار کند.

دلیلی وجود ندارد که کسی به جز عزیزان شما باید بداند که شما در بازار چقدر خوب عمل کرده اید. معمولاً بهتر است در زندگی یک رویکرد متواضعانه در پیش بگیرید، و در این مورد، می تواند همه چیز را تغییر دهد.

نکته 7: یک کیف پول سخت افزاری تهیه کنید.

مطمئن ترین راه برای ذخیره رمزنگاری خود این است که آن را به صورت آفلاین در فضای سرد با کیف پول سخت افزاری (کیف پول سرد AKA) قرار دهید.
به این ترتیب، کلیدهای خصوصی شما برای هکرها و سارقان غیرقابل دسترسی است و راه حل ذخیره سازی شما در برابر ویروس های رایانه ای مصون است.
شما نمی خواهید تمام رمزارزهای خود را در صرافی ها نگه دارید، زیرا حتی قدرتمندترین آنها در طول سال ها قربانی سوء استفاده های مخرب شده اند.

چیزی که واقعاً باید به دنبال آن باشید کیف پول سخت افزاری با ریزتراشه Secure Element (SE) است، مانند مواردی که توسط CoolWallet ساخته شده است. از سال 2021، اکنون حتی از پلتفرم های معاملاتی NFT مانند Rarible و OpenSea پشتیبانی درون برنامه ای نیز وجود دارد.
CoolWallet S با تأییدهای بیومتریک، بلوتوث رمزگذاری شده و EAL5+ SE کار را برای اکثر مردم به خوبی انجام می دهد، اما CoolWallet Pro پرچمدار (با استاندارد طلایی صنعت EAL6+ SE)
یک انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال دسترسی به فرصت‌های DeFi بیشتر است.
نیاز به تأیید فیزیکی تراکنش‌ها از طریق فشار دادن دکمه روی دستگاه و حداکثر فاصله 10 متری بین کیف پول و تلفن، تضمین می‌کند که اگر برنامه شما نفوذ کند، همچنان آخرین خط دفاعی غیرقابل نفوذ بین افراد بد و رمزنگاری خود دارید. از کول ولت پرو استفاده کن!

جمع بندی نهایی 7 نکته امنیتی کیف پول ارز دیجیتال

در حالی که کیف پول های سرد به لطف ذخیره سازی آفلاین و ویژگی های سفارشی مانند یک عنصر امن، محافظت عالی در برابر هک ها و کلاهبرداری ها ارائه می دهند، عنصر انسانی که در امنیت کیف پول دخیل است همیشه فرصت هایی برای سوء استفاده ها ایجاد می کند.
دارندگان کیف پول هنوز در معرض طرح‌های فیشینگ سرقت اطلاعات و سایر حملاتی هستند که بر فریبکاری متکی هستند یا به خشونت فیزیکی مانند حمله ترسناک آچار 5 دلاری متوسل می‌شوند.
با این حال، بسیار دور، آنها بهترین دفاع در برابر مجرمان رمزنگاری هستند. مهمتر از همه، مطمئن شوید که از عقل سلیم استفاده می کنید و اطلاعات حساس کیف پول را همیشه آفلاین و در جایی مخفی و امن نگه دارید.

منبع : www.coolwallet.io